bizimhendek.com
Advert
HENDEK ZAN ALTINDA SUSACAK MIYIZ?
admin

HENDEK ZAN ALTINDA SUSACAK MIYIZ?

Bu içerik 460 kez okundu.
Reklam

İlçemize büyük gayretler ile gelen Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu ve Eğitim Bilimleri enstitüsü üzerinde  farklı oyunlar oynanmaya devam ediyor.  Sakarya yerelinde yayın yapan bir gazetede çıkan yazı bu oyunların devam ettiğini gösteriyor.


Yazar sözde yazısında konuya öğrencilerin anlattıklarından vakıf olduğunu dile getirerek başladığı yazısında ilçemiz esnafını,ilçemiz emniyetini ,devlet erkanını zan altında bırakmaktadır. Yazıyı okuyan her bireyinde aynı tedirginliği yaşayacağı muhtemeldir.


Ancak bir hususa önemle değinmek isterim.  Bir kere bir gazete bir haber ya da köşe yazısı kaleme alıyor ve o gazetenin ilçemizde bir muhabiri bulunuyor ise mutlaka ona danışılır bu etik açıdan da böyle olmayı gerektirir.Ha  gazete bunu yerine getirmiyor  ilçe muhabirini kaale almıyorsa o gazetenin temsilcisi olmaktan derhal ilçemiz adına istifa ederim. Çünkü Hendek’li olmak bilinç ister Hendek’li olmak ayrıcalıktır…Bir kere bunun altını kalın çizgilerle çizelim.


Yazıda ilçe esnafı başta olmak üzere ilçemiz gençleri sanki işlerini güçlerini bırakmışlar üniversite önüne öğrenci taciz etmeye gidiyorlar…


Yazarın iddialarına göre Hendeği hapçılar işgal etmiş, her gün üniversite önünde tacizler yaşanıyor, emniyette seyrediyor…


Üniversitemizin ilçemize ne zahmetlerle geldiğini bizim kuşak çok iyi biliyor. Hele bir Üniversite derneğimiz var ki her gün imkanlarımızı nasıl genişletiriz, öğrencilerimize nasıl daha iyi yardımcı olabiliriz , sözü geçen ikinci üniversitenin ilçemizde kurulmasının arayışı içersindeler. Bunlar unutulacak, göz ardı edilecek konular olamaz. Şu halde bahse konu olan yazıya  cevap vermek gerekir ki bir daha böyle bir hassas konuyu işlerken daha  gerçekçi olurlar. Gerçekçi diyorum çünkü  ilçemizde meydana gelen adi olaylar rutinin dışında değil. 45.000 insanın yaşadığı ilçede olayları  yok edemezsiniz sadece minumuma indirebilirsiniz ki zaten öyle. Emniyet kayıtları bu iddiamı doğruluyor.


İlçemiz kaymakamı Mustafa Ayhan’ın üniversitemiz üzerine titizlikle durduğunu en yakın bilenlerdenim. Dernek desen öyle,belediye başkanı desen ha keza oda öyle. Emniyetimizde işi sıkı tutuyor. Peki gerçekler böyle ise bu yazının altında olan sebep ne olabilir ? Sakarya’nın ilçemize bakış açısı eskiden beri menfi,  Hendek atak. Hele  ikinci üniversite istiyoruz haykırışlarının olduğu günümüzde bu tür menfi haberlerin, köşe yazılarının yazılmasının doğallığı kendiliğinden ortaya çıkıyor, söze hacet yok. Önemli olan bu tür yalan,dolan ve iftira noktasındaki iddiaları yazara kim ulaştırmıştır ? Bunun iyi irdelenmesi gerekir.


Yazarın köşe yazısında   yerel yönetim ile bürokrasiyi karşı karşıya getirmeye  matuf sözcükler oyunun perde arkasını gösterir nitelikte. Uyanık olmalıyız. Bacasız sanayi olan Üniversitenin ilçemizde daha iyi imkanlara kavuşturabilmenin mücadelesini vermeliyiz diyor, yazıda geçen aslı astarı olmayan iddialar ile yazarı ve yazara bu tür gerçek dışı ithamları taşıyanlara da fırsat vermemeliyiz.


Keşke bu yazıya  sadece ilçemiz kaymakamı Mustafa Ayhan’ın  tepkisi ile sınırlı kalmasaydı  ilçemiz sivil toplum kuruluşları temsilcileri de deklarasyon yayınlayarak yanıt verseydiler…


 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ