bizimhendek.com
Advert
AK PARTİ UMDUĞU İLE  DEĞİL
admin

AK PARTİ UMDUĞU İLE DEĞİL

Bu içerik 432 kez okundu.
Reklam

Bir yanda iktidar partisinin Sakarya’da 7 milletvekilliğine talip olduğu açıklamaları diğer yanda “aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” anlayışı ile hareket ederek seçmenle buluşan, seçmene ülke gerçeklerini anlatan MHP…


 


Eğer  bazı kaynaklardan edindiğimiz çok özel bilgilere göre ;


Kamuoyunda  Sakarya genelinde fırtınalar koparan Sakarya MHP milletvekili sıralamasının özellikle iktidarın düşündüğü şekliyle değil  MHP insiyatif kullanarak ve teşkilatı seçime odaklayacak bir liste ile seçmenin huzuruna çıkacak ki bu durumun  iktidarda hayal kırıklığı yaratacağı aşikardır.


 


Bir diğer deyişle ifade edeyim. Nasıl ki Sakarya büyükşehir belediye başkanlığı aday adaylığında sıralamada  adı sanı hiç olmadığı halde sürpriz isimle, (Zeki Toçoğlu)  adıyla seçimlere girmiş  MHP’yi ters köşeye yatırarak seçimi alan iktidar, bu kez MHP genel merkezinin akıllı stratejisi  karşısında umduğunu değil bulduğu ile yetinmek zorunda kalacak.


 


Evdeki hesabın çarşıya uymayacağı aşikar olan bu sıralamada  Sakarya MHP mevcut milletvekili ve genel başkan yardımcısı Prof Dr. Münür Kutluata’nın Sakarya dışından aday gösterileceği ve Sakarya MHP sıralamasınında   Büyükşehir belediye başkanlığında aday olan  ve MYK üyesi Enver Toçoğlu, Mehmet Erdoğan,A.Rıza Acartürk ve Zihni Açba olarak şekilleneceği  çok muhtemel liste Sakarya’da MHP ye ivme kazandıracak iktidarı  belki de iktidardan edecek bu  strateji neticesinde MHP Sakarya’da en az 4 milletvekiline göz kırpacaktır.   


Şunu belirtmek isterim ki bu görüşler beni bağlar, kimseyi ön plana çıkarmak,kimseyi kayırmak,kollamak gibi bir düşünce içersinde değilim.  Siz buna ister tahmin deyin,ister gönlünden geçen diyin ama sıralama bu şekilde olduğunda MHP teşkilatının Sakarya’da  büyük aşama yapacağını kimse kulak ardı etmesin. Aynı şekilde CHP’de  örgütten tasvip gören Sakarya için Sakarya sevdalısı bir adayını  belirlediğinde iktidarın Sakarya’daki hesapları alt üst olacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!