bizimhendek.com
Advert
Advert
HODRİ MEYDAN !
admin

HODRİ MEYDAN !

Bu içerik 443 kez okundu.
Reklam
Genel seçim havasına girilen ülkemizde , ülkemizin gelecek  beş yılını yönlendirecek yeni vekillerimizi seçip meclise göndereceğiz.  Her partide olduğu gibi iktidar partisinde de  iç mücadelelere sahne olacak.
Sakarya gündeminde gazete manşetlerinden siyasi parti temsilcilerinin bir birlerine salvo atışlar yaptıklarına şahit oluyoruz.  Yani biri bir iddia ve söylemde bulunuyor diğeri çıkıp ona yanıt veriyor. Durum böyle olunca vatandaşın kafası karışıyor.
Amerika’yı yeniden keşfetmenin bir anlamı yok. O halde  teknolojinin nimetlerinden yararlanmakta fayda var. Böylece vatandaşın vergileri ile toplanıp partilere yapılan hazine yardımlarını reklam uğruna har vurup harman savurmaz o parayı daha hayırlı işlerde  kullanma şansımızda ortaya çıkacaktır.
Bugün ilimiz genelinde yayın yapan iki TV kuruluşumuz var. İnanıyorum ki her iki TV de kanallarını siyasilere açmaktan, siyasileri halkla kucaklaştırmaktan sevinç duyacaktır. TV kanalları büyük reyting toplarken vatandaşın hayır duasınıda almış olacaklardır. Böylelikle hem iktidar millet vekillerimiz,  hem de  muhalefetin milletvekili namzetleri kendilerini halka daha iyi anlatabileceklerdir. Böylesi bir oluşumdan hiçbir  siyasinin kendini soyutlayacağı düşünülemez.
Buradan çağrı yapıyorum.  Halkın her kesiminin rahatlıkla gece geç saatlere kadar  seyredebileceği, telefon ve  meil aracılığı ile sorular yönetebileceği  hafta sonu bir  TV programı düzenlenerek halka basın,tv,radyo bültenleriyle duyurulmalı, şapka düşüp kel görünmeli.
Demokratik ve şeffaf olduklarını iddia eden siyasilerimiz gerek kendilerini gerekse hükümetlerinin  iktidarlarında yaptıkları ve bundan sonraki süreç de yapacaklarını, muhalefet temsilcilerinin de yapılan yanlışlara ve yanlışların  alternatiflerine dikkat çekerek halkı bilinçlendirmelerini en kutsal görev addetmeleri gerekir. Böylece halk gerek Sakarya gerçeklerini gerekse ülke gerçeklerini ilk elden canlı olarak takip edecekler ve önümüzdeki genel seçimlerde kullanacakları oyların rengini net olarak belirleyebilecekler, farklı basın organlarındaki farklı haberlere itibar etmeyeceklerdir. Hülasa, Halep ordaysa arşın Sakarya’da diyoruz. Hodri meydan, VARMISINIZ???
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEŞEKKÜRLER HENDEK BELEDİYESİ ENGELLİ RAMPASINDAKİ AYIP KALDIRILDI
TEŞEKKÜRLER HENDEK BELEDİYESİ ENGELLİ RAMPASINDAKİ AYIP KALDIRILDI
Hendek Arıcılık seminerine ev sahipliği yaptı
Hendek Arıcılık seminerine ev sahipliği yaptı