bizimhendek.com
Advert
Sakarya’da kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?
admin

Sakarya’da kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?

Bu içerik 461 kez okundu.
Reklam

Genel seçimlerin yaklaşmasıyla hareketlenen siyaset arenası çok şeylere gebe. Değişik siyasi partilerin belli şirketlere yaptırdıkları anketler için hemen her sokak başında anketörleri görmeniz mümkün.
Sordukları sorularda ilgi çekici bir soru varki işte o da anketin BAM teli…
Tabi bu anket sonuçlarının istenilen ! kısmı medya ile paylaşılmakta kamuoyu yönlendirilmekte. Anketörlerden aldığımız, “anket sorularınızda yer alan “kimi milletvekili olarak görmek istersiniz?” sorusuna aldığınız yanıtlar ne yönde diye sorduğumda dedikleri,
Her yüz kişiden
1-Ali İnci   %70
2-Enver Toçoğlu  %30
Sakarya’da o kadar milletvekilinin olması karşısında ikilinin
isimlerinin kamuoyunun kafasında yerleşmiş olması çok ilginç değil mi?
Kendimde Sakarya genelinde  gerek yaptığım yaptığım söyleşilerde, gerek dost sohbetlerinde gerekse toplumun katmanlarından esnaf, memur,emekli,işçi,köylü, öğrenci , ev hanımı olsun onlarında verdikleri yanıtlar  aynı istikamette. Yani dersiniz ki tüm bu insanları görünmez biri yönlendiriyor hepside sözleşmiş cesine aynı isimlerde mutabıklar.
Milletvekili olarak görülmek istenen kişilerin  siyasi fikirleri taban tabana ters. Biri Ak partili belediye başkanı diğeri ise MHP’li MYK üyesi.
Enver Toçoğlu’nun MHP’ye katılmasıyla Sakarya genelinde MHP’nin oy patlaması yaptığı aşikar. Ondanda önemlisi  MHP kanadından Sakarya’nın MHP’li vekili  Münir Kutluata  ve Ak parti kanadında da mevcut vekillerin isimlerinin tabanda yeterince yer bulamamaları sanırım  partilerin genel merkezlerininde gözlerinden kaçmayacaktır.


İddia ediyorum ki şeffaf olduklarını iddia eden partiler anket sonuçlarını kamuoyuna açıklasalar sonuç bu tespit ile örtüşecektir. Öyle ki bu anket sonuçlarının toplamında Hendek’i çıkartalım diğer ilçelerde halkın birinci sıraya yerleştirdiği isim yine Ali İnci  ve Enver Toçoğlu olacaktır. Siyasi ayrım gözetmeksizin her vatandaşın derdine merhem olma uğraşında olduğunu gözlemlediğimiz Toçoğlu MHP adına büyük bir lütuftur.
Hendek ilçesi belediye başkanlığını 3.cü dönemdir yürüten Ali İnci. Bugün Sakarya’nın hangi ilçesinden  olursa olsun belediye başkanlığına aday gösterin tabanda ses bulacak kabul görecektir. Birde diğer belediye başkanlarını farklı ilçelerden belediye başkanı olacağını duyuralım tabanda aynı sinerjiyi yaratmayacaktır. Çünkü bilen, tanıyan yok… İcraatleri  görev yaptıkları ilçe sınırları ile sınırlı. Siz ister buna vizyon eksiği deyin ister kapasite deyin. Ama sonuç değişmeyecektir.
Kimse iddia edemez ki Ali İnci’nin  Sakarya’nın diğer ilçelerinde bir eseri olmasın bir icraatı olmasın.  Saymakla bitmez.
Sakarya’da halkıyla bütünleşmiş, icraat leriyle ön planda yer alan ikinci bir belediye başkanı  bulabilir misiniz ?  Taban tarafından oldukça sevilen, sayılan bir belediye başkanı Ali İnci önce Hendek’e sonra Sakarya’ya  bir lütuftur.  Anket sonuçlarının bu yönde sonuçlandığına  tüm kalbimle inanıyorum. Aldığım yanıtlara dayanarak iddia ediyorum ki eğer Ali İnci ve Enver Toçoğlu isimleri diğer isimlerin yanında  açık ara % 50-75 oranında  fazla çıkmasın her ikiside adaylıktan çekilsinler.
Haaaa bu sonuçlar doğru değil diyorlarsa o zaman tekrar ediyorum. Yapılan anket sonuçlarını  Hendek hariç olmak kaydıyla açıklasınlar. Hendek’i niçin katmıyorum. Diğerlerine haksızlık olmasın diye.
Şu  halde gerek AKP gerekse MHP kanadı anket sonuçlarını ciddiye almalıdırlar. Bunun kaşı kara, bunun muhabbeti güzel, bu benim adamım, bu benim akrabam Vs gibi nedenlerle tabandan gelen sese kimse kulak tıkamasın. Sonuçta hüsrana uğrarsınız.
Sakarya’nın makus talihini yenecek bir fırsat var önümüzde. Bu fırsat kaçırılmamalı. Toplum tarafından büyük sevgiye ve inanca  mazhar olan her iki siyasetçi umarız hak ettikleri yerde yer alırlar. Tabi inşallah  genel merkezlerde bu gelişmelere kulak tıkamazlar. Peki ya tıkarlarsa…Sakarya kaybeder. Sakarya’lı sen kaybedersin…
Bizim  Sakarya’lı seçmen  olarak kaybetme lüksümüz yok.
Partilerin sayın genel merkezleri , özellikle iktidar partisi  AKP, sizin kaybetme lüksünüz var mı?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!