bizimhendek.com
Advert
Akıllı düşününceye kadar deli köprüyü geçer
admin

Akıllı düşününceye kadar deli köprüyü geçer

Bu içerik 456 kez okundu.
Reklam

Yaşadığımız süreçde yeni bir genel seçim daha yaşayacağız.Sakarya’nın nüfusunun artması nedeniyle  6 olan milletvekili kontejanı 7 ye çıktı. Şu an itibarıyle iktidar partisi Ak parti 5 milletvekiline sahipken MHP ise bir milletvekiline sahip. Seçimin yaklaşıyor olmasından anketör firmalar değişik formatlarda değişik  gruplarla anket düzenliyorlar. Partilerde bu anketlerden çıkartacakları dersler eşliğinde kendi seçim stratejilerini belirleyecekler.


     Yapılacak milletvekili seçimleri Hendek için hayati önem taşımaktadır. Büyükşehir belediyesinin çok daha ötesinde görülen Hendek belediyesinin yatırım atağı tüm hızıyla devam ediyor ancak ne hazindir ki ilçemize yapılması düşünülen 100 yataklı hastane projesi hayata geçirilemediği bir yana daha ihale aşamasına bile çıkartılmadı.Çok değişik ayak oyunlarının döndüğü hastane projesinin hayata geçirilmemesindeki ana neden  mevcut vekillerimizin Ali İnci’nin başarısının gölgede bırakılmasına  yönelik şark kurnazlıkları, milletvekili adaylığında adının geçmesindeki rahatsızlıktan kaynaklandığı halkın dilinde sakız oldu. Alta yapısı, yolu, projesi her şeyi bitmiş, 15 trilyon ödeneği çıkmış olan hastanenin ihalesinin  hala neden geciktirildiğini mevcut vekillerimiz kamuoyuna açıklamakla yükümlüdürler. Tabi  muhteremler “Biz Sakarya’nın vekilleriyiz” diyebiliyorlarsa…


 


      Evet artık Sakarya’mızın bir bakana, Hendek’imizin de  bir milletvekiline ihtiyacı vardır bu kanıksanamaz. Sakarya  ne yazık ki ismiyle müsamma Büyükşehir belediyesi olamadı bu gidişle de olamayacak. Yarım kalan projeler, bir yana hala depremin izlerinin silinememiş , şeker sorununun(Kota yüzünden)  kansere dönüşmüş olması mevcut milletvekillerimizin başarısızlığının en güzel göstergesidir.


         Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak vekillerimizi seçerken partilerin dayatmasıyla vekil listelerinin hazırlanmasına gözlümüz razı olmuyor bunu demokratikte bulmuyoruz. Bir kere vekil olacak insanın içinden çıktığı toplumu çok iyi tanıması, belli bir misyonu yüklenmesi, vizyonunun geniş olması gerekir. Yaratıcı ruhunu harekete geçirebilecek fırsatların verilmesi gerekir. Yoksa “ben vekil olayım,Ankara’da namım yürüsün nasıl olsa teşkilatlar çalışır bana oy toplarlar” mantığı artık geçerli olmamalı. 


     Söylermisiniz Allah aşkına Sakarya milletvekillerinin adını, sayabilirmisiniz beşinin adını ardı sıra… Şu halde mevcut vekillerin Sakarya’ya verebilecekleri, kalkınmasına katkı yapabilecekleri bir projelerini, ya da mecliste dişe dokunur önerge verdiklerini gördünüz mü, duydunuz mu? Allah aşkına bu insanlar kimlerin vekili, Sakarya’nın mı ?


          Hülasa ataklığı, güvenirliliği, proje üretmesi, söylediğinin arkasında durmasıyla özdeşlenen kişilerin bizleri yönetmesini istemezmiyiz? Şu halde  Sakarya’mızın yıllarını kaybettiği bu ortamda  adam gibi adamlara ihtiyacımız var.


Her partide olduğu gibi iktidar partisinde de mutlaka aday adaylığı enflasyonunun yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Burada  Sakarya olarak hepimize, her bir ferdimize, her sivil toplum örgütü temsilcisine  görev  düşmektedir. Genel merkeze çıkartma mı yapılacak, fax,tel yağmuru mu olacak, Ankara’da karargahmı kurulacak ne yapılacaksa yapılmalı adı milletvekilliğinde öne çıkan ancak başta mevcut vekillerimizce  çelmelenmeye çalışılan Hendek Belediye başkanı Ali İnci desteklenmeli, ona omuz verilmeli.


        Başta Sakarya’mızın akabinde Hendek’imizin yıllar kaybetmesini istemiyor isek siyasi  görüşü ne olursa olsun İnci mutlak suretle sıralamaya girmesi zarurettir,zorunluluktur.               Unutmayalım ki bir beldenin geleceği kişilerin çıkarlarının önünde yer tutar. Ali İnci’ye kızıyor olabilirsiniz, sevmiyor olabilirsiniz, partisini tasvip etmiyor olabilirsiniz ama ya Hendek sizin için ne ifade ediyor ? Bir kere daha düşünmekte yarar var. Ama şunu da unutmayalım akıllı düşününceye kadar deli köprüyü geçermiş. Bu seçimlerde hattı müdafa değil sathı müdafa vardır o satıhda Sakarya’dır Hendek’dir…


    Sakarya meydan muharebesinde ulu önder Atatürk’ün söylediği bu veciz sözü gerçekleştirmek için önümüzdeki genel seçim  fırsatını iyi değerlendirmeliyiz.Bu da birlikten, beraberlikten ve bütünlükten geçer.Varmısınız???

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?