bizimhendek.com
Advert
İktidar sorunu yok muhalefet sorunu var
admin

İktidar sorunu yok muhalefet sorunu var

Bu içerik 452 kez okundu.
Reklam

Bildiğimiz gibi ülkemizde bir özelleştirme furyası gidiyor ve bu doğrultuda zarar eden KİT’lerin yanı sıra kar oranları çok yüksek olan KİT’lerde özelleştirme kapsamı içersinde özelleştirildi. Bazı KİT’ler için “Devletin sırtına kamburdu”  lar diyebiliriz. Ancak kar eden ve stratejik öneme haiz tesislerin özelleştirilmesi hangi akla hizmet o belli değil. Tıpkı bugünkü TEDAŞ’da olduğu gibi.


Ne oldu da Hendek ayağa kalktı, SEDAŞ a öfke kusuyor?


İlçemize beklenen kar nihayet yağdı, etraf beyazlara büründü. Biz kar’ı  pislikleri  örtecek diye umud ederken yanılmışız ve gördük ki esas pislik kar yağışı ile ortaya çıktı.


Sakarya bölgesinde kış şartlarını ağır şekilde yaşayan Hendek ilçesi, belediyenin planlı çalışması sonrası  hizmetlerde bir aksaklık yaşanmazken özellikle köylerde enerji sorunu had safhaya çıktı. Neden oldu, nasıl oldu? Bunu  mutlak suretle o özel şirketin büyük! müdürleri yapacaklardır. İşin arka planına bakalım.


Dün devlet bünyesinde iken 100 kişiyle yaptırılabilen hizmetler bu gün özel sektör tarafından 10 kişiyle yaptırılmaya çalışılıyor. Dün devlet bünyesinde istihdam edilen işi bilen teknik elemanlar ya emekliye sevk edildiler ya da bir şekilde tazminatları ödenerek  kurumdan uzaklaştırıldılar bazıları da farklı kurumlara yatay geçişlerde bulundular. Tabi özelleştirilen bu şirket daha çok işi daha az elemanla yaparak kar  marjını yükseltmeyi hedefledi. Bunun yanı sıra  işten bir haber, birikimsiz,tecrübesiz elemanlarıda eklediğimizde bugün yaşadıklarımız ortaya çıktı.


Oysa  devleti temsilen köylerde bulunan köy muhtarlarının şikayetleri kale alınmış olsa, havalar açıkken enerji hatlarında yeterli bakım-onarım çalışmaları yapılmış olsaydı bu gün bu rezaleti yaşar mıydık?  Bunlar işin reel kısmı ya arka planındaki sanal gerçek nedir? İşte o sanal gerçek, iktidarın hanesine başarısızlık olarak yansıyor.


Enerji dağıtımı tek bir elden yapılıyor ve ikinci bir şirketin , (rekabet ortamının olmayışından )  gayet rahat davranabilmekte, vatandaştan gelen ihbar telefonlarında; “git kardeşim beğendiğin yere şikayet et” dedikleri halkın dilinde. Tüm bunlar yaşanırken hükümet yetkililerinden çıt çıkmıyor. Çıkanlar ise  “orası özel sektör” diyerek kendilerinin bir şey yapamayacaklarını söylemek suretiyle suçu üzerlerine almıyorlar. Tam bir kapitalist sistem. Altta kalanın canı çıksın mantığı…


Ama bu işler bu kadar kolay değil. Muhalefet iktidarın dümen suyunda hareket edeceğine  gündemi kendi belirleyebilse  yapılan bu özelleştirmenin yanlışlığını bilimsel olarak vatandaşa açıklasa ve bunun da müsebbibinin iktidar partisi olduğunu anlatabilse seçimde ne olur dersiniz?  Her zaman söylüyorum.


 “ Ülkede, ilde,ilçede hülasa her yerde iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!