bizimhendek.com
Advert
Referandumun görünmez kahramanları
admin

Referandumun görünmez kahramanları

Bu içerik 441 kez okundu.
Reklam

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapılan referandum oylaması  sakin bir şekilde geçti.  Asayişte olumsuz bir durum yaşanmaması referandum oylamasının bir diğer güzelliği oldu.
Ülke genelinde  %70 e varan bir katılım ilçemizde ise %82.5 düzeyinde  179 sandık da gerçekleşti.
İlçemizde referandum seçimlerinin olaysız  sonuçlanmasının arkasında yatan ana gerçeği göz ardı edemeyiz.
İlçemiz genelinde meydana gelen olumsuzluklara değinecek olur isek  Nuriye köyündeki seçim sandığından çıkan iptal oylarına itiraz, İkbaliye köyü sandığının erken açılması ve Çamlıca beldesinde bir kişinin babası ile sandık başında oy kullanması konuları meydana geldi ki 179 sandık kurulan ilçemizde böylesi olayların meydana gelmesi olağandır.  Burada önemle üzerinde durulması ilçe seçim kurulu başkanı hakim İbrahim Temir’in  kurul üyeleri ve sandık kurulu başkanları ile iyi iletişim kurması, basın mensuplarına yardımcı olması, yaşanabilecek problemlerde  kendisi ile derhal irtibata geçilmesi, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne set çekmiştir.
Seçim sonuçlarının geç açıklanmasının tek nedeni ise Yağbasan köyünde 1, Çamlıca  beldesinden 2 sandık sonucunun ilçe seçim kuruluna geç getirilmesinden kaynaklanmıştır.
Hülasa ilçemiz genelinde gerçekleşen referandum seçimlerinin perde arkasındaki görünmez kahramanı seçim kurulu başkanı sıfatıyla hakim İbrahim Temir’dir. İlçemiz adına  hakim İbrahim Temir’e, ilçe seçim kulunda görev yapan personele ve  sandık bölgelerinde görev yapan asayiş görevlilerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?