bizimhendek.com
Advert
Proje kapı kapı dolaşmak olmasın
admin

Proje kapı kapı dolaşmak olmasın

Bu içerik 474 kez okundu.
Reklam

“Sakaryaspor” diyorum ve bir nefes alıyorum. Bayanların en büyük sorunlarından biridir. Hatta erkekler bu konudan muzdariptir. Bir bayan, geçmişi ısıtıp ısıtıp öne sürer ve bundan hiç bıkmaz. “Ah ah…” demek adeti olmuştur. Erkekler çok daha kolay yeniye adapte olur, geçmişi geçmişte bırakır. Hangisi daha iyi?


Geçmişi unutmamak için arada öne sürmek lazım. Bu açıdan bakınca iyi olan, doğru olan bu. Tabii, “geçmişi unutup, sadece ileriye bakmak lazım, geleceğe yatırım yapmak lazım” diye düşünürsek de erkeklerin yaklaşımı çok daha yerinde. Ha bir de unutmamak lazım, bayanlar duygusaldır ve bu yüzden geçmiş üzüntülerini sık sık hatırlar.
***
Ben de bu genellemeye fazlasıyla dahil oluyorum. Sakaryaspor Bank Asya 1. Ligi’nden düştü. Tarihi üzüntüsünü yaşadı ve ben de bu üzüntüye şahit olanlardan ve yaşayanlardan biri olarak bir süre dinlenmeye çekildim. 2008-2009 sezonu Sakaryaspor’u kurtaramadık, 2010-2011 sezonu Sakaryaspor’u çıkartacağız!
***


Ben de klasik bir bayan olarak geçmişi hatırlayarak ve hatırlatarak başlıyorum… Artık hepimiz kabul ediyoruz. Forma aşkı, takım aşkı bir yana profesyonellik bir yana. Ekonomik olarak sıkıntı çeken kulüp, yönetimde de sıkıntılı.


Ekonomik olarak sıkıntılı teknik direktör, kulübe de sıkıntılı.


Ekonomik olarak sıkıntı çeken futbolcu, sahada da sıkıntılı.


Bunları biliyoruz. Dünya’da da Türkiye’de de Sakarya’da da bu böyle. Çıktığımız kapı aynı: Para lazım para…


***
Sakaryaspor bugün TFF 2. Lig’de dahi olsa, hiç bir şeyden ödün veremez. Borç batağından kurtulmasının çözümü, kapı kapı dolaşıp destek verin demek değil. Ayrıca bunun yapıldığı günleri de gördük verilmeyen pardon verilen (!) desteği de gördük.


***
Kombine bilet satışları dün itibari ile başladı. Fiyatlar oldukça makul. Sakaryalı ve Sakaryasporlu olarak, büyük bir kesime dokunmayan fiyatlar. Bu konuda hassasiyetli olmalıyız. Şuanda yapılabilecek en büyük ekonomik destek kombine biletler.


***
Birde yönetim açısından yapılması gerekenler var. Profesyonel anlayışla işleyen futbol kulüplerinde reklam pastanın çok önemli bir payını oluşturuyor. Sakaryaspor, tesisleri ile ilgili olarak sürekli proje üretiyor. İnşaat hazırlıklarına başlıyor. Bu projeler üzerinde apayrı bir ekiple reklam çalışmaları yürütülmeli. Kulüp yöneticileri takımla elinden geldiği kadar ilgileniyor. Ancak pek çok detaylı konuda çalışmaların bizzat yöneticiler tarafından yürütülmesi olanaksız. Danışmanlar, bu konun profesyonelleri Sakaryaspor’a reklamlar kazandırılmalı. Atatürk Stadı, yapılacak altyapı tesisleri bulundukları mevkii olarak reklama müsait. Bunu değerlendirmek yönetimin elinde.


“Haydi aslanlar, haydi kaplanlar, haydi mücadele zamanı, haydi kazanmak zamanı…” Bu söylemlerle bu işler olmuyor. Kapı kapı gidip, “destek verin, bu takım şehrin takımı” demekle de olmuyor. Geçmişi yeniden tekrarlamaya gerek yok.  Yeşil-Siyahlı ekip, Kızılcahamam’da teknik hazırlıkları sürdürürken, bu çalışmalar da yürütülmeli…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ