bizimhendek.com
Advert
Advert
Takıyyeyi kim yapıyor? İktidar mı, muhalefet mi?
admin

Takıyyeyi kim yapıyor? İktidar mı, muhalefet mi?

Bu içerik 403 kez okundu.
Reklam

Referandum seçimlerine sayılı günler kala  iktidar partisi çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Muhalefette ise tısssssss yok…

Hendek  belediye başkanı Ali İnci, yapılan her sosyal şenlikte,cenazede,mevlütte, düğünde,sünnette aklınıza neresi gelirse orada referandum çalışmalarına ağırlık veriyor. Hani “ağzının perdesi yok derler” ya o misal. Gündemi yakından takip eden ilçe genelinde de gündemi belirleyen Hendek belediye Başkanı Ali inci niyetini açıkça beyan ediyor ve diyor ki; “yapılacak referandumda vereceğiniz her evet oyu ilçemize kazanç sağlayacak, benimde elimi güçlendirecektir. Beni başbakanımıza mahçup etmeyin. “ demeyi ihmal etmiyor.
Yeri gelmişken şu konuyu  belirtmek isterim ki; Ankara buradan görüldüğü gibi değil. Zira orada milletvekillerinin kendi köylerinde, mahallesinde,sokağında hatta kullandığı oy sandığında mensubu olduğu partinin aldığı oy oranı  vekillerin geleceğini tayin etmekte bir ölçü.
O nedenle siyasette çok büyük tecrübe kazanan Hendek Belediye başkanı Ali İnci açıkça vatandaşlara zihnindekini açıklıyor. Birlik ve beraberliğin,bütünlüğün nelere kadir olduğunu, başarının bütünleşmeden geçtiğini açıkça vurgulamakta. Akabinden, önümüzdeki yıl muhtemelen yapılacak olan genel seçimlerde Sakarya genelinden milletvekili adayı olmasının yolunun da bu referandum  sonucunun Hendek’in çıkartacağı oy oranı ile orantılı olduğu bariz olarak ortada. Durum böyle iken, teşbihte hata olmaz; AKP referandum sürecinde 7 düvele karşı savaş yapıyorken, muhalefet partilerinin esameleri okunmuyor.
Şimdi soruyorum: Fikrini açıkça beyan eden İnci’mi takıyye yapıyor, yoksa çalışıyormuş gibi görünüp de vakit öldüren muhalefet mi takıyye yapıyor?
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
ÇOK YAZIK... MUHTARLAR KENDİ GÜNLERİNE İLGİ GÖSTERMEDİ
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN
SAKARYASPOR’A BAHADIR BAŞKAN