bizimhendek.com
Advert
Advert
BAŞKAN SOFU, NE İSA’YA NE MUSA’YA YARANAMIYOR
admin

BAŞKAN SOFU, NE İSA’YA NE MUSA’YA YARANAMIYOR

Bu içerik 749 kez okundu.
Reklam

      Ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabildi

     İlerleyen süreçte de seçim öncesi çalışmalarına hız veren , yaptığı çalışmalarla partililerinden beğeni ve tebrik alan Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’nun bu başarısından rahatsızlık duyanlara baktığımızda  “ne Musa’ya ne İsa’ya” misali ortada bırakılıyor. Oysa böyle olmamalı. Başkanlığı dönemimde geçirdiği tüm seçimlerde oyunu artıran, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi sadece 7 Haziran seçimlerinde oy kaybına uğrayan  Ak partinin Hendek ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’ya bir yüklenmedir gidiyor.

       İç hizipleşme zarar veriyor

     Koltuk ve makam sevdasına düşmüş bir kısım parti içi muhalefette bulunanlar başarıyı sahipleneceklerine, her bireye partilerinin plan, program ve yatırımlarını anlatarak partilerine destek sağlayacaklarına aksi bir tavır sergileyerek , adına da hizmet diyerek adeta Sofu’nun eteklerinden çekmek sureti ile sözde hizmet yaptıklarını ifade edebiliyorlar.

    Bakın ilçe muhalefet partilerine… Sizdeki gibi iktidar imkanlarına sahip değiller. Maddi zorluk yaşadıkları hepimizin malumu . Bu durum ister istemez iktidara avantaj sağlıyor. Bu avantajı kullanarak muhalefete açık ara fark atmak yerine iç çekişmeler partinin hızını bırakın yavaşlatmayı adeta önünü kesiyor.

   Şimdi bazıları benim kafama saksı düştüğünü söyleyebilirler, şükür Allah’a bir şeyim yok.

    Parti içi muhalefet rahatsız

    15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ’cu vatan hainlerinin girişimini sağladığı birlik, beraberlik ve bütünlükle bertaraf eden, kimseyi ötekileştirmeden herkesi sarıp sarmalayan ve  27 gün boyunca partilileri başta olmak üzere ilçe halkı ile kurduğu iyi diyalog ve beşeri münasebetler çerçevesinde Cumhuriyet meydanı her gece insan seli oldu. İkramlarda cabası…Bu durum bile parti içi muhalefeti nedense rahatsız etti.

   Hem zamanını hem sağlığını verdiği halde  yine de yaranamıyor

   Hendek gibi kabuğunu kırmış, gelişmeleri yakından takip eden, kültürel zenginliğe sahip ve sosyal medyada söz sahibi olan bir gençliğin karşısında ilçe başkanlığı yapmak hiç kolay değil.  Vekil gelecek ilçe başkanı aranır, hastası olan arar, ustası olan arar, bir etkinlik düzenlenecek aranır, hülasa yolda kalan arar, parası olmayan arar… Birde bu pencereden bakın Allah aşkına buna can dayanır mı?

    Sofu’yu sırtınızda taşısanız hak’kını ödeyemezsiniz

    Şimdi siz siz olun tüm bu gelişmeleri yakından takip edeceksin, bu arada bir ayağın da Ankara’da olacak. Bunlar yetmezmiş gibi birde teşkilat içerisinde  bulunan sözde hizmet erbabı muhalefetin muhalefetliği ile uğraşacaksın. Doğrusu Ali Kemal Sofu bu mücadelede bu enerjiyi nasıl sağlıyor akıl alacak gibi değil. O nedenle parti içi muhalefet yapanlar onu eleştirmek bir yana sırtlarında taşısalar hak’kını ödeyemezler.

    Ak Partide tek tip insan projesi hayat bulamaz

    Diyebilirsiniz ki ilçe başkanının hiç mi kusuru yok? Olmaz olur mu ? Tabi ki var. Ancak pire için yorganın yakılmayacağı gerçeğini de unutmamalıyız.  İstişare Ak partinin şiarıdır. Sorunlar aile içerisinde tartışılır, ortak gayede ve ülküde birleşilir yanı kavga içeride yapılır , dışarıya çıkılınca kol kola çıkılmalıdır. Tek tip insan modeli demokratik rejimlerde olmaz şu halde parti içi muhalefetin aradığı insanı AKP içerisinde bulamayacağı ayan beyan ortada.

    Ali Kemal Sofu’nun işi oldukça zor

   Dahası  başkanlık sistemi ve anayasa çalışmalarının yakın zamanda meclise sunulmasının ardından referanduma gidileceğine kesin gözüyle bakılması  beklenen il ve ilçe başkanlıkları kongre sürecini   yaklaşık 6 ay askıya aldı. Parti içi muhalefetin bu süreci nasıl sürdüreceği bilinmezliğini korurken  ilçe başkanı Ali Kemal Sofu ise referandumdan  başarılı bir şekilde çıkmanın hesapları ile meşgul.  Parti içi muhalefetin, referandumda  başarısızlığın çıkması ile kendisinin önünün açılmasına ümidini bağlamış görünmesi  Ali Kemal Sofu’nun işinin ne kadar zor olduğunun da bir kanıtı. Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER