bizimhendek.com
Advert
Nihayetinde bir İLÇE hastanesi!
admin

Nihayetinde bir İLÇE hastanesi!

Bu içerik 588 kez okundu.
Reklam

 Dışı seni içi beni yakar

  Kısa zaman önce bir ziyaret dolayısı ile açıklamalarda bulunan Hendek Ak Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu, ; “ Hendek devlet hastanemizde 6 yatak 1. Seviye yoğun bakım, 10 yatak palyatif yoğun bakım ve dört adet küvez ünitesi kazandırıldı” şeklinde  beyanda bulunmuştu. Aynı beyanatın içerisinde ; “nihayetinde  Hendek Devlet Hastanemizin bir ilçe hastanesi olduğu unutulmamalı” diye konuşmuştu.

    Nihayetinde bir İLÇE hastanesi!

    Teşbihte hata olmaz, buradan anlaşılıyor ki;  (daha ne istiyorsunuz?  Bu kadar hizmet yaptık yine de yaranamıyoruz, nihayetinde burası bir ilçe hastanesi!!!)

    Un var, su var HELVA yapacak usta yok

     İlçemizde hizmete açılan 100 yataklı Devlet Hastanemizin bir ilçe hastanesi olduğunu bizlerde biliyor, anlıyoruz. Anlamakta güçlük çektiğimiz konu ise  açılan yoğun bakım ünitesinin yeterli personele sahip olmadığından hizmet dışı bulunuyor olması.  

   Tecrübeli personel gönderilirken tecrübesiz personeli yoğun bakımda görevlendirmekte neyin nesi?

    Üstüne üstlük son yapılan ilçe dışı atamalar  üzerine tuz biber eker nitelikte. Çünkü, Hendek Devlet Hastanesi acilinde görev yapan Fırat Dirikolu ve Mahmut Rüzgar ,sertifikalı,  konularında deneyimli, tecrübeli olmalarına rağmen dış göreve gönderilmelerini anlamak mümkün değil. Dahası yoğun bakım ünitesinde mesleğe yeni atanan hemşirelerin görevlendirilmesi aklın alacağı bir şey değil.

     Merakımızı bağışlayın amma bu sorular yanıt bekliyor

       İlçemiz Devlet hastanesinde yoğun bakım ünitesinin açılmasından bugüne kadar kaç hasta bu üniteden istifade edebilmiştir? Bu zaman zarfında yoğun bakım nedeni ile kaç hasta ilçe dışına gönderilmiştir? AHMET ÇİLECİ-HENDEK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”