bizimhendek.com
Advert
KAÇAK SİGARANIN GELİRİ PKK YA AKIYOR
admin

KAÇAK SİGARANIN GELİRİ PKK YA AKIYOR

Bu içerik 490 kez okundu.
Reklam

"Kaçak sigara içenler bilmeden de olsa terör örgütüne destek sağlıyor. İçilen her kaçak sigara, Türk askerine kurşun olarak geri dönüyor."


 Kaçak sigara satıcılarının cezalandırılması ise genellikle uzun sürüyor. Sigara kaçakçıları genellikle küçük meblağlı para cezalarına çarptırılırken, büyük kaçakçıların yargılaması 4-5 yılı bulabiliyor.
Şu halde herkes kendi kapısının önünü temizlemeli. Nasıl olacak ?
Bir kere şunun altını önemle çizelim. Hayatının baharında kara toprağın bağrına  bastığımız o güzelim genç fidanlarımız için her şehit cenazesinde ağlıyoruz,üzülüyoruz. Peki bu üzüntülerimizi ortadan kaldırmak için PKK nın en büyük finansman kaynağı “Kaçak Sigara” ile mücadele ediyor muyuz, yoksa tam aksine ekonomik gerekçeler ileri sürerek kaçak sigara alarak Türk askerine kurşun atanlara, yollara mayın döşeyenlere, ülkeyi bölmenin  projesini yapanlara katkı mı sağlıyoruz. Bunu iyi düşünmek gerekir.İstihbarat kaynaklarının ifadelerine göre kaçak sigaranın yıllık 2,5 milyon doları bulduğu  ifade ediliyor. Böylece devletimiz vergiden kayıp yaşadığı  bir yana, kaçakçıların  haksız rekabetle de piyasa ekonomisini dinamitledikleri aşikar. Bugün Irak’da  dünkü çapulcular bugünkü devlet yöneticilerine ait (Barzani-Talabani) ikilisi, kurdukları fabrikalarda  (Dohuk-Erbil) kaçak sigaralar imal etmektedirler. Bu sigaralar kaçak yollardan ülkemize getirilmekte taşoronlar vasıtasıyla piyasaya sürülmekte , ne hazindir ki bizler bilerek, bilmeyerek bu ürünleri (ucuz) maskesi adı altında alarak onların ekmeğine yağ sürüyoruz. Açıkcası alınan her bir kaçak sigara ile düşmana ekonomik katkı sağlıyoruz. Hani biz PKK ya karşıydık, hani örgüt bizim düşmanımızdı ?
 O halde bizler üzerimize düşeni , kaçak sigarayla mücadeleyi biz vatandaşlar olarak yapalım. Unutmayalım ki akşam televizyonu açtığında şehit haberi duymak istemiyorsak kaçak sigarayı almayalım. Haaa burada şunu diyebilirsiniz. PKK nın tek geliri sigara mı? Tabiki hayır.
Kıssadan Hisse
Karınca, hac’ca gitmeye karar vermiş, düşmüş yollara. Onu görenler hayretle sormuşlar?
-Karınca kardeş sen nereye gidiyorsun?
-Hac’ca gidiyorum.
Karşısındakiler karıncayı alaya alarak,  “senin ömrün yetmez” !!!
Karınca yanıtlamış: Hiç değilse bu uğurda can veririm ya…


O nedenle  (Yasal prosüdür gereği) elimize silah alarak PKK ile savaşamadığımıza göre
PKK nın ekonomik girdisini tıkayarak, kaçak sigara satanları yetkililere bildirerek üzerimize düşeni yapmalıyız. Yani cephanesi biten düşmana gelin bir kurşunda biz vermeyelim…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?