bizimhendek.com
Advert
HASTANE HAT İHALESİ İÇİN NE YAZMIŞTIK?
admin

HASTANE HAT İHALESİ İÇİN NE YAZMIŞTIK?

Bu içerik 660 kez okundu.
Reklam

    Belediye bu işi daha ne kadar yüklenecek? 
    Hendek Devlet Hastanesi güzergahına kurulacak yolcu taşıma hattı ihalesinin yapılmamış olmasından doğan zahmeti şimdilik geçici olarak Hendek Belediyesi üstlendi ve sabah saat 07.00 ile akşam saat 17.00 arasında vatandaşları ücretsiz olarak taşıyor. Hatta belediye başkanı İrfan Püsküllü 2016 Ocak ayı meclis toplantısında gelen bir soru üzerine mesai saatleri dışında hastaneyi kullanmak zorunda kalan ve maddi durumu olmayan vatandaşların ticari taksi ile hastaneye gidip gelmeleri ve bedellerinin Hendek Belediyesi tarafından ödeneceği sözünü vermişti. Buraya kadar güzel ancak tüm yükün belediyenin sırtına vurulması ne kadar doğru ?

    Paravan kişiler üzerinden (M) plakalar
    Hastane hattında bilinmezlik devam ederken ilçede bazı kişilerin paravan isimler üzerinde (M) plaka temin ettikleri, bazılarının kooperatif kurmak sureti ile (M) plaka sahibi oldukları ayyuka çıktı. O kadar ilginçtir ki 2015 kasım ayında bir çok (M) plakalı araç el diğiştirdi. İşte şimdi burda büyük bir pasta var ve her (M) plaka sahibi tazı gibi bu konuya odaklanmış bekliyorlar. Paranın döndüğü her bir yerde suistimallerin yaşanması kaçınılmaz. Rantın olduğu yerde de bizans oyunları hiç bitmez.
Rantın olduğu yerde kavga kaçınılmaz

    Bizler Hendekli olarak ekmeğimize kan doğramamalıyız. İçimizde çıkacak bir kavganın boyutlarının nerelere uzanacağını kestirmek çok zor. Aklı selim galip gelmeli ve olacağı muhtemel üzücü olayların önüne şimdiden geçilmeli diye düşünüyorum. Bu düşünceler ışığı altında bir öneride bulunmak istiyorum. Kabul görür görmez bana göre;
     Bölünmek zarar birleşmek kar getirir
    İlçemizde yaklaşık 11-12 kooperatif mevcut. Gerekiyorsa yeni bir kooperatif ihsas edilsin ve ilçemizde taşıma kooperatifi olarak görev yapan işletmelerden birer adet araç bu yeni kurulacak kooperatife tahsis edilsin, kooperatifin taşınmazı olsun. Çünkü ilçemizde bulunan bazı kooperatifler sadece üyelerinden aldıkları aidatlar ile hayatlarını devam ettirmekte zorlanırlarken bazı kooperatiflerin ise gelir kaynakları oldukça çok. Eğer bu hastane hattı ihalesi açık artırmaya gidecek olursa bundan birilerinin bariz olarak istifade edeceği kaçınılmaz. O nedenle gündeme taşıdığımız gerekçeler ışığında bu şekilde ilçede çok konuşulan hastane hattı sorunuda bu şekilde çözülsün. Duyumlarımıza göre hastane hattı için 16 aracın tahsis edileceği yönünde bir karar olduğu söyleniyor. Bu durumda da ilçemizde bulunan diğer (M) plakalı araçların plakaları bir torba içersinde kura ile belirlensin. Bu işte böylece nihayet bulsun. Ne kimse korunmuş olur ne de işi parası olan değil meslek erbabı kişiler yapmış olur.
    Zahmeti çekenler rahmetini görmeli
    Böylece hem kamuoyunda oluşan nifak tohumları yeşermemiş olur hemde ilçemizin külfetini yüklenen kişi, kurum ve kuruluşlar buradan doğacak olan nimeti eşit şekilde paylaşmış olurlar ne dersiniz?
Kıssadan hisse:

Hz. Muhammed'in Kabe'nin Tamirinde Hakemliği

Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti.
Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yardımlar toplandı, gerekli malzeme temin edildi. Hz. İbrâhim'in yaptığı temele kadar yıkarak, duvarları yeniden örmeğe başladılar. Ancak; "Hacer-i Esved'i yerine koyma sırası gelince anlaşamadılar. Kureyş?in bütün kolları, bu şerefin kendilerine âit olmasını istiyordu. Anlaşmazlık dört gün sürdü, kan dökülmek üzereydi ki,(45) Kureyş'in en ihtiyarı Ebû Ümeyye veya Huzeyfe b. Muğîre'Harem kapısından ilk girecek zâtın hakem yapılarak, onun vereceği karara uyulmasını' teklif etti.(46) Bu teklif kabul edildi. Az sonra kapıdan Hz. Muhammed (s.a.s) girmişti. Buna o kadar sevindiler ki, 'el-Emîn, el-Emîn, O'nun hakemliğine râzıyız' diye bağrıştılar.Yanlarına gelince, durumu anlattılar.
Hz. Muhammed (s.a.s.), üzerine Hacer-i Esved-i koyduğu yaygının uçlarını Kureyşin ulularına tutturdu; hep berâber, konulacağı yere kadar taşıdılar. Hz. Peygamber (s.a.s.)'de taşı alıp yerine yerleştirdi. Anlaşmazlığın bu şekilde çözümlenmesi herkesi memnûn etti. Böylece büyük bir felâket önlenmiş oldu. İşte almamız gereken çok güzel bir örnek. Bir kez daha düşünülmesinde fayda getireceğini umud ediyorum. Ne dersiniz?

13 OCAK 2016

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!