bizimhendek.com
Advert
Advert
KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE NELER OLUYOR?
admin

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNDE NELER OLUYOR?

Bu içerik 898 kez okundu.
Reklam

FETÖ soruşturmaları kapsamında operasyonların devam ettiği günümüzde Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliğinde görevinden açığa alınan Mustafa Necati Çolak, kurumda Mali Hizmetler başkanlığına  nasıl geldi, nasıl getirildi ?

    İddialara göre Çolak, Sakarya Toyota hastanesinde bir sağlık memuru iken bir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde başkan yardımcılığı görevine getirilir.  Müdürlük kadrosuna yükselen  Çolak, akabinden  Toyota hastanesinde  müdür yardımcılığı, satın almadan sorumlu  olarak atamasının yapılması,  ilerleyen süreç de Sapanca’ya müdür olması, oradan da hiç vakit kaybetmeden SKHB’ne genel sekreter yardımcısı olarak ataması gerçekleşen kişinin geçmişine bakıldığında düz  bir sağlık memuru…Kısa zamanda bürokrasinin merdivenlerini adeta atlayarak çıkması, kamuoyunda FETÖ’cü bürokratların yükseliş trendi ile örtüşmesi  oldukça dikkat çekici.

    Yine aynı iddialara göre  personelinin maaşlarının düşürülmesinden  istemediği personeli bulunduğu görevden uzaklaştırmak için elinden geldiğini ardına koymamış.

Aynı kurum içerisinde görev yapan  idari hizmetler başkanı Uzm.Dr. Hacı Ali Kahya’da  FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı.

   Şimdi  kurum  amirine  sormazlar mı?

   Liyakat nerede?  Ehliyet nerede ? Sadakat nerede?

   Aynı benzer durumların Hendek Devlet hastanesinde yapıldığı günümüzde ita amiri olarak Liyakat, Ehliyet ve Sadakat gibi vasıfları  dikkate almayan  kamu yöneticisinin  samimiyeti sizi tatmin eder mi?

   Yaşananlara baktığımızda anlaşılan o ki  görev ve sorumluluğunu makam odasında Samanyolu TV ve Mehtap TV izlemek, personeline ( bir siyasi geldiğinde derhal bana haber verin) emrini vermekten sayan  Hendek devlet Hastanesi başhekimi Celalettin Akyol’un  KHG sekreteri Hasan Sağlam’ın okul arkadaşı olması,  liyakatın da , ehliyetinde, sadakatinde hülasa görev ve sorumluluğunda önüne geçmişe benziyor.  Başarısızlığın ve basiretsizliğin tavan yaptığı yönetim kadrosundaki arkadaşlık bağlarının  mercek altına alınmasının tam da zamanı.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER