bizimhendek.com
Advert
OYUN İÇİNDE OYUN
admin

OYUN İÇİNDE OYUN

Bu içerik 614 kez okundu.
Reklam

    15 Temmuz işgal hareketinin ardından öncelikle en başta TSK olmak üzere, MİT , Emniyet ve diğer devlet kurumlarının  kılcal damarlarına kadar sızan vatan haini FETÖ’nün uzantılarının ayıklandığı haberleri kamuoyunu günlerdir meşgul ediyor. Ülkenin en büyük silahlı gücü olan TSK’da, yapılan YAŞ toplantısında rütbe alan subayların iddia edildiği gibi haklarında didik didik bir araştırma yapılmadığını ortaya koyuyor. Bunu nereden mi çıkartıyorum? Eğer bağlantıları didik didik edildiği iddia edilen subayların böylesi bir toplantıda bir üst rütbeye yükseltilmesinin ardından  FETÖ bağlantısı nedeni ile 1-2-3-5 gün sonra gözaltına alınmaları ve ilerleyen süreç de tutuklanmaları yapılan soruşturmalarda büyük  eksiklik  ve gevşeklik olduğunu ortaya koyuyor. O nedenle tehlikenin bertaraf edilmediği gerçeğini asla unutmamalıyız.

    15 Temmuz işgal hareketine girişen TSK mensuplarının TSK içerisinde yuvalanmasına, kadrolaşmasına ve hatta çok önemli noktalara getirilmesinde büyük fonksiyonu bulunan  Genel Kurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse olduğu itirafçılar tarafından  ifşa edildi. Ne hazindir ki böylesi önemli bir göreve tüm hassasiyete rağmen başka bir FETÖ mensubu askeri savcı Dinçer Ural’ın Tuğgeneralliğe yükseltilerek getirilmesi ve dün itibarı ile gözaltına alınıp sorgulanmasının ardından tutuklanması FETÖ örgütünün  hala TSK içerisinde üst düzeyde kriptolarının bulunduğunu gösteriyor. Bu kişi hakkında soruşturmaya kim yada kimler yapmış, kimler önermiş, soruşturma evrakında kimlerin dahli var hepsinin geçmişleri tekrar tekrar araştırılmalı ve ortaya koyulmalıdır.

   Ülkemizin ne tür bir belanın bıçak sırtından döndüğünü 15 Temmuz akşamı gördük.  AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk, Twetter sosyal hesabından yaptığı açıklamasında;   başta Ak parti teşkilatı olmak üzere   YÖK, Belediyelerin zaaf gösterdiğini açıkça ilan ediyor. İnanıyorum ki bu soruşturmalar ilerleyen günlerde  Ak parti içerisine de uzanacak, akla kara meydana çıkacak.

   Bana göre şu an itibarı ile Ak parti içerisinde FETÖ’ye yönelik bir araştırmaya girişilmesi, (bazı Tv’ye çıkan  eski! FETÖ mensubu üst düzeydeki kişilerin iddia ve ithamları yenilir yutulur değil. ) sürece darbe vurabilir.  Bu zaman içerisinde böyle bir hareketin hükümetin yıkılmasıyla eşdeğer olabileceği varsayımı asla göz ardı edilmemeli. O nedenle tehlikenin ayırdına varan ve bu konuda çok büyük hassasiyet gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muktedirliği hala tartışma konusu. Ülke gerçeklerine baktığımızda ülkemizin her gün patlayan bombalar ve şehitlerimizin bulunduğu bir ortamda, dost diye bildiğimiz  Avrupa ülkeleri ve müttefikimiz olarak bilinen devletlerin demokrasimize yapılan sabotajı görmezden gelerek işi sulandırmaya matuf söylemleri, gelişmeler sonrasında tek tük destek açıklamalarında bulunuyor görünmeleri ne kadar güvenilmez olduklarını açığa çıkardı. 

   Ülkemizin erken seçimi kaldıramayacağı bu ortamda hükümetin yıkılması daha büyük sorunlar yumağı oluşturması kaçınılmaz gerçek. Zaten Cumhurbaşkanımızın  MİT başkanının ya da bazı kuvvet komutanlarının değişmesi konusunda söylediği; ( dere geçerken at değiştirilmez) ata sözüne atıf yapması sanırım konunun özeti.

    İlerleyen süreç içerisinde Cumhurbaşkanı, devlet yapısı içerisinde silahlı güçlerden TSK, MİT ve Emniyet  ile birlikte yargı  içerisinde sırtını güvenle dönebileceği bir ekibin oluşmasını bekliyor. Ne zamanki bu ekip oluşur, TSK  içerisinde yeniden ( Silah arkadaşı) ruhu tekrar tahsis edilir işte o zaman büyük operasyonların yapılması kaçınılmaz olacaktır diye düşünüyorum.  

   Yaşanan süre çe baktığımızda kamuoyunda bu soruşturmaların selametle  hatasız, eksiksiz ve güvenle yürüyebilmesi FETÖ olayının partiler içerisindeki; (en çok da iktidar partisi) uzantılarının deşifre edilerek derdest edilmeleri, yargı gözetiminde hak ettikleri cezaya almalarından geçiyor algısı hakim.

   Ülkesini seven, vatanına, bayrağına, dinine, özüne, milletine bağlı vatanseverlerin tutum ve davranışlarının sürece büyük katkı sağlayacağı aşikardır. Umarız geçirdiğimiz zaman aleyhimize işlemez.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?