bizimhendek.com
Advert
SÜKUT İKRARDAN’MI GELİYOR ?
admin

SÜKUT İKRARDAN’MI GELİYOR ?

Bu içerik 620 kez okundu.
Reklam

     Sükut İkrardan Gelir:

     ANAFİKİR : Bir suçlama karşısında susmak, suçlamayı kabullenmek demektir.

     Kişi nerede konuşacağını, nerede susması gerektiğini iyi bilmelidir. Kimi yerde söz gümüş, sükût altın olabileceği gibi, yerine göre de söz altından daha gerekli daha değerli olabilir. Bir suçlama karşısında kalan kişi, gerçekten suçsuz ise kendisini savunmak için konuşmalıdır. Bildiği gerçekler varsa ortaya koymalıdır. Kişinin kendi hakkını korumak kadar doğal bir şey olamaz. Suçlanan kişinin suçlamalar karşısında konulmaması, suçunu kabullenmesi olarak anlaşılır.

 

   

     Kolay değil öyle bir makama oturuyorsun ki halkın gözüde kulağıda, çözüm mercide sen oluyorsun. Köylüsü gelecek derdini sana anlatacak, şehirlisi gelecek derdini sana anlatacak, işsizi gelip senden iş isteyecek, mağduru gelip senden yardım dilenecek. Hastası ilaç isteyecek, yatak isteyecek hülasa yolda kalan senden yardım isteyecek. Yani bir anlamda  iktidarın ilçe başkanlığı makamı  şikayetlerin geldiği, dillendirildiği, çözüm beklenildiği bir makam. Kısaca vatandaş sizden medet bekliyor.

    Tüm bunlar dosyalanacak, üst birimlere rapor edilecek, takibi yapılacak ve nihayetinde vatandaşa dönülerek bilgi aktarılacak. Sosyal medya iyi takip edilecek, parti yetkililerine yönelik isnat ve suçlamalara cevap verilecek. Tüm bunları yapmaya zaman lazım, sıhhat lazım, finans lazım, her şeyden önemlisi ekip lazım.  Yoksa yakaya parti rozeti cebede parti kartviziti koyup ilçe başkanlığı görevini yapıyor olmak kimseye bir şey kazandırmadığı gibi büyük bir zaman kaybı ve geçmişte yapılan hizmetlerinde hebası anlamını taşır.  Biz ilçe başkanlığı hizmetini geçmişte böyle gördük böyle biliyoruz. Kim bilir belki de biz çok bilmişlik yapıp yanılıyor da olabiliriz!!!

     Dolayısı ile yapılan görevin ulvi olduğu kadar ne kadar meşakkatli olduğu da apaçık ortada.

 

     -Yenimahalle ilköğretim okulu depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile yıkım kararı alındı,  siz de  tık yok.

    - İlçe Emniyet Müdürlüğü binası depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile yıkım kararı alındı, sizde tık yok.

    -İlçemizde bulunan OSB’de ekmek sahibi olan binlerce vatandaşımız karda çamurda yağmurda üç vardiya görev yapıyor. Ne ilginçtir ki bu insanların servis saatlerinde  olumsuz hava koşullarında sığınabilecekleri bir bekleme salonlarının olmadığı günümüzde sizden tık yok.

    - 100 yataklı hastanenin hizmete geçmesi ile çok değişik branşlarda hizmet vermesi beklenen hastanemizde  doktor ve personel açığı had safhada ancak yine sizde tık yok.

    - Resmiyette Hendek ilçemizde 112 acil istasyonunun 2 olduğu görülmekle birlikte mevcutta 1  acil istasyonunun hizmet verdiği günümüzde sizde yine tık yok.

    -İlçenin geleceğinin şekillenmesinde çok önemli yer tutan  Kent Konseyi toplantısında muhalefet parti ilçe başkanları gibi sadece yönetim kurulu üyesi sıfatında katılım sağladınız.  Kent Konseyini ne derece dikkate aldığınız ortada oysa çok önemli konuların masaya yatırıldığı böylesi bir toplantıda mutlaka iktidar temsilcisi olarak söyleyecekleriniz olmalıydı ama sizde tık yok.

    - İlçemizin en büyük geçim kaynağı olan tarımsal ürün fındığın fiyatının taban yapması karşısında şaşkınlığını ifade eden fındık üreticilerinin yaptıkları basın açıklamaları ve eleştirileri  karşısında  sizde yine tek bir açıklama yok.

    - İlçenin bir amatör kulübü ve Ak partinin oy deposu olarak bilinen Hacıkışla spor kulübü, ASKF yöneticilerinin kanun tanımaz bir anlayışla kulübün sahasını kapattı, kafasına göre kulübü ligden düşürdü. Ama yanlış hesap Bağdat’tan döndü ve karar haklı olarak iptal edildi. Haksızlığa uğradığını haykıran Hacıkışla spor kulübünün bu haklı mücadelesine bile destek vermekte sessiz kaldın tık söz söylemedin.

    - Hastanenin taşınmasının ardından kamuoyunda çokça spekülasyona neden olan ( eski hastane binaları nasıl değerlendirilecek)  bilinmezliği karşısında sessiz kalmayı uygun görmek sureti ile kamuoyunda eleştirilirken sizde yine tık yok.

   - İlçenin bir çok yerinde yapılan  ve halk arasında 18. ci madde olarak bilinen uygulamanın mahkemece iptal edilmesinin ardından halk çaresiz, halk bilgisiz ve  kamuoyunda bilgi kirliliği mevcut iken tek bir açıklamanız dahi yok.

     - Özellikle futbol alanında mücadele eden çok sayıda amatör kulübümüzün bulunduğu ilçemizde olumsuz hava şartlarında müsabaka yapmanın alternatifi konumunda olan halı sahanın bulunmayışı ve spor camiasından gelen eleştirilere karşılık sizde yine tık yok.

   -Köy iken mahalle statüsüne dönüşen bir çok mahallemizde SASKİ tarafından yapılan çalışmalardan mahalle sakinleri dertli mi dertli, beş yıllık geçiş süresine sadık kalınmadan sulara sayaç takılması karşısında tepkileri ayyuka çıkan mahalle sakinlerine karşı bir açıklamanız yok.

    - Yetkililerin  Kargalı mahallesi sakinlerine söz vermelerine rağmen yollarının sıcak asfalt ile kaplanmaması karşısında halka sahip çıkmak bir yana ( sandık sonuçları o bölgenin Ak partinin kalesi olduğunu gösteriyor)  çıkıp bir açıklama yapmadın yine tık yok.

 

-          Yetkililerin ifadesine göre, geçmişte hatalar , yanlışlar yapılması nedeni ile sekteye uğrayan Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi konusunda yeniden bir yapılanmaya girişen Hendek Belediyesine, iktidar temsilcisi olarak görsel ya da gerçeksel anlamda bir destekte bulunmamakta ısrar ediyor, lobi oluşturmuyor,  bir tık’ınız çıkmıyor.

              Hülasa nereden bakarsanız bakın iktidarın ilçedeki temsilcisinin kamuoyunu aydınlatmaması, suskunluğa bürünmesi  Ak Partiye eleştiri olarak dönüyor. Bak Anayasa hazırlama komisyonunda masa dağıldı. Doğrudur, yanlıştır. Bu durum iktidarın ekmeğine yağ sürmüştür.  Arana gerekçe  hasıl olmuştur.  Bu nedenle  BASKIN ERKEN SEÇİM kapıda.

            Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmelerin sandığa yansıması  kaçınılmaz olacaktır. Bizden hatırlatması…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?