bizimhendek.com
Advert
Advert
14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ
admin

14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ

Bu içerik 613 kez okundu.
Reklam

         Sevgililer Günü,14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana toplumsal bir olay olmuştur. 

          Her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni,Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

           Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, özel bir gün olarak devam etmektedir. Sevgililer Günü münasebetiyle hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.Yani Sevgililer Günü bir piyasa oluşturmaktadır.

           Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

Sevgililer Günününde çiftler genellikle başa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofrada kutlama yaparlar.

           Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden tabi ki de kırmızıdır.

            Ayrıca Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

Herkesin  -Sevgilisi olan ya da olmayan-  Sevgililer Gününü kutluyorum. Sevgiyle kalınız.

                  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER