bizimhendek.com
Advert
Advert
HENDEK'TE 3 G'Lİ OLDU
admin

HENDEK'TE 3 G'Lİ OLDU

Bu içerik 536 kez okundu.
Reklam

      Çok soğuk, kar diz boyu diyeceğim ama daha da çok yağdı.Tek tük arabaların -çoğu sarı taksi- geçtiği çift tekerlek izi yollar.Araba sesini duyan yayaların kaldırıma çıkmak zorunda kalması.Kargaların konup kalkmasıyla ağaçlardan düşen kar kütleleri.Çatılardan sarkan buz sarkıtları. Sanki Hendek'te değil, Kuzey Avrupa ülkelerinde ya da Amerika'nın doğusunda bir eyalette hissediyor insan kendisini.Bir yandan kar yağıyor, bir yandan alttan alttan eriyor.Soğuk desen kesin sıfırın altında.Ve katkat giyinmiş Hendekliler, dışarı çıkmak zorunda kalanlar bunlar.Mecburiyeti olmayanlar evden dışarı çıkmıyor.

       Bu karlı günlerin yemyeşil, cıvıl cıvıl bir ilkbaharı ve neşe dolu bir yazı olacak.Bolluk,bereket olacak.Çarşı pazar ucuz olacak. Hayvanların yemi bol olacak.Irmağımızın suyu çağlayacak.Sabredin Hendekliler, mutlu günler bekliyor bizi. 

        Ayrıca bu kar manzarasının tadını çıkarın.Romantik takılın biraz. Oturun aşk ve sevgi dolu şiirler yazın. Onu yapamıyorsanız bir deneme yazın. O da olmuyorsa günlük yazın. Karda resimler çekinin Facebookta paylaşın.Yanına bir gülen yüz yapın.

        Demek ki neymiş? 3 G'li olmak güzelmiş. Hendek güzel,kar güzel, kış güzel, kıyamet falan da yok aslında.Hendek  her şeyiyle güzel, her haliyle yaşanılası.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
TÜRKAY ile  yeni dönem
TÜRKAY ile yeni dönem