bizimhendek.com
Advert
DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLUYORUZ !
admin

DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLUYORUZ !

Bu içerik 583 kez okundu.
Reklam

     Hizmete başlamasının öncesinde sevindik çünkü 100 yataklı ( 30 adet tek kişilik, 40 adet çift kişilik  beş yıldızlı otel konumunda) hastane ilçenin belki en az 20 yılına cevap verebilecek bir kapasiteye sahip olduğunu düşünmüştük.  Halada bu düşüncemizden vazgeçmiş değiliz ancak,; size hastanenin tek bir sorunundan bahsedeyim. O hastanede görev yapan personelin taşıma sorununu bile halletmekten aciz  yöneticiler ve siyasilerimiz mevcut ki Hendek bunu haketmiyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Sorunlar yumağının her geçen gün katmerleştiğini görmek ilçemiz adına üzüntü verici bir gelişme olarak karşımızda duruyor.

     Hizmete başlayan hastane bünyesinde  taşınmazdan önce mevcut 6 diş hekiminden eser kalmadı zira üç diş doktoru ilçeden tayin isteyerek ayrıldılar. Tabi bu durum diş ünitesinde hastalar açısından yoğunluğun artmasına sebep olduğu gibi beraberinde eleştirilerede sahne olmaya devam ediyor. Edindiğimiz bilgilere göre norm kadrolara bir atama  en az 4 ay yok. Yük mevcutların omuzlarında…Bu sadece diş ünitesinde değil bu durumun ilçemiz hastanesinde domine etkisi yapması kaçınılmaz. Bunu gözardı etmeyelim.

      Ne hazindir ki dün doktorlarımızın ilçeden ayrılmasına sessiz kalan bizler bugün şikayet etmeye  ne hakkımız var ? Evet bizler konunun bu yönünde haksız olabiliriz amma bizim  sitemimiz yeni hastanede açılan değişik  birimlerin ihtiyacı olan kadroların atanmamasına.

     Bölgemizde  faaliyete geçen yeni hastane tam kadro ile hizmet vermeye başlamış olsa Sakarya merkez hastanelerininde yoğunluğu azalacaktır. İşte burada siyaset kurumu işin içine  dahil olmalıdır. Kimse üç maymunu oynamasın, oynamaya da devam etmesin. Yatırım bizim, hizmet bizim, hastane bizim… Bu konuda ilçemizin hizmet önceliği büyük önem taşıyor. İktidar temsilcileri başta olmak üzere sivil toplum örgütleri bo kunuya odaklanmalı iktidar temsilcileri de bu konuda öncülük etmelidir. İlçenin buna ihtiyacı vardır.

    Birileri bu yazımızdan rahatsız olabilirler. Olsun biz hepsini sinemize çekmeye hazırız.  Hastaneye personel alınacak istikamet iktidar partisi ilçe başkanlığı… Hastaneye alım yapılacak istikamet iktidar partisi ilçe başkanlığı… Ameliyat olacaksın ameliyat gününün öne çekilmesinin adresi ilçe iktidar partisi başkanlığı… Hastaneye hat açılacak  istikamet yine orası… İyi de  “Almadan vermek Allah’a mahsus” nasıl olacak ?

     Hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, ama ihtiyaç sahiplerinin muhtaç olduğu tek varlık, şanı yüce olan Allah`tır. Karşılık beklemeden yardım yapmak sadece ve sadece Allah`a mahsustur. Bu sebeple insanlar yardımlaşırken bir karşılığı gözetirler. Bir şey verirken almaya gereklilik duyarlar. Öyleyse siz başkasına yardımcı olunuz ki, başkası da size yardımcı olsun.

 

      Sen önce külfete katlanacaksın arkasından da nimete talip olacaksın. Ama nerdeeeeeeeeee….

       Bu hastanenin ne şartlarda ne zor mücadeleler sonrasında bitirildiğine şahit olanlardanım o nedenle bu kadar rahat konuşabiliyorum. Hastanenin yapım aşamasında ve malzemelerin tedariki noktasında sağlık bakanlığının kapılarının nasıl aşındırıldığını görmezden gelmek büyük haksızlık olur. O nedenle  elimizdeki değeri ve yatırımın kıymetini çok iyi idrak etmeliyiz. Tutum ve davranışlarımız bu düşünceler ışığı altında şekillendirilmeli. Aksi takdirde hep olaya siyasi rant olarak bakacak olursan hem bizler hem Hendek kaybeder. İşte bu ağır yükün altında bizler ilçe insanı olarak kaldığımız gibi sizlerde kalırsınız.

NOT: BİZİ FACE SAYFASINDAN HENDEK ŞAFAK  VE AHMET ÇİLECİ ADRESİMİZDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ