bizimhendek.com
Advert
HENDEK BELEDİYESİNDE KÖSTEBEK KİM?
admin

HENDEK BELEDİYESİNDE KÖSTEBEK KİM?

Bu içerik 658 kez okundu.
Reklam

Hendek Belediye Meclisinde  alınan kararlardan bahsediyorum. Nasıl oluyorda  ıslak imzalı bu evraklar belediyeden dışarı sızabiliyor. Kimler sızdırıyor, kimler sızdıralan belgeleri servis ediyor ? Orası ayrı bir MUAMMA…

 

    Sosyal medya sayfalarında da iddia edildiği gibi meclis kararının OY BİRLİĞİ ile değil OY ÇOKLUĞU ile karar altına alındığı bizcede  delilleriyle malum.

   Tabi tüm bu iddia ve ithamları açıklaması gereken makamlar mevcut. Ancak olay basit bir yanlışlık yapılmış gibisinden algılanacak olur ve bu iddialara sessiz kalınırsa yarın bu sorunlar kar topu misali büyür ve içinden çıkılamayacak sorunlar yumağına dünüşmesi kaçınılmaz. Şu halde İVEDİLİKLE belediyenin  mahrem evraklarının piyasaya servis edilmesi işlemi derhal mercek altına alınmalı, sorumlular tespit edilmeli, cezalandırılmalı ve belediye içersinde huzur tahsis edilmelidir.

   Ne oldu, nasıl oldu, neden oldu? Soruları yanıt bekliyor. 16 yıl süren Ali İnci döneminde böyle bir şey vuku bulmazken başkan değişikliğinin ardından piyasada elden ele dolaşan  ISLAK İMZALI evrakların bir açıklaması olmalı…

 

   Bu tür konular ara sıra bizede soruluyor. Belediyede neler oluyor? Sorularına muhatap oluyoruz. Tabi bu soruları soranlar sade vatandaşlardan çok özellikle İKTİDAR içersinde siyaset yapanlardan geliyor olması bize göre önümüzdeki süreçde yaşanacak olan mücadelenin ne derce çetin geçeceğinin işaretini veriyor.

    Sözüm meclisten dışarı. Bir gün Nasrettin hoca ile birlikte yürüyen bir kişi  bir duvar dibinde kedi ve köpeğin koyun koyuna yattığını görürler. Hocanın yanında bulunan kişi hocaya; “ hocam görüyormusunuz nasılda kardeş kardeş koyun koyuna yatıyorlar!” dediğinde hazırcevap hoca; “ öyle olduklarına bakma sen. Aralarına bir kemik atda yaşanacakları öyle gör” cevabını verir.

    Bu kıssa hiseden yola çıkacak olursak bugün özellikle iktidar içersinde makam ve mevki hesapları içersinde bulunan kişilerin sayıları bir elin parmaklarından fazla. Sürece baktığımızda her şey rutin işleyecek olursa 2017 ilçe başkanlığı 2019 yılı içersinde  yerel ve genel  seçimlerin olacağı malum. Bugün itibarı ile kol kola olan iktidar temsilcileri içersinde gelecek beklentisi içersinde olanlar farklı kulislerin içersindeler. Birileri her zaman iyileri oynamayı kendine rehber edinmiş sessizleri oynar görünüyorlarken arkalarında meydana gelen fırtınaların farkında değiller. Gündeme baktığımızda ise bırakın fırtınayı, kasırganın geldiğini görmemek ne mümkün.

    Ali İnci’nin Belediye Başkanlığı  görevi yaptığı  dönemlerde köşelerimizden muhalefete sesleniyor ve ;  “Hendek’te iktidar değil muhalefet sorunu var. Bırakın Ali İnci’nin hatasından faydalanmayı, medet beklemeyi, sizler yapacaklarınızı bu millete anlatın, bu yönde politikalar üretin” diyorduk. Ne yazık ki biz söyledik yine biz dinledik. Ama işte sonuç ortada…

    İşte bugün gelinen noktada ise öncelikle Belediye başkanlığı koltuğuna oturup bu necip millete hizmet etme şansını elde etmek isteyen iktidar içersindeki  beklenti içersinde olanlar, adeta mevcut başkanın hatalar yapmasını bekler davranıyor olmaları öncelikle kendilerine zarar verdiklerini asla gözden uzak tutmasınlar. Başkanın hata yapmasını kendilerinin önlerinin açılacağı varsayımına kapılanlar size bir dost tavsiye olarak ifade edeyimki  HEPİNİZ BU KASIRGANIN  ALTINDA heba olursunuz. Bu düşünceleri bir geleceği okumak gibi algılamayın lütfen. Geçmiş 16 yıllık dönem içersinde ne belediye içersinde ne de iktidar partisi içersinde iki başlılık yoktu.

     Bir suçlama ya da iddia ve ithamda bulunulduğunda  derhal cevabı verilmekte bu durum kamuoyunda kurumlara olan güvende bir çatlama ya da yırtılmaya sebebiyet vermediği gibi birlik ve beraberliğin getirdiği huzuru yaşıyorduk. Çıkın sokağa sokağın sesini dinleyin… Bugün öyle mi?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!