bizimhendek.com
Advert
Advert
SİYASET,  ALGIYI  YÖNETME  SANATIDIR
admin

SİYASET, ALGIYI YÖNETME SANATIDIR

Bu içerik 498 kez okundu.
Reklam

     Gazetemizde  kongre öncesi lafladık. Azak, 1 Kasım genel seçimlerinde Sakarya’daki oy oranlarını muhafaza ettiklerini, bilhassa Hendek ilçesinde aldıkları oy oranının yükselmesinden dolayı duyduğu sevincini ifade etmiş ve bizim kendisine; “ Hendek’de belediyede neler oluyor, bunları takip edebiliyor musunuz?” sorumuza içtenlikle cevaplamıştı.

    Hendek CHP ilçe başkanı Reyhan Azak, o gün bize, “ bundan böyle Hendek’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, ilçede de CHP ana muhalefet konumuna yükseldi. Bunun üzerimize yüklediği sorumluluk anlayışı doğrultusunda  Belediye Meclis toplantıları görevlendireceğimiz bir arkadaşımız tarafından kayıt altına alınacak, yarın seçim meydanlarında  dedikoduya dayalı değil belgelerle halkımızın önüne çıkacağız” diyerek  belediye meclisinde 9 üye  bulunduran MHP’nin ilçenin sorunlarını yeterince gündeme taşıyamadığını, Hendek’in  sahipsiz  bırakıldığını , bundaki en büyük eksikliğin ise CHP’nin Hendek Belediye meclisinde üye bulunduramamasına bağlamıştı.

     Sayılı gün çabuk geçer derler, öyle de oldu ve  2015 yılının son olağan meclis toplantısı dün gerçekleşti.

    Meclis her zamankinin aksine dün daha bir kalabalıktı, meclis üyeleri

Belediye personeli ve MHP’li çok sayıda vatandaşın yanı sıra özellikle Kemaliye mahallesi sakini vatandaşlar yoğunluktaydı. Bizimse gözlerimiz daha dün bize Hendek’in sahipsiz olmadığının altını çizen CHP ilçe başkanı Reyhan Azak’ın   yönetiminden birilerini aradı. Bekledik ki dün söylenenler bugün hayata geçecek, nerdeeeeeeeeeeeeeeeeee???

      Kim ne derse desin kim ne söylerse söylesin siyaset devamlılık ister, öncelik ister, sevgi ister, hepsinden önemlisi özveri ister…

      Bugün görüyor, anlıyor ve yaşıyoruz ki siyasilerin her verdiği sözüne güvenmek, inanmak  kendi kendimizi kandırmakla eşdeğermiş. Oysa böyle olmamalı. Özellikle bir siyasi partiyi temsil eden, halkın sorunlarına sahip çıkacağını iddia eden siyasiler çok daha dikkatli davranmalıdırlar. Kimse bu halkın balık hafızalı olduğunu düşünmesin eğer düşünüyorlarda  sandıklar kurulduğunda  beklenen cevabı mutlak suretle alacaklarının hesabını kitabını iyi yapmalılar.

    Gelelim  mecliste muhalefeti temsilen oturan MHP meclis üyelerinin tutum ve davranışlarına.  Mecliste gurubu bulunan partinin sorumluluğu mecliste bulunmayan partilerin taşıdığı sorumluluktan daha ağır bir sorumluluk taşıyorlar. O nedenle çok daha dikkatli hareket etmek zorundalar.  Bakıyoruz gündemle ilgili söz alan MHP meclis üyesi partisini temsilen görüşlerini ve önerilerini ifade ediyor diğer yandan  aynı partinin meclis üyesi başkanlık makamına yazılı soru önergesi veriyor ve ne hazindir ki verilen bu soru önergesinden gurup sözcüsünün haberi yok!!!

    Yani meclise birbirlerinden habersiz , ortak bir görüşün dışında sergilenen bu  tutum ve davranışların  MHP’ye yarar değil bilakis zarar verdiğine inanıyoruz. Zaten  başkanlık makamına sunulan yazılı önergede belirtilen hususları tek tek yanıtlayan Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, son günlerde kamuoyunda zikredilen yalan-gerçek-iddia ve ithamların geçerli olmadığını açıkyüreklilikle haykırdı .Ve bu haykırışa karşı söylem getirilemedi.

     Birileri tarafından sosyal medya sayfalarında harcandığı iddia edilen paranın kuruşuna dokunulmadığını, yıkılan eczane binalarının adeta “ Kaz gelen yerden tavuk esirgenmez” deyimi ile örtüşen cevabı suçlamaları, iddia ve ithamları geçersiz kıldı.

    Meclis başkanı Püsküllü,  bu açıklamalarıyla müsabakadan galip çıkmasını bildi. Hülasa başkan Püsküllü, oyun içersinde gelişen atmosferi çok iyi kullandı.  Müsabaka saha içersinde rakiple olur yoksa tribündeki seyircilere yönelik tutum ve davranışlar MHP’ye bir şey kazandırmayacak bilakis kaybettirmeye devam edecektir.  

     Son olarak diyeceğim odur ki  CHP’de MHP’de oyunu kurallara göre oynamak zorundadır. Kuralları belirleyen ise siyasi partiler değil halktır, halktaki algıdır.

     Kim bu algıyı iyi yönetirse ipi o göğüsler. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
POLİS İŞ BAŞINDA
POLİS İŞ BAŞINDA
 VENİ, VİDİ, VİCİ…
VENİ, VİDİ, VİCİ…