bizimhendek.com
Advert
Advert
Kaş yapayım derken göz çıkarmayalım !!!
admin

Kaş yapayım derken göz çıkarmayalım !!!

Bu içerik 611 kez okundu.
Reklam

    Kamuoyunda her söylenenin doğru olduğunu var saymak işi arapsaçına döndürür ve işin içinden çıkılmaz bir hal alır hele böylesi bir yazı ülkenin geleceğini çok yakından ilgilendiren bir genel seçim  öncesinde yazılıyorsa pek de inandırıcılığı olmayacağı kanaatindeyim.

   Bu nedenle  kaş yapayım derken göz çıkartmak; sanırın biz Hendek’lilere özgün bir söz!   Bu tür söylem , iddialar bize, ilçemize yarar değil zarar getirecektir.  Yazının ilerleyen bölümlerinde  Himpaş’ı ve HGM ihalesini sorgulayan Topçu, belediye tarafından şirketler  üzerinden para transferleri yapıldığını,  HGM ihale sözleşmesinin  pazarlık usulünde  değişikliğe uğradığını iddia etmektedir.  Doğrudur-yalandır bunun cevabını HUKUK  mutlak suretle verecektir . Kimsenin bundan şüphesi olmasın.

Bir diğer husus ise  Hendek Adiyesi için Hendek Belediyesi tarafından yapılan yer tahsisi konusudur.

Dikkatinizi bu noktaya çekmek istiyorum ve bu iddia ve ithamları dikkate değer bulmuyorum. Şöyleki, Topçu, yazısında  MHP Belediye Meclis Üyeleri tarafından Hendek Cumhuriyet Savcılığına  ( usulsüz arazi satışları ve 18. Madde uygulamalarında mahkeme kararlarının uygulanmadığı gerekçesi ile yapılan  suç duyurusunun  Hendek adli makamlarınca TAKİPSİZLİK kararı ) verildiğini belirtmek sureti ile sanki  Hendek Belediye Meclis tarafında  tahsis edilen arazinin rüşvet!  misali verildiğini  çağrıştırmak  toplumda böyle bir algı-yanılgı  yaratarak bir anlamda  Hendek Cumhuriyet Savcılık makamını ZAN altında adeta TARAF tutmakla  suçlamaktadır ki bu asla kabul edilemez. Asla hatırımızdan çıkarmayalım ki HUKUK hepimize lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bizlerin tek sığınacak limanı HUKUK’tur. Haaaa bu HUKUK, birilerinin idiia ve ithamları ile itibar da kaybetmez…

Türkiye Cumhuriyeti , her kim ne derse desin nasıl yorumlarsa yorumlasın  Türkiye Cumhuriyeti bir HUKUk devletidir ve Cumhuriyet Savcıları ve hakimleri Türk Milleti adına karar veren mercilerdir.

Bilinmelidir ki ilçemizde görev yapan bürokrasi  su misali olup  görevlerini yapmalarının ardından ilçemizden ayrılmaktadırlar yani onlar su biz Hendek’liler ise kum’uz. İlçemizde  adına yakışır adliye  binasının yapılması zaruret arzetmektedir. Adli makamlar  ise konuyla yakından ilgilenmekte  hiçde üzerine vazife olmadığı halde  ilçemize  ismiyle müsemma bir adliye sarayı yapılması için büyük gayret sarfetmektedirler. Bugün ilçemizde görev ifa eden adli personel  yarın görev süresini tamamladığında muhtemelen ilçemizden ayrılacaktır ancak yaptığı hizmet binası Hendek’imize kalacaktır.  

O nedenle eğer Hendek Belediyesi eleştirilmek isteniyorsa muhatap Hendek Belediyesi olmalı, farklı adresler üzerinden farklı bakış açıları ile Hendek’imize proje çizmemeli toplum mühendisliğine soyunmamalıyız.  Bu tür menfi  propagandalar, iddia ve ithamlar, suçlamalar kişilerin çalışma şevklerini köreltir bunun zararını da biz Hendek’liler çekeriz. Gelin Hendeğimize kötülük yapmayalım. 

Hendek adli makamlarının vermiş olduğu karar sizi tatmin etmemiş olabilir, bu merciin bir üst makamı da var oraya müracaat edilebilir, hak aranabilir.

Hülasa şu iyi bilinmelidir ki HUKUK  iddia ve ithamlarda bulunanlardan SOMUT ve MADDİ DELİL ister. Böylesi bir delilin bulunmadığı, sadece kamoyunda konuşuluyor, hani  (Ateş olmayan yerden duman çıkmaz ) misali her konu şikayet konusu olursa adli makamlar başlarını kaşımaya vakit bulamayacaklardır, bu cihetle  şikayet konusu dava konusu yapılmamış iddianame düzenlenmemiş olması muhtemeldir.  Konuyu birde bu bakış açısı ile değerlendirmekte yarar var diye düşünüyorum. Yoksa “çamur at izi kalsın” anlayışı ne Hendek’imize ne siyasilerimize hiçbir şey kazandırmadığı gibi ilçemizde  hizmet aşkıyla  görev yapan bürokrasinin ilçemize bakış açısı  menfi olacaktır. Bundan da en çok zararı ilçemiz görecektir.

Lütfen biraz daha dikkatli olalım.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER