bizimhendek.com
Advert
KURT, KOYUNU YEMEYİ KAFASINA KOYMUŞ  BİR KERE !
admin

KURT, KOYUNU YEMEYİ KAFASINA KOYMUŞ BİR KERE !

Bu içerik 647 kez okundu.
Reklam

      Evsahibi  ve büyük parton olması hasebi ile toplantıda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu ilk açılış konuşmasını yapıyor ve mikrofondan  salonda bulunan herkese hitaben;  Parti içersindeki  tüm küskünlülkerin, kırgınlıkların  kenara bırakılmasını ve herkesin birbirleriyle helalleşmesini istiyor. Tabi bu arada Toçoğlu’da kendisinin kırdığı küstürdüğü insanlardan  helallik istiyor.

      Helalleşmek zul’mü geldi ?

      İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen, Hendek’de  her bireyin ortaklaşa  kanısı odur ki “ İnci’ye vekillik verilmemesi büyük haksızlık” serzenişlerinde bulunulan 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci mikrofona gelir. Ayni minval üzere konuşmasını yapar, ve helalleşmek isteği ile  Toçoğlu ve Milletvekili A.Sefer Üstün’ü davet ederek helalleşme isteğinde bulunur.  İşte ne olduysa burada olur ve  büyükşehir belediye başkanı da milletvekili Üstün’de kürsüye gelmekten imtina ederler. İnci’nin birkaç kez üstelemesi karşısında  “ bizim seninle meselemiz yok” yanıtı vermek sureti ile  helalleşmeye dahil olmazlar.

     Sosyal medyada engellenmek hoşnutsuzluk belirtisidir

     Burada bir S verelim.  Bilindiği üzere  haberleşme ve bilgi  çağının üst devresinin yaşanığı günümüzde artık sosyal medyayı kullanmayana iyi gözle bakılmaz oldu. Hele bu bir siyasetçi olursa  eleştiriler daha üst düzeyde oluyor. Facebook, Twitter gibi sosyal medya yazılı basınında önüne geçti. Burada kişiler birbirleri ile ışık hızında yazışırlar, haberleşirler. Eskiler iyi bilirler daha önce şimdi özlemini duyduğumuz mektuplaşmalar , bayramlarda tebrikleşmeler vardı. Şimdi bunların yerini sosyal medya aldı. Karşılıklı yazışan iki kişiden birinin diğerini sosyal medyada  engellemesi bir kırgınlık, kızgınlık , hoşnutsuzluk olduğunun kanıtıdır.İki kişi arasında böylesi bir olay gerçekleşmiş ise burada bir sıkıntı mevzubahistir. 25. Dönem milletvekili Ali İnci’de bu konuya parmak basarak; “ benimle bir sorunu olmayan bir vekilin sosyal medyada beni engellemesi ne demektir?” sualini sorar. Soru yanıtsız kalır.

      İl başkanı bile kaale alınmadı

     Bunun üzerine partiniz Sakarya il başkanı ikiliyi, büyükşehir başkanı ve  A.sefer Üstün’ü hellalleşmek adına kürsüye davet etsede bu çağrı cevap bulmaz.

       İnci, daha ne yapsaydı ?

      Kendisi ifade etmemiş olsa da kırgınlığı, kızgınlığı ve hayal kırıklığını yüreğine gömen, kan kusarken kızılcık şerbeti içtim diyerek  sıkıntısını dışa vurmayan İnci; “ ben her şeye rağmen partimin bir neferiyim.Bundan sonra da öyle kalacağım “ diyerek kürsüden inen İnci, masasına geri döner.

      Dini termonolojide helalleşmek her müslümanın uyması, yapması gereken bir davranış biçimidir. Helalleşmek sadece söz ile olmaz kalbende tasdik gerektirir.  İnsanlar yaşamları boyunca isteyerek istemeyerek, bilerek ya da bilmeyerek birbirlerini incitebilirler, günaha da girebilirler. Ancak Allah’ın tövbe kapısı her daim açıktır ve Allah’u Teala kulundan kendisine tövbe istiğfar etmesini ister. Tıpkı kulların birbirlerinden hayatta iken helalleşmeleri misali…

       İnci’nin barış eli havada bırakıldı

      Şimdi, yüzlerce insanın bulunduğu bir ortamda  herkesin gözleri önünde gerçekleşen  bu olay toplantının amacına ters düştüğü gibi kendilerinin kişisel menfaat düşkünü olmadıklarını açıklayan parti büyüklerinin nefislerine yenildiğinin en bariz göstergesi olmuştur.  Ali İnci tarafından uzatılan barış eli havada bırakılmıştır. Nedir bu Hendek’lilere önyargılı bakışınızın altında yatan neden ???

     Soruya SOYUT değil SOMUT yanıt vermelisiniz

     Dahliniz olsun yada olmasın.  Türkiye genelinde  Kayseri Büyükşehir belediye başkanı ile birlikte Hendek ilçe belediye başkanı başbakan ve Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda istifa ettirilen , 7 Haziran seçimlerinde  matematiksel olarak  kazanma şansı olmayacak bir sıralamada Sakarya milletvekili adayı yapılan, kendi çabası, inancı, emeği, azmi ile  seçimlerden alnının akıyla çıkan Ali İnci, aradan 4 ay geçtikten sonra yenilenen bir seçimde aday yapılmadı.  Esakarya’daki en yetkili kişilere sual ettik. “ Bu listede Ali İnci neden yok ? 4 ayda ne değişti?” diye sorduk.  Sakarya il başkanı Kılıç bu soruya “ şimdi zamanı değil” diyerek kaçamak cevap verirken Hendek ilçe başkanı Sofu yaptığı iddia edilen basın açıklamasında çok şey söylemiş ama soruya cevap vermemiş, verememiştir.

     FTÖ bile sizin yaptığınızı yapamazdı

     Biz Hendek’liler olarak yapılanın doğru olmadığını, kabul edilebilirliğinin bulunmadığını  her atmosferde dile getirdik, getirmeyede devam edeceğiz ta ki sorumuzun somut cevabını alana kadar…

Şunu ifade ederek sözlerimi sonlandırayım.  Son günlerde çokça gündeme gelen adeta ülkenin terörden ve ekonomik felaketten bir ön plana çıkan  Fetullah Terör Örgütü mensupları bile böyle bir senorya yazamazlardı…

Çünkü,  öylesine karışık bir durum ortaya çıktı ki; “  Bu durumda Ali İnci;

1-      Ak parti 1 Kasım seçimlerinde , 7 Haziran seçimlerindeki sandık sonucunu aynen korur veya daha yüksek bir oy’a ulaşırsa  belki sorun görmezden gelinebilir amma Ali İnci’ye atfen  “ bak biz oyumuzu koruduk sen bir şey değilsin”  denilmek sureti ile  böylesi bir suçlamayla karşı karşıya kalacaktır.

2-      Yok bunun tersi olur Hendek ilçesinde  7 Haziran seçimlerinde alınan oy’un altında bir oy alındığında bu kez Ali İnci günah keçisi yapılacak  seçim yenilgisinin hedef tahtasına oturtulacaktır.

        Oysa Ali İnci’yi bilen, tanıyan, yapısını çözen her insan onun mağduriyetine ve haklılığına inanacaktır. Unutulmamalı ki dün Ali İnci’ye oy verenlerin  hepsinin Ak partili  olduğunu kimse iddia edemez. Bunların içersinde  diğer siyasi partilere üye olan insanlarda vardır ancak  Ali inci’nin beşeri ilişkiler çerçevesinde kazandığı bu kazanımı 1 Kasım seçimlerinde kendisinden beklemek büyük haksızlık olacaktır. O nedenle çıkacak seçim sonuçlarının vebalini kimse Ali İnci’ye yükleme gayreti içersinde olmamalıdır. Yani hatayı İnci’de değil  İnci’yi aday yapmayanlarda, yaptırmayanlarda, yaptırtmayanlarda  arayın. Şunuda asla hatırınızdan çıkarmayın.

          Ne sizler bir KURT’sunuz ne de Ali İnci bir KOYUN….

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?