bizimhendek.com
Advert
Advert
1 Kasım seçimleri AK Partili belediyelerin 2019 seçimlerinin provasıdır
admin

1 Kasım seçimleri AK Partili belediyelerin 2019 seçimlerinin provasıdır

Bu içerik 833 kez okundu.
Reklam

    Hükümet içersinde toplumun hoş karşılamadığı  bazı menfaat düşkünü kimselerin  ülke sorunlarından çok kendi kişisel ikbal ve geleceklerine yönelik işlere bulaşmaları, yılların getirdiği yorgunluk, yüz eskimesi , çözüm süreci,parti içi sen ben kavgaları vs. gibi etkenler AKP iktidarında çözülmeleri başlatmış ve 7 Haziran seçimlerinde sahip oldukları iktidar koltuklarında emaneten oturur hal aldılar.

     Akla kara 1 Kasım akşamı ortaya çıkacak

     Diğer yanda olayları bölgesel hatta daha da küçük ölçekte mercek altına alırsak lokal manada  ilçe-il bazında parti içi muhalefetin iktidar hırsı, partinin bu günlere gelmesinde büyük rol oynadı. Günümüzde bazı köşe yazarları 7 Haziran seçimlerinden ders alındığını iddia ederek; Türkiye’nin mozayiği Sakarya’da en akıllı bir milletvekili listesi yapıldığından dem vuruyorlar ancak unuttukları bir şey daha var o da  7 Haziran seçimlerinde AKP ye beşinci milletvekilliğini tek başına kazanan Ali İnci’nin  1 Kasım seçim listelerinde bulunmaması iktidar partisinin bana göre en büyük handikapı. Doğrudur yanlıştır neticede bizler tahmin yürütüyor yorumlar getiriyoruz, en iyisini seçmen bilir ve seçim sonuçlarının açıklanacağı 1 Kasım akşamını sabırsızlıkla bekliyoruz…

      Kim ne derse desin AKP’yi başarıya, iktidara taşıyan en büyük etken yerelde belediyelere sahip olması ve buralarda yaptıkları başarılı icraatler manzumesidir. İnsan topraktan gelir toprağa gider işte bu insanı toprağından koparırsan onu yalnızlaştırır, kayboluşuna zemin hazırlarsın. Bu nedenle önümüzde yapılacak olan 1 Kasım seçimleri  yerelde belediyelere hakim olan   AKP belediye başkanlarına çok büyük görevler düşmektedir.  Bir başka  deyimle şunu ifade edeyim ki ;

  1 KASIM SEÇİMLERİ AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARININ VAROLUŞ YA DA YOKOLUŞ SEÇİMLERİ OLACAKTIR… Anlayacağımız  1 Kasım seçimleri otobandan önce son çıkıştır… O nedenle yerelde belediyelere sahip olan Sakarya’mızdaki  Büyükşehir + 17 ilçe belediyesi bu seçimlere olağanüstü hazırlanmalı, kendiniz gibi düşünmeyenleri ayrıştırmak, dışlamak yerine onları kucaklamalısınız.

    7 Haziran seçimleri sonrasında kurulamayan koalisyon hükümeti sonrası piyasalarda oluşan belirsizlik bu ülke insanının daha fakirleşmesine neden oldu dahası güvenin kaybolması yabancı yatırımcılarda korku ve endişe yarattı ki bunu hiçbir aklıselim kişi inkar edemez.   İşadamlarının devlet garantili aldıkları  dolar bazlı krediler kur farkı nedeni ile  kartopu misali büyüdükçe büyüdü öz kaynak fakiri  işadamı yatırım yapamaz, dünya piyasalarında rekabet edemez bir hale geldi. Yurt içersinde  bankalardan çektikleri krediler ile araç, konut, ticaret gibi dallarda borçlanan milyonlarca vatandaş  gelecek endişesi taşıyor. Bu etkenler bir handikap gibi görülebilir ancak bu etkenleri fırsata çevirmek yine sizin elinizde. Açıkcası vatandaş istikrar arıyor, güven arıyor.

   Elinizden gelen yetmez  daha fazlası gerek

   Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, 17 belediye başkanı ile yaptığı istişare toplantısında  “ Elimizden geleni yapacağız” söyleminde bulundu. Yetmez başkan yetmez… Sizler elinizden geldiğini değil sıradışı bir insan olarak elinizden gelenden daha fazlasını yapmalısınız.

   Ülke sloganlarla yönetilmediği gibi seçimlerde sloganlarla kazanılmaz

    Bilmelisiniz ki kabul edin ya da etmeyin Sakarya genelinde bir Ali İnci gerçeği var. Ona gönülden bağlı insanlardaki  gönül kırıklığı had safhada.  İnci, her ne kadar gönderdiği sesli  SMS mesajında  ( ben partime küskün, kırgın değilim, partimize sahip çıkmalıyız) demiş olsa da nihayetinde onunda gücü bir yere kadar olacaktır.  O küskünleri kazanmak, onları ikna etmek, oy’larını partinize kanale etmek teşkilatların boynunun borcudur. Ülke sloganlarla yönetilmediği gibi seçimde sloganlarla kazanılmıyor.

   Hülasa; Yukarıda da söylediğimiz gibi 1 Kasım seçimleri varolmak ya da yokolmak anlamını taşıyor ve Sakarya’mızda AKP’li belediyelere, AKP il ve ilçe teşkilatı mensuplarının omuzlarındaki yük daha da ağırlaştı. Ne demişler  “büyük kaptan  deniz dalgalı olduğunda gemisini salimen limana yanaştırabilendir”  Bu seçim  2019 genel ve yerel seçimlerinin PROVASI olacaktır.

NOT: BİZİ FACE SAYFASINDAN HENDEK ŞAFAK OLARAK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER