bizimhendek.com
Advert
TEPKİ, İÇİMİZDEKİ İSYANIN DIŞA VURUMUDUR. BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?
admin

TEPKİ, İÇİMİZDEKİ İSYANIN DIŞA VURUMUDUR. BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?

Bu içerik 666 kez okundu.
Reklam

      7 Haziran seçimleri öncesinde  Hendek Belediye Başkanlığı koltuğundan istifası istenen ilerleyen süreçte Sakarya Milletvekili afayı olan ve tüm kamuoyu tarafından “ SEÇİLEMEZ” denilen bir vekil sıralamasında olmazı başaran Ali İnci, aradan geçen  (18 Eylül akşamına kadar) 103 gün zarfında 1 Kasım seçimlerinde adaylık listesine dahi konulmayan Ali İnci…

     Eski, tecrübeli siyasetçilerin  klişesi olan güzel bir söz vardır.  Siyasette 24 saat çok uzun süre… Evet bizim yaş kuşağı olarak bizlerde bunu yaşayarak öğrendik. 

       Siyasilerin bulunduğu bir ortamda bir büyüğümüz içindeki isyanını şu sözlerle dışarıya vurdu.

      “ Arkadaş ağacı biz diktik, meyvesini biz yetiştirdik. Herkes buyursun bu meyveden yesin dedik. Ancak ne hikmetse  meyvesinde gözü olanlar ağacı kesiyorlar, işte buna isyanımız var!!!

     Yukarıda da değindiğimiz gibi bu millet kolay değerler yetiştirmiyor yetişen değerler ise nefis uğruna heba ediliyorlar. Sonra başlıyor bir dedikodu… Neden oldu, niçin olsu, nasıl oldu??? Ateş çemberinin içinden geçildiği bu zor coğrafyanın bu zor günlerinde birlik ve beraberiliğimizin daha da pekişmesi gerekirken  ayağa sıkılan kurşun niye???

     Dün Sakarya milletvekili olan Ali İnci’ye karşı takınılan bu tutum ve davranışa yetkililer bir cevap vermekte bir gerekçe göstermekte bulunamıyorlar, bulunamazlar. Her zaman yaptıklarını yapıyorlar ve topu taç’a atarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Milletvekili Ali İnci her şeye rağmen ağzından akan kana ” kızılcık şerbeti içtim”  diyerek rıza gösteriyor ancak ona  inanan, gönül veren insanların yüreklerinde kopan fırtına dinmek bilmiyor.  Siyasiler vicdan muhasebesini iyi yapmak zorunda lar bizde bu muhasebeye bir denklem olalım dedik.

      Bir meyve uğruna bir ağacın heba edilmesine değdi mi?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!