bizimhendek.com
Advert
Advert
KOALİSYON NEDEN KURULMADI ?
admin

KOALİSYON NEDEN KURULMADI ?

Bu içerik 650 kez okundu.
Reklam

-            Zamanın başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşa seslenerek;   “çözüm süreci benim siyasi hayatımada mal olsa devam edecektir”  dememişmiydi.

-           

-           “Kimse bizim karşımıza Kürt’lükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türk’lükle de çıkmasın. Biz her türlü Milliyetçiliği ayaklarımızın altına almış bir iktidarız”  dememişler miydi?

-           

-           2005 yılında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Konut Anahtar Teslim töreninde yaptığı konuşmada, geçmişte hatalar ve bölgeler arasında ayrım yapıldığını ifade ederek, "Geçmişte yapılan hataları yok saymak büyük devletlere yakışmaz" dedi. Erdoğan, "İlla her soruna bir ad koymak da gerekmez. Çünkü sorunlar hepimizindir. Ama illa 'Ad koyalım' diyorsanız Kürt sorunu bu milletin bir parçasının değil, hepsinin sorudur. Benim de sorunumdur"

-           “Kürt sorunu benim sorunumdur”  deyişini gündeme taşımak sureti ile sözde politika üretenler daha sonra  HDP’nin Kürt sorununa sahip çıkan parti anlayışı doğrultusunda kendi adıyla seçimlere gireceğini açıklamasının ardından “ Kardeşim ne Kürt sorunu ya ! Ülkede Kürt sorunu yoktur!!!”  özdeyişini bu milletin önüne koymadınız mı?

          Kimse bu milletin aklıyla oyun oynamasın. Bu akıl tutulması nereye kadar ?

           Hülasa bir kişi nezdinde ortaya konulan politikaların hiçbir geçerliliğinin olmadığı gün gibi aşikar. Bugün elinden kaçırdığı iktidar şansını yakalamak adına değişik hamleleri perde arkasından yürütenler, sözde “” ülkenin koalisyona ihtiyacı var. Ülke hükümetsiz kalamaz” çıkışının arkasına sığındılar.  Bu doğrultuda görev verilen başbakan  Davutoğlu ile ana muhalefet partisi lideri Kılçdaroğlu beşer kişilik üst kadro ile görüşmeler yaparak kamuoyunu oyaladılar. Sonunda “ anlaşma zemini bulamadık!!!  Erken seçim…

     Ve dün koalisyon kurulamadı açıklamalarının ardından ülkemizin borç yükü daha da ağırlaştı. Dolar ve  Euro tırmanışa geçti. Müsebbibi kim ?

      Ülke fakirleşti … İşsizlik artıyor, işten çıkarmalar başladı. Cari açık felaketi çığ gibi büyüyor. Adalet, Eğitim, Dış politika, Ekonomi sınıfta kaldı. Kimsede tık yok… varsa yoksa iktidar olma hevesi …

      Her şeye rağmen geldiğimiz noktadan görülen fotoğraf  erken seçimin yapılacağına işaret ediyor. Peki  benzer bir seçim sonucu ortaya çıkarsa kim kazanmış kim kaybetmiş olur ?  Hani ülkenin menfaatleri parti ve şahsi menfaatlerin önünde gelirdi ?

    İktidarın yıllardır sürdüre geldiği ülkeyi algı operasyonları ile yönetme biçimi duvara tosladı. Deniz bitti, kara göründü. Her gün gelen şehit cenazeleri, gözyaşlarının dinmesi uğruna terör odaklarına verilen tavizler ve sonrası büyük hüsran. Artık anaların bırakın akan gözyaşını,  ağlamaktan göz pınarları kurudu…

    Tüm bu gelişmelerde ülkeyi 13 yıldır yöneten zihniyete çamur atmak, karalamak kimin haddine !!!

    Sakın koalisyon  oluşumuna darbe vuran PARALEL yapı olmasın!!!  Siz iktidar sahipleri paralel yapı ipine sımsıkı sarılmaya devam edin…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER