bizimhendek.com
Advert
YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE…
admin

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE…

Bu içerik 674 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ zaafiyet var” söylemi ile harekete geçen güvenlik güçleri  Yasayı eğer uygulamayacak,  işletmeyecek  idiyse  yasayı çıkartmanın ne anlamı kaldı ?

     Vatandaşın can ve mal emniyetini korumak ve kollamakla yükümlü olan devletin silahlı yasal unsurlarının elini kolunu bağlayan nedir ?

     Yüzlerini maskeleyerek dolaşmanın dahi  iç güvenlik yasası doğrultusunda  5 yıl ceza ile yargılanacağı belirtilen iç güvenlik yasası ne yazık ki şu ana kadar bekleneni veremedi. Doğunun ücra köşelerinde  anayolları kesen eşkiyalar ve çapulcular  sürücüleri durdurup kimlik kontrolü yaptıkları hepimizin malumu. Öyleki vatandaşın can ve mal emniyetinden sorumlu olan emniyet güçleri bile kendi can ve mal emniyetlerini korumakta aciz kalıyorlar. Kalleşçe tuzaklarla hayatlarını kaybeden şehitlerimizin  yakınlarının ağıtları artık ülke dışından  duyulur oldu. Eşkıya bozuntuları, karısı kızı, çoluk çocuğu kafalarına göre ister yakıyorlar, ister yıkıyorlar ve isterlerse öldürüyorlar. PKK uzantılarına verilen ve hükümetin yetkilileri dışında ne muhalefet siyasi partilerinin ne de kamuoyunun bilgisi dahilinde olmayan bilgiler hala muamma.

   Birleşmiş milletler tarafından  terörist  örgüt olarak ilan edilen PKK, düne kadar dağlarda inlerinde yuvalanan hainler bugün  ülkenin her bölgesinde cirit atıyor. DEAŞ terör örgütü mensupları ise Allah Allah nidaları ile intihar eylemcileri ile ülkemiz insanının huzurunu kaçırmaya  devam ediyor. Batının diğer bir metropol kenti  İzmir’de masum insanların seyahat ettikleri  belediye otobüsleri üç beş eşkıya bozuntuları tarafından yakılmakta, devlet malları yakılıp yıkılmakta,  masum insanlar canlarından olmaktalar.

  Gözyaşları dinmedi bilakis sel oldu

Emniyet birimleri içersinde  önleyici hizmetler birimi mevcut.  MİT mesupları mevcut.  Devletin elinde her türlü teknik takip imkanları da var. Ama tüm bunlara rağmen meydana gelen olaylar sonrasında anaların, dul kalan gelinlerin, öksüz ve yetim kalan çocukların gözyaşları sel olmaya devam ediyor. Yani anaların gözyaşı akmasın masalları doğrultusunda kardeşlik projesinin hayata geçirilmesi terör mensuplarına verilen tavizlerden başka bir fayda getirmedi. Taviz tavizi doğurdu ve bu günlere geldik.

Tüm bu gelişmeler gösteriyorki uzantıları nerede olursa olsun kimden işaret alıyorlarsa alsınlar görünmeyen bir el düğmeye basmıştır. Kısacası tarih tekerrür ediyor.

   Kim ne derse desin ateş düştüğü yeri yakıyor. Türk insanı artık her olay sonrası, “ kanları yerde kalmayacak, suçlular mutlaka cezalarını bulacaklardır” söylemlerinden bıktı. Bu söylemler  kamuoyunun gazını almaktan öteye gitmiyor.. Artık yeter zamanı gelmedi mi? Vatandaş söylem değil icraat bekliyor.  Ya devlet başa ya kuzgun leşe…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?