bizimhendek.com
Advert
ZAMAN HENDEK MİLLİYETÇİLİĞİ YAPMA ZAMANI…
admin

ZAMAN HENDEK MİLLİYETÇİLİĞİ YAPMA ZAMANI…

Bu içerik 580 kez okundu.
Reklam

Hendeklim… İlçemiz 1907 yılında kuruldu.  Bir çok belediye başkanları geldi-geçti . Evet her gelen belediye başkanı ellerindeki imkanlar  ve vizyonları ölçüsünde ilçenin gelişimine ilçe insanının daha müreffah yaşamasına katkı sundular. Ancak ne hazindir ki Hendek Belediyesi 1999 yılında iş başına gelen ve belediyeyi “tüccar belediyecilik” anlayışı ile yöneten başkan İnci’nin icraatlarını gördükten sonra  belediyeciliğin nasıl yapıldığını , nasıl yapılması gerektiğini ancak anlayabildik…

Bizler her bayramda tratuvarların boyandığı, Cumartesi günleri Hendek belediye bandosu eşliğinde  Atatürk anıtına bayrakların çekildiğine şahit olarak büyüdük.  Kabuğunu kıramamış, küçük olsun benim olsun mantalitesinden kopamamış, cenazelerimiz olduğunda sokakta derme çatma örtüler ardında  cenazelerimizi yarı soğuk yarı sıcak su ile yıkayarak ahiret yolcuğuna uğurlayan bir kuşaktan geliyoruz.  Daracık caddeler, çıkmaz sokaklar, at arabaları ve faytonların ilçe merkezinde dolaştığı o günleri ne de çabuk unutmuşa benziyoruz.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken 1999 yılıda bir değişim gerçekleşti. Aksu’nun bağrından kopan bir yiğit adam Hendek Belediyesi koltuğuna oturdu.  Vatandaşlar oylarıyla destek vererek getirdikleri bu yiğide şüphe ile bakıyor, “oy verdim amma bakalım başarabilecek mi?”  algısını taşıyorlardı. Koltuğa oturan bu yiğit adam ilk iş olarak ilçemizin bir deprem bölgesi kuşağında olduğu gerçeğini hafızasına kazımış ilçe insanımızın 1967 yılıda yaşadığı acıların benzerini yaşamasın düşüncesi ile  ilçenin coğrafi konumunu, alt yapısını, deprem fay hatlarını etüd ettirmiş ve gerekli  teknik çalışmaları yaparak inanların güvenini kazanma noktasında adım atmıştı.  Makam koltuğuna oturması ile vatandaşların kendisini yebrik etmek amacı ile getirdikleri çiçekleri farklı bir anlayışla değerlendirmek sureti ile çiçekleri açık artırma ile satarak belediyemizin çok büyük ihtiyaç duyduğu bir tam teşekküllü ambulans aracını belediyemize kazandırmıştı.

Sosyal belediyecilik adına yaptığı çalışmalar halk tarafından takdir görmüş ve ilçe tarihinde hiç gerçekleşmemiş olan dört kez üst üste Hendek Belediyesi yönetimini işte bu yiğit adama verdi.  Kolay değil tam tamına 16 yıl. Adeta bir ömür törpüsü.  Hiç düşündünüz mü bizler akşamları çoluk çocuğumuz ile haşır neşir olurken onun ailesinden feragatını, çocuklarını baba yüzü görmeden bir annenin çektiklerini… Ne için bütün bunlar ? Hepsi Hendek’in geleceği, emanet alınan bu beldenin gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Hendek bırakabilmek için…

Bakmayın siz siyasilerin  yaptıkları şovlara, onların tuzu her zaman kuru… Dünyanın hiçbir yerinde kötülük bir örnek olarak verilmez ancak ne hazindir ki ilçemizde bugün bunlar yaşanıyor.

Daha dün muhalefet partisi temsilcisi olarak Hendek yönetiminin başına geçen  bu yiğit adam geliştirdiği beşeri ilişkiler ışığında minnacık bir bütçe ile Hendek’i dünyaya açan Ali İnci işte bugün  milletvekili aayı olarak karşımızda.

Dün borç yükü altında devraldığı ilçemizi nereden nereye getirdiğini lütfen bir kez daha düşünelim… Düşünelim ki muhalefetin olur olmaz iddia ve ithamlarına boyun eğmeyelim oluşturmaya çalıştıkları algıya Hendek’imizi kurban etmeyelim…

İlçemizin bir milletvekili olmamamsının sıkıntısını yaşayan bizler önümüze çıkan bu şansı geri tepmemeliyiz bu şansı hep birlikte fırsata çevirmeliyiz.  Küçücük bir köy  görümününden  çıkan ve hızla metropolleşmeye doğru giden ilçemize gelin kötülük etmeyelim. Kendimizi değil gelecek nesillerimizi düşünelin ve menfi propagandalara kulak asmayalım. Önümüze çıkan belkide uzun yıllar yakalayamayacağımız böyle bir şansı heder etmeyelim. İlçemizin çocuğu Ali İnci’ye olanca gümüzle destek verelim ve elini ne kadar çok güçlendirebilirsek  ilçemizin o oranda fayda sağlayacağını unutmayalım.

Kısacası  zaman Hendek Milliyetçiliği yapma zamanıdır.  Çalışan insan yıpranır. Ufak tefek kırgınlıkları büyütmeyelim, nefis yapmayalım.  Kişisel düşünerek  kabuğumuza hapsolmayalım. Toplumsal düşünelim ve unutmayalım ki tren kalkıyor bu treni kaçırmak ilçemizi heba etmekle eş değer olacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!