bizimhendek.com
Advert
Advert
ÇALIŞMAK  BUYSA ?
admin

ÇALIŞMAK BUYSA ?

Bu içerik 565 kez okundu.
Reklam

Bu seçim çalışmaları, olağan üstü yaratıcılık, gayret, hırs va azim ister. Bu çalışmalarda belki ailenizden, çoluk çocuğunuzdan, sağlığınızdan, zamanınızdan feragat etmek zorunda kalabilirsiniz. Ama amaç ve hedefin kutsallığına inananlara bu feragatler  vız gelir.

İlçemizdeki siyasi partilerin çalışmalarına bir göz atalım…

AKP, ilçe merkezinde bir miting düzenledi. Mitingler bir partinin gövde gösterisi olup  tarafsız seçmenin, yüzer gezer denilen seçmenin oyunu yönlendirmeye yönelik bir psikolojik  harekattır. Şu halde bu harekattan AKP Salı günü yaptığı mitingden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir.

 

CHP’nin ise bu tür bir etkinlik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Şimdi bakalım.

AKP  teşkilatı ne kadar çalışıyor?

Kim darılırsa darılsın bana göre  Hendek AKP ilçe teşklatı ( daha önceki seçimlerde teşkilatın neler yaptığı her kesim tarafından çok iyi biliniyor) eskisine bırakın yakınlaşmayı adeta eskiyi mumla aratıyor. Basın yayın organlarında ve sosyal medyada bol bol seçim çalışması haberlerini  okuyoruz. Bu çalışmalarda ortaya çıkacak olan başarının sahibi Ali İnci’nin kendisi olacaktır ancak unutulmaması gereken gerçek ise başarısızlığın adresi Hendek Ak parti ilçe teşkilatı olacaktır. Kimse böylesi bir başarısızlık karşısında o koltukta oturacağını hayal dahi etmesin. Siyaset değirmeni acımasızdır ve bu değirmenin ilk müşterileri kendileri olacaklardır.

MHP teşkilatı ne kadar çalışıyor?

Hendek MHP teşkilatının başındaki isim ilçe genelinde  (bizim Turgut) lakabı ile anılıyor ki bu halkın ona sevgi gösterisinin bir göstergesidir. Ancak benim düşünceme göre  bu parti içersinde  daha önce bir parti üyesi ve bu kişi (aynı zamanda belediye meclis üyesidir) hakkında partiden ihraç  edilmesi yönünde  üyelerden imza alınmış ve oy çokluğu ile partiden ihracı yönünde karar çıkmış ve bu karar metni MHP Sakarya il başkanlığına havale edilmişti. İl teşkilatının  ( dere geçerken at değiştirilmez) doğru bir tepit. Bu düşünce doğrultusunda   konu  8 Haziran’da görüşülmek üzere rafa kaldırılmıştı. Ancak sonraki gelişmeler gösteriyor ki (Hendek MHP teşkilatı içersinde oluşan algıya göre  İhracı istenen kişi Sakarya MHP milletvekili ikinci sıra adayı Orhan Ünver’in ekibinden. Dolayısı ile Ünver seçimlerde milletvekilliğini kazanacak olursa ihracı istenen kişinin eli güçlenecek ve bu durumda ihraç kararına öncülük eden ilçe başkanı sıkıntı yaşayacaktır.) bu gerekçelerle Hendek ilçe teşkilatı çalışıyor görünüp AKP’nin boşalttığı alanı dolduramadığı yönünde kamuoyu algısı herkesin dilinde. Bu algı nasıl kırılır değişir onun anahtarı yine teşkilatın elinde.

CHP teşkilatı ne kadar çalışıyor?

Diğer yandan  CHP Hendek ilçe teşkilatının Hendek’li adayı Ayhan Bal, sadece kendi kabiliyeti , heyecanı ve maddi gücü  doğrultusunda partinin her kademesinde görev almakta  elinden geldiğince çalışmalara katılmakta olup teşkilatından yeterli desteği ( zaten seçilebilecek bir yerde değil) algısı neticesinde  alamamaktadır.

İttifak partisi ne kadar çalışıyor?

BBP ve  RP’nin oluşturduğu ittifak ise yeterince kendisini tanıtamamakta sadece kemikleşmiş olan oylarının dağılmasını önleme adına çalışmaların yapıldığını görmekteyiz.

İşte günümüzde yaşanan ve partilerin handikapı olarak gördüğümüz bu eksiklikler ile gidilecek olan 7 Haziran seçimleri her ne kadar karışık geçeceği izlenimi ortaya koyuyor olsa da bu seçimin galibi koltukta oturan AKP olacak gibi görünüyor. Zira Hendek’li bir adayın iktidar partisi kanadından Sakarya genelinde seçilmesi muhtemel bir sıralamada bulunuyor olması halk arasında ilerleyen süreçde  tasvip görmüş ve kamuoyunda , ( Hendek’li bir adayımızın Ankara’da olması Hendek’in  kalkınmasında lokomotiv rol oynayacağı) fikri ağırlık kazanmaktadır. Yıllarca Hendek’e hizmet etmiş İnci, halkın kavgadan ve şiddet kavramlarından nefret ettiğini tespit etmiş ve  uyguladığı politika ve siyasi davranışını bu yönde sergiliyor.  Sakarya genelinde  barış, özgürlük, adalet ve hakça paylaşım yönünde sergilediği  tavır kendisine taraftar kazandırmaktadır.  İyi bir siyaset bilimci olan İnci, bu seçimlerde verdiği uğraşın karşılığını sandıkta alacağı günü beklemektedir.  Peki ya diğer partiler neyi beklemektedirler ?

NOT:( MHP'nin 22 mayısta yapacağı miting ) söylemi yanlış anlaşılmaktan kaynaklanmış ve şehven yazılmıştır. Yazımızı yeni haliyle  tekrar düzenledik. Okuyucularımızın dikkatine...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BİR İLK
TÜRKAY ile  yeni dönem
TÜRKAY ile yeni dönem