bizimhendek.com
Advert
Advert
Hendek İlçe başkanı Sofu’yu göreve davet ediyoruz
admin

Hendek İlçe başkanı Sofu’yu göreve davet ediyoruz

Bu içerik 569 kez okundu.
Reklam

2009-2014 döneminde MHP Hendek Belediye Meclis üyesi Em. Milli eğitim Şube müdürü Muhittin Derman  mecliste  yaptığı bir konuşmasında ; “ Hendek her geçen gün genişliyor, OSB ve Üniversitenin ilçemizde bulunuyor olması ilçemizin büyük göç almasına vesile oldu. Genç nüfusumuz çok, ilçemizde küçücük bir okul içersinde öğrencilerimiz ders görüyorlar.  İlçemize 100 yataklı bir hastane de yapılıyor. Bu hastanemize kalifiye eleman yetiştirecek olan  Hendek Sağlık Meslek Lisemizin kendine yakışır bir okulda  eğitim  vermesi  bizleri mamnun eder” teklifi  meclis başkanı Ali İnci tarafınan da uygun görülmüş ve  ilerleyen süreçde  Hendek Sağlık Meslek Lisesi yeri için   yeni hastane güzergahında  imar planına alındığı sonraki meclis toplantısında dile getirilmişti.

Düşünün, bir yatırım için en öncelikli konu FİNANSMAN meselesidir. Plan projenin hazırlanması, ihale aşaması ve  inşaatının yapımı gibi süreçler uzun zaman alıyor. Kaldı ki altyapısı hazır yeri tahsis edilmiş  ve parası hesapta  bekleyen bir okuldan bahsediyoruz.

İlçemizde eğitim öğretimine devam eden Hendek Sağlık Meslek Lisesi ilk olarak 1991 yılında D-100 karayolu kenarındaki  Atatürk ilköğretim okulu binası ikili öğretime geçilerek  ilk adım atılmıştı.  Sonrasında bu okul Ticaret Meslek Lisesine tahsis edilmesi ile  okulda eğitim öğretim gören  Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri  Sarıdede mahallesindeki  bir ilkokul binasına yerleştirilmişler ek binalar  yapılarak kapasite artırımına gidilmişti.

Bugün gelinen noktada  okul zaten bir lise formatına  uygun değil. Yaklaşık 24 m2 lik sınıflarda  lise öğrencileri genç kızlar ve delikanlılar her sırada 3 er kişi oturmakta öğrencilerin yeterli  eğitim öğretim alamadıkları gün gibi ortada. İşin doğrusu onlara ne verdik de ne istiyoruz?   İşte bu küçücük okulda tam tamına 250 öğrenci ve yaklaşık 14 öğretmen görev yapıyor. Okulun bahçesi  azami 100 m2, umumi tuvaletleri zaten hiç sormayın  ihtiyaca cevap vermekten oldukça uzak…

Sakarya’mızın  eğtim öğretimdeki başarı oranımızın neden  arka sıralarda kaldığı, (tabiki tüm nedenleri  maddi imkanlara bağlayamayız) ancak böylesi önemli bir sorunu da görmezden gelemeyiz.

Şu halde bu işi koşturacak,  kopartacak  olan ilçemizdeki iktidar partisinin en üst düzey temsilcisidir. Çünkü biz ilçede  hizmetlerin  bu şekilde hızlandırıldığına yıllardır şahitlik ediyoruz. O nedenle bir kez daha Hendek Ak parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’ya sesleniyor  “bu iş senin işin, bizden bu konuda bir destek arıyorsan sonuna kadar varız. Ne yap yap hazır kasada  adımıza gelen bu paranın başka yere kanale olmasının önüne geçin. Aksi takdirde bu vebalin altında kalmaya mahkum olursunuz.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER