bizimhendek.com
Advert
Nedir bu ATATÜRK  unutkanlığı !!!
admin

Nedir bu ATATÜRK unutkanlığı !!!

Bu içerik 574 kez okundu.
Reklam

Dünkü Cuma namazında okunan hutbenin konusu  100’üncü yıl dönümünü kutlayacağımız Çanakkalae Savaşı idi. O savaşı kazanan kahramanların gazi ve şehitlerimize methiyeler düzüldü.Oysa Dünyada tüm mazlum devletlere örnek olan  ve şehitlerimizin tarihin altın sayfalarına “ ÇANAKKALE GEÇİLMEZ”  sözünü yazdıran gazi ve şehitlerimize ne kadar dua etsem minnet etsek kelimeler yeterli gelmez. Ancak unutulmamamsı gereken bir hususu daha var o da bu savaşın  BAŞKOMUTANI  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK…

Cuma hutbesinde  Çanakkale  gazi ve şehitlerimizin ruhuna  dualar edilirken bu duanın  hiçbir yerinde  bu savaşın  kahraman komutanı, yöneteni, duayeni Mustafa Kemal Atatürk’ün adının  zikredilmememsi oldukça dikkat çekici.

Tarihte eşi benzeri olmayan göğüs göğüse yapılan bu vatan mücadelesinde askerlerine “ ben sizlere ölmenizi emrediyorum” diyerek savaşın sonucunu değiştiren  ve yüve Allah’ın milletimize armağan ettiği bu yüce kahraman başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün  hutbelerden isminin çıkartılması ne anlam ifade ediyor ?

Buradan Hendek ilçe müftümüz Abdurrahman Şahin’e sesleniyorum.

İnşallah  18 Mart sabah namazında  18 Mart Çanakkale zaferinin, zaferin galibi gazi ve şehitlerimizin anılacağı, ruhlarına dualar gönderilmesi planlanan  bu etkinlikte o yüce kahramanın adını es geçmez ve dualarınıza onun da adını katarak ruhuna hediye göndermeyi  ( es) geçmez,  (UNUTMAZSINIZ)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!