bizimhendek.com
Advert
KAZANAN HENDEK OLACAK
admin

KAZANAN HENDEK OLACAK

Bu içerik 632 kez okundu.
Reklam

Kabuğuna sığmayan, çalışkanlığı, azmi, hırsı ve kendine güveni ile arkasındakilere liderlik eden, takımı iyi kuran, yöneten bir lider olarak Hendek ona çok şeyler borçlu. İnşallah bundan sonra  Sakarya’da  böylesi gözü kara bir liderin tutum ve davranışlarını izleyecek adeta Sakarya  onun sayesinde ezber bozacaktır.

    Siyaset, insanlara hizmet etmenin ilk basamağıdır. Bu cihetle insanlar siyasete atılarak bulundukları beldeye hizmet etmenin uğraşını verirler böylece kendilerini yetiştiren ilçelerine, beldelerine vefalarını göstermiş olurlar.  Yaşananlara  negatif bakarsak her şeyin altında farklı niyetler arar dururuz ancak yaşananlara pozitif açıdan bakacak olursan daha doğru tespitlerde bulunur, kırıcı değil daha yapıcı oluruz.  Böylece insanlar arasındaki beşeri ilişkiler doğru yönde şekillenir işte Ali İnci  daha bir yıl kadar önce  Hendek Belediye Meclis Üye sıralamasını belirlerken bugünlerin hesabını yaptığını bugün daha net görebiliyoruz. Bir kere peşinen şunu hazmetmeliyiz ki  Hendek Belediye Meclis üyeliği görevinde rol alan, görev alan tüm üyelerin ortak gayesi amacı ilçeye ve ilçe insanına hizmet etmeyi amaçlamaktadırlar. Bir kere bunu teslim edelim. Tabidir ki  bazı özellikler , meziyetler insanda farklılıklar yaratır.  Her birey aynı yöne bakmış olsada iç dünyalarında kopan fırtınalara( hizmet aşkı) farklılıklar taşır.

    Hendek nihayet eksikliğini her daim dile getirdiği ,özlemini duyduğu  milletvekilliği özlemini inşallah bu dönem sona erdirecek  başta Hendek olmak üzere Sakarya hakettiğini tuttuğunu koparan bir yapısıyla dikket çeken Ali İnci sayesinde özlediğine kavuşacaktır.  Ankara ayağında bu gelişmeler yaşanırken onun hızına ayak uyduran bir başkan adayının Hendek yönetiminde söz sahibi olması  ilçenin rutin işeyişini hızlandıracak tabiri caizse kanatlandıracaktır.

     Şimdi gündemde olan  Hendek Belediye başkanının kim olacağı sorusu gündemi meşgul etmekle birlikte Ali İnci zaten kararını vermiş, meclis üyeleri ile birlikte istişarelerde bulunmuş ve ortak akıl olarak Hendek Belediye başkanlığı makamının meclis üyesi İrfan Püsküllü olması yönünde  karar alınmıştır. Bize düşen alınan bu karara saygı duymak, belirlenen başkan adayını sahiplenmek ve ona destek olmaktır.  Adı Hendek Belediye başkanlığında kabul gören Püsküllü  geçmişi ve siyasi yaşantısı, ticari hayatı, beşeri ilişkileri oldukça nettir ve çevresi tarafından da sevilmektedir.  Sanayi Odasında ve Müsiad içersindeki saygın kişiliği ve bunun yarattığı sinerji ile  Hendek’e çok şeyleri katacağını şimdiden iddia etmek bir falcılık değil bir hak’ın tespitinden başka bir şey olamaz.

    Geçmişte belde belediye başkanlığı yaparak bugünkü görevinin alt yapısı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olması, belediyeciliği bilmesi, istişareye önem vermesi, ilçe teşkilatı ile sıkı dirsek temasında  işbirliği içersinde  hareket etmesi Hendek’in hanesine bir kazanç olarak yansıyacaktır.  Şimdiden bir inat bir hırs uğruna  kişilere önyargı ile yanaşmak, kişilere şüphe ile bakmak, tabiri yerinde ise öküz altında buzak aramak Hendek’e bir şey kazandırmayacağı gibi  zamanın boşa geçmesine zemin hazırlamaktan öteye  gidemez. Tıpkı kısır çekişmelerin kimseye bir fayda sağlamadığı gibi.  O nedenle seçilen adaya zaman vermek,  eleştirilerimizin şiddetini  zamana yaymak en adil  davranış  olacaktır.

    Biz Hendek’lilere düşen de önümüzde yapılacak olan genel seçimlerde  ilçemizi Dünya’ya tanıtan, Sakarya Milletvekili adayımız Ali İnci’nin çok daha fazla bir oy potansiyeli ile  TBMMeclisine göndermek olmalıdır. Bu konuya yoğunlaşmalı  kısır çekişmelerden uzak durmalıyız.  Zira unutmayalım ki  onun elini ne kadar güçlendirebilirsek bazı hizmetlerin daha çabuklaşmasına zemin hazırlamış oluruz. Bu fırsatı yakaladığımızda  Hendek ve Sakarya’mız  dinamiklerini harekete geçirecek ve daha rahat ve müreffeh bir yaşamın  ilçemizde ve ilimizde yaşanıyor olmasının tatlı huzurunu yaşayacağımızı aklımızdan çıkarmayalım. Yani bu saatten sonra bizler Hendek’liler olarak  bir Hendek Milliyetçisi olarak üzerimize düşeni yapmanın bilinci ile hereket etmeliyiz.  Özden ayrılmadan tefarruatla vakit kaybetmeyelim.  Zafer Hendek’in ve Hendek’lilerin olacaktır. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK  ANTLAŞMA!
OLUMSUZ YORUMLARI SİLME KARŞILIĞINDA 25.000 TL AYLIK ANTLAŞMA!
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”
Bayraktar; “ AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR. YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLAR ÜLKESİ OLDUK”