bizimhendek.com
Advert
Advert
İLÇEMİZ TEHDİT ALTINDA !!!
admin

İLÇEMİZ TEHDİT ALTINDA !!!

Bu içerik 645 kez okundu.
Reklam

Her şeye Ali İnci’mi koşacak?

     Gülen cemaatinin  devletin içersinde yuvalandığı, adeta devlet içersinde bir başka devlet yapısına büründüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşıldı ve ülke genelinde  “Hizmet hareketi” adı altında faaliyet gösteren kişi ve kurumlarla adeta savaş ilanı yapıldı ve süreç devam ediyor.  Bu doğrultuda her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinden giden Hendek Belediye başkanı Ali İnci’nin de  hizmet hareketine açtığı savaş ve mücadelesi ulusal basını da aştı iddia o ki konu hizmet hareketi taraftarlarınca  (A.İ.M.)  Avrupa İnsan Hakları mahkemesine taşındı.

      İnsanlar ehli sünnetten uzaklaştırılıyor

      Bu  savaş ilçemizdeki buzdağının görünen yüzü . Oysa ilçemizde bir başka tehlike daha var ki hiç gündeme gelmiyor. Aileler çatırdıyor, dağılma noktasına geliyor.  islama karşı, Kur’anın ayetlerini kendince  uyarlayarak sapıklığa delalet eden  söylemlerde bulunan   İskender  Evrenesoğlu, Abdülaziz Bayındır,Mustafa İslamoğlu gibi entel müslümanların uzantıları  ilçemizde dini terimler adı altında dernekler, dergahlar  açıyorlar. Ne hazindir ki cahil bir kesimde  adları senin benim gibi Türkçe olan bu işilerin  açtıkları dergahlarda sözde Kur’an eğitimi alıyor, insanları ehli sünnet itikatından uzaklaştıran böylesi ucube yerlerde vatandaşlar  tedrisat görüyorlar da nedense kimsenin sesi soluğu çıkmıyor. 

     At koşturuyorlar

      İslamın içinde tefrika oluşturan bu kişilere ve bunların uzantıları olan dernek ve dergahlar ilçemizde çoğalmaya başladı.  Yani kısaca bu sapık fikirliler ilçemizde  AT KOŞTURUYORLAR. Öyle ilginçtir ki bunların çalışma sistemleride çok farklı, adeta büyülenmişlercesine ev ev gezip beyin yıkamayı kendilerine mürid kazandırmayı görev addetmişler.

    Müridleri çığ gibi çoğalıyor

    Konuyu daha iyi anlaşılması için biraz daha açalım.  Yukarıda  adlarını verdiğim kişlerin kimisinin  “Allah gaybı bilmez”, Kimisinin “ kadere inanmak yoktur” , kimisinin kendini mehdi, kimisinin ise kendini peygamber ilan ettiği” bilinen bir gerçek iken bu sapık fikirli insanların mürid toplamalarına kimsenin sesis soluğu çıkmıyor. İşin düşündürücü tarafı da bu.

    İslam dini doğru yerden öğrenilmeli

Oysa;  diyanetin bir şubesi konumunda bulunan Hendek Müftülüğü yetkiileri zaman zaman hutbelerinde böylesi  sapık fikirli insanların ilçeye ziyarete geldiklerinden bahisle bunlara itibar edilmemesi yönünde uyarılarda bulunuyorlar ancak yeterli değil.  Müftülük yetkilileri  “ Her vatandaşın dinini doğru öğrenmesi onun en tabi hakkıdır. Bunu da öğrenebileceği en doğru adres müftülüğümüzdür” diyerek bünyelerinde ilçe genelinde  47 kuran kursu açtıklarını,  dinini öğrenmek isteyen her vatandaşa  en doğru bilgiyi vermenin çalışması ve uğraşı içersinde olduklarını belirterek en doğru adresin ilçemiz adına Hendek Müftülüğüdür” diyorlar.

   Peki o zaman eksik nerede ?

   Dernek adı altında da olsa bir mekan tutuluyorsa o mekanınbir ruhsatı olmalı, bu tür yerlere ruhsatları da dernekler müdrülüğü tarafından verilmekte.  Diğer yandan  kaymakamlık ve emniyet bu işe daha dikkatli  eğilmeleri ilçede islama tefrika düşürenlerin canına ot tıkayacaktır. Böylelikle vatandaşlarımız  yarın daha büyük çıkmazların içine düşmekten  kurtulabileceklerdir.  Unutmayalım ve şunu akıldan çıkarmayalım ki;

Tefrikanın sonu rahmet değil, AZAPTIR…

 AHMET ÇİLECİ HENDEK

  

      

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER