bizimhendek.com
Advert
PARALEL SAVAŞ !
admin

PARALEL SAVAŞ !

Bu içerik 654 kez okundu.
Reklam

     Vayyyy… Sen misin bu söylemde bulunan ? Paralelin avukatları ve paralele destek veren köşe yazarları bir anda Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi  tek merkezden hareketle tu-kaka ilan etmekte bir beis görmediler. “İnci nasıl böyle bir söz sarfedermiş?, Halk içersinde  bölücülük yapıp kendileri hedef gösteriliyormuş” iddiaları ile mahkeme yolunu tuttular ve bazıları tarafından da  tazminat davası açılacağını dillendiriyorlar. Şunu unutmayalım ki hukuk hepimize lazım. O ndenle her bireyin hakkı gaspolunduğunda başvurulacak olan yegane merci hukuktur. Yoksa her birey kendi hukukunu uygulayacak olursa zaten demokrasiden bahsetmek hayalden öteye gitmeyecektir.

     Konuyu eğip bükmeden, hiç sulandırmadan  özüne inelim ve  yaşananları bir kez daha gözden geçirelim ki  paralelin yaptığı algı operasyonu netlik kazansın.

     30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi Hendek Belediye Başkanlığına dördüncü dönem aday olan Ali İnci, ilçede faaliyet gösteren sözde Allah dostu, yardımsever, hayırsever bir yapı olarak bilinen kişilere gider, seçimlerde kendilerine  destek vermelerini ister. Zira Ali İnci, geçen 15 yıllık zaman içersinde  bu kişileri her zaman kollamanın yanı sıra maddi ve manevi desteğini esirgemek bir yana tam tersine destekleyerek daha da genişlemelerine zemin hazırlamıştı.Öyleki kendi çocuklarının bile bu kurumlarda okuttu.  İşte  hani derler ya iyilik yap at denize, halik bilmezse malik bilir” misali. Ama gel gör ki bu duygularla  istediği destek,  konunun muhataplarınca reddeilmek bir yana  Ali İnci’ye seçimlerde kamuoyunda bilinen kadarıyla abiler ve ablalalr aracılığı ile kösteklendi, ona oy verilmemesi yönünde adeta ev ev gezildi. Yurtlarda desteğini Ali İnci’den yana vereceğini ifade eden gençler derhal yurtlardan atıldı, bu davranışa kayıtsız kalmayan İnci, derhel harekete geçerek yurtlardan siyaseten atılan bu gençleri sahiplendi  onlara hamilik yaptı. 

    Bunun üzerine  Hendek Belediye başkanı Ali İnci’de onlarla tekrardan görüşerek,  “ bakın ben bu seçimi kazanırım size de ilçede hayat hakkı tanımam”  sözünü söylemek sureti ile bütün gemileri yakmıştı.

     Seçimler yapıldı ve 30 mart yerel seçimlerinin galibi Hendek Belediye başkanı Ali İnci oldu. Bu sefer aynı söylemlerini  yaptığı balkon konuşmasında dile getirerek  paralel yapıyı deşifre etti ve düşündüklerini, yapmayı tasarladıklarını seçmenleri ile paylaştı. Bu gösteriyor ki Ali İnci düz bir adam.  Söylediğinin arkasında duruyor. Bunda gocunacak ne var ?

    Gazetemizde ve Sakarya yerelinde çıkan “Paralel yapı İle savaş” konulu yazı paralelcileri oldukça ürkütmüş. İlçede  Ali İnci tarafından yapılan eylemler etkisini göstermiş paralel yapıya mensup kişilerin ilçede ticaret yapmaları hukuksal yapı içersinde kalmak kaydıyla  engellenmiş. Mesela, paralel yapıya mensup kişilerin çalıştırdığı iddia edilen bazı öğrenci yurtları kapatıldı. Arkası gelir gelmez bilinmez. 

      Bu yapılanların ardından topyekün saldırıya geçen paralel yapı mensupları ve onların kalemşör köşe yazarları bir anda öyle bir saaldırıya geçtikleri ki aman Allahım… Yeri göğü inleterek kamuoyunda algı operasyonu başlattılar.  Başlattılar çünkü, başbakan Erdoğan’ın tüm belediye başkanlarından istediği paralel yapı ile mücadele konusu sulandırılmalı, bu konuda hiç eğrilmeden, bükülmeden açık açık  ülke genelinde en cesur adımı atarak adından söz ettiren İnci  bertaraf edilmeli amacıyla  paralel yapının hedef tahtası oldu. Öyleki İnci, gerek lusal basında gerekse görsel medyada hemen hemen birinci haber konusu oldu.

    Tüm bu gelişmeleri sakin sakin takip eden İnci, attığı taştan çok sayıda kurbağanın ürktüğünü de böylece görmüş oldu.  Topyekün saldırıya geçen paralel yapı karşısında geri adım atmadı, bilakis üstlerine gitmeye, inlerine girmeye devam etti ve ediyor.

    Şimdi, paralel yapı mensupları bir kere Ali İnci’yi  “bizden özür dilemeli” diyerek  davette bulunacaklarına bu dik duruşundan dolayı  tebrik etmeliler. Yani yiğidin hakkını yiğide vermeleri gerek. Yeri gelmişken şunuda ifade edelim ki  yarın taşlar yerine oturduğunda bugün savaş  meydanında mücadele veren İnci’nin yanında durmaktan sakınan, çekinen belediye başkanları ya da üst düzey yöneticiler  yarın masada yer bulamayacaklarını da iyi bilmelidirler.

    Konunun diğer bir yönünü açacak olursak; “efendim madem yurtların hukuksal eksiği vardı, neden müsaade etti?” ilk bakışta doğru bir soru gibi görülen bu serzenişe birde şöyle bakalım.  “ yahu bu adam bize her türlü maddi ve manevi desteğini verdi, bizde işletmekte olduğumuz  yurtların eksikliklerini belirlenen zaman içersinde yerine getirdik mi? Bir kere bu soru cevap bekliyor.

    Ya da şu şekilde soralım. Sizlerin eksiği var iken; “   okuyan çocuklarımıza hizmet veriyorlar, eğer zorlayıcı tedbirlere müracaat edersek o yurtlarda okuyan çocuklar mağduriyet yaşarlar. İnsiyatif alalım ,zaman tanıyalım zaman içersinde eksikler giderilir” anlayışı ile   sizin hareket  alanınızı genişletirken Ali İnci çok iyiydi di de şimdi mi kötü oldu ?  Hülasa bu soruları çoğaltabiliriz.

    Bu gün geldiğimiz noktaya baktığımızda gerek haberin altına yazılan yorumlar, atılan tivitler hakkaniyet sınırlarının çok ötesinde yıpratıcı, küçük düşürüc ü, itibarsızlaşmaya yönelik hakaret içeren cümleleri gördükten sonra  bizde oluşan intiba; “  Ali İnci üzerinden baskı uygulayarak diğer belediye başkanlarınında paralel yapı ile mücadelesinin önünü kesmeye yönelik.”  Her konuda Allah lafzının arkasına sığınarak mağduriyet yaşadıklarını iddia eden  Pensilvanya  destekli paralel yapı mensuplarının  yaptıkları yorumlar ve attıkları tivitler hangi kitapta yazıyor ? Bu yorumlar gösteriyor ki  paralel yapının makyajı silindiğinde gerçek yüzü de ortaya çıkmış oluyor ki bu da Ali İnci'yi haklı kılıyor.

    Ama beyler yanıldığınız bir nokta var. Benim tanıdığım İnci, bu baskılara göğüs gerer,  beklediğiniz geri adımı atmaz hatta daha da ötesi beklediğiniz özrü asla dilemez. Zaten  gazeteye verdiği beyanatta da yorumcular ve tivitçiler hakkında yasal işlemleri avukatı kanalı ile başlatacağını söyledi. Siz isterseniz bu görüşünüzü bir kez daha çek ediniz. AHMET ÇİLECİ HENDEK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ