bizimhendek.com
Advert
Meğer sel felaketinin sorumlusu Ali İnci imiş!!!
admin

Meğer sel felaketinin sorumlusu Ali İnci imiş!!!

Bu içerik 688 kez okundu.
Reklam

Topçu, yazısında Uludere çayında kamyonlarla malzeme alındığını,bunun sonucunda dere yatağının kot düşüklüğüne uğradığını, dere içersinde taş ve kaya parçalarının kalmadığından dem vurmuş. Bunun sonucu olarak da suyun debisinin yükseldiğini  bundan dolayı bir çok vatandaşın ve hatta Aileden sorumlu Sosyal Politikalar bakanı Doç Dr. Ayşenur İslam’ın bie dile getirdiği  ( bu bir doğal afet) sözünü yalanlarcasına , sel felaketinin bir numaralı  sorumlusunun Hendek Belediye başkanı olduğunu iddia ediyor.

Bize atıfta bulunan Topçu, bir zamanlar bizim İnci’yi hafiye gibi takip ettiğimizi ve gelişmeleri fotoğrafladığımızı yazmış.

Tabi yazılar sadece bunlardan ibaret değil. Dahası var. Fas ziyaretini iptal ederek yurda dönen ve akabinde ayağına çizmelerini giyerek çalışmalara bizzat katılan başkan İnci’yi haberleştirmiştik. Bunu da reklam olarak algılamış ve eleştirmiş ve bizim tarafsızlığımızı yitirdiğimizi iddia ediyor. Bitti mi ? Orhan Topçu bu biter mi hiç ? devam ediyor.

Ali İnci’nin şehircilik ödüllerini aldığından bahseden Topçu, Ali İnci’nin ilçede toprak üstüne makyaj çalışmalar yaptığını, bizim bu rezaleti manşete çıkarmamızı istiyor. Emredersiniz sayın Orhan Topçu…

Meğer ilçede 15 yıldır Ali İnci hiçbir alt yapıyı yapmamış, şehir merkezi o nedenle sular altında kalmış… Ali İnci’nin sınıfta kaldığını iddia eden Topçu, bunları yazmamızı emretmiş, eğer yazmassak tarafsızlığımıza inanmayacağını dile getirmiş. Bereh breh brehhhh…..Topçu, belediyenin emlakçılığı, müteahhitliği bırakmasını isteyerek, Hendek Belediyesinin alt yapı çalışmalarına ağırlık vermesini istemiş. Topçu, Hendek ilçesine  bugün saniyede 168 litre akan Dikmenden gelen suyun MHP belediyesi sorumluluğunda merhum Zeki Cömert tarafından getirildiğini belirterek, bir siyasetçiden daha fazla siyasi üslupla; “ Bırakın toprağın üstüne hizmet yapmayı birazda altına hizmet yapın” söyleminde bulunuyor.

Gelelim sadede…

Bir kere Hendek Belediyesi yaklaşık 5 yıldır Uludere mevkiinden bir tek çakıl tanesi almıyor. Son günlerde  kamyonlarla taşınan ve çok sayıda vatandaş tarafından (kamyonlar çakıl taşıyorlar) zannı doğru değil çünkü taşınan tekzip bendindeki çöp, çöpür, yaprak, topraktan ibaret. Kaldıki  Cuma günü vuku bulan sel felaketi  uluderede önemli bir zarar meydana getirmemiş, esas sel felaketi kargalı deresinin taşması nedeni ile kargalı Hanbaba mahallesinde olmuştur. Neticede Orhan Topçu şunu iyi bilmelidir ki ilçe, tarhinde böyle bir yağış almamıştır. Eğer bugün  Uludere’de rekreasyon çalışması yapılmamış olsa idi işte o zaman Uluderede tam bir felaketin yaşanacağı kaçınılmaz olacaktı. İlçe merkezindeki alt yapı konusunda ise metrekareye 108 kilo yağmurun yağdığı resmi rakamlarla mevcuttur. Bunu kaldıracak bir alt yapının nerde olduğunu bir göstersende bizde bilgilensek.

İnci’nin ödül avıcı olduğunu haberleştirdiğimiz doğrudur. Bunları  haberleştirerek kamuoyuna duyaran bizleri, ilçede yaşanan sel felaketinin Ali İnci’den kaynaklandığını manşete taşımamızı istiyor. Yahu buna kargalar bile güler. Sen doğal felaket diye bir şey duymadın mı hiç? Duymadıysan duy kardeşim işte Cuma günü yaşanan bir deprem veya bir yangın gibi bu da bir DOĞAL   AFETTİR…

Hülasa, ben şuna inanıyorum ki sen kendi reklamını yapmanın mücadelesi içersindesin kardeşim. Ama öyle eleştirilerde, suçlamalarda  bulunmuşsun ki cevap vermemek olmazdı , dolayısı ile ben bile senin bu reklamına istemedende olsa destek verdim.

Sahi Topçu, siyasetçiden daha çok siyasi söylemlerde bulunduğun dikkat çekiyor. Neden bir partinin meclis üyeliğini kabul etmedin ki? Çünkü sen ağzı laf yapan, Üniversite mezunu akademisyen ve aynı zamanda bir ticaret adamısın. Hatta geçmişte CHP’den meclis üyesi olmak için kimlerin aracılığı ile mücadele verdiğini, yine geçmişte bugün her bir fırsatta eleştirdiğin AKP’nin belediye meclisinde görev almak için ne çetin mücadeleler içersinde olduğunu  duymayan kalmadı. Keşke  bu dönem melis üyesi adayı olsaydında senin bilgi dağarcığından bizlerde istifade etme şansı bulabilseydik.

Doğrusu Hendek bir bilge adamı meclise sokmayarak çok şey kaybetti. Hendek adına çok üzücü bir gelişme…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
Devlet Haksız Kazanca ‘DUR’ Desin!
 NE MÜDÜRMÜŞ BE?
NE MÜDÜRMÜŞ BE?