bizimhendek.com
Advert
KAZANAN  HENDEK OLSUN
admin

KAZANAN HENDEK OLSUN

Bu içerik 641 kez okundu.
Reklam

    Bu sonuçlar ışığında görünen o ki oyun yeniden başlıyor ve kartlar karılıyor. Bu kart dağılımı sonrası oyunun hakimiyeti kimin eline geçecek onu zaman gösterecek.

    Seçimler öncesi sıklıkla dile getirdiğimiz “ Ak partinin en büyük rakibi kendi içersindeki muhalefet. “ dediğimizde bize gülenler oldu. Oysa seçim sonuçları bizim dediğimizi teyit ediyor. Zaten bu konuya parmak basan Ali İnci’de  seçim zaferinin ardından ilk yaptığı açıklamasında konunun yabana atılır bir şey olmadığının altını çizerek; “ oy oranımız % 53 gibi, alamadığımız oyların nedenlerini masaya yatıracağız” diyerek  teşkilat  içersinde operasyon yapılabileceğinin sinyalini verdi.

    MHP şu an itibarı ile hala sessizliğini koruyor. Başta Babaoğlu olmak üzere  seçimi kazanacaklarına odaklandıkları için  çıkan sandık sonuçları kendilerini tatmin etmedi ve bir anlamda hayal kırıklığı yaşadılar. Sanırım onlarda  meclis adayı belirlenmesinden siyaset konuşmalarındaki, toplantılardaki ve özellikle  (genel  başkana Sakarya ilinde bir miting organize etmekten kaçınarak  genel başkanı bir mahalle bazındaki seçim ofisi açılışına getirterek  topluma  “ kazanacağız” güveni veremediler. ) yapacaklarından çok yapılanları kötülemenin  bir kazanç sağlamadığını gördüler. Ancak her şeye rağmen meclis üyeliklerinde aldıkları  başarı küçük görülmemeli.

   CHP ise tam bir hayal kırıklığı yaşadı, yaşattı. MHP’lilerin “ Ödünç oy istiyoruz” söylemi bu seçimde gerçekleşti. Tavanda birleşemeyen muhalefeti  seçmen tabanda birleştirdi, ancak bu seçimi kazanmaya yetmediği gibi CHP’nin elinde bulunan en büyük kozu  ( ilçede ana muhalefet partisi benim) sözü artık tarihe karıştı ve  eski havası da söndü.

    Bu gelişmeler ışığı altında öyle görünüyor ki herkes şapkasını önüne alıp bir kez daha düşünecek ve gerekli adımları atacaktır. Zira siyaset uzun soluklu bir yoldur. Yılmak olmaz, küsmek olmaz. Dahası seçmeni suçlamak hiç olmaz.

   Sakarya geneline göz atacak olursak Ak partinin bariz  hakimiyeti netlik kazandı ve 17-0 gibi bir netice ile  başarılarını tescillendirdiler. MHP’de seçim öncesi yaşanan görevden almalar, CHP’de teşkilatın fikir birliği ile aday gösterilen Keleş’in adaylığında git-gel yaşanması  iktidarın ekmeğine yağ sürdü. Görünen o ki vatandaş kavga istemiyor ve hizmetin hakkını veriyor.

   Hülasa dün neticelenen 30 Mart yerel seçimleri arkada kaldı. Siyasette dün yoktur, bugün bitmiştir. O nedenle siyasette hep yarın vardır. Bu yarını iyi etüd eden, daha kazançlı çıkacaktır. Hendek hepimizin. Seçim meydanlarında siyaseten söylenen sözlerin  kıymeti harbiyesi kalmadı bundan sonra önümüze bakalım Hendek’i hep birlikte kucaklayalım.  Bu düşünce ve duygularla yapılan seçimlerin milletimize, ilçemize hayırlar getirmesini cenabı hak’tan niyaz ederim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ