bizimhendek.com
Advert
Advert
BÜYÜK İKRAMİYEYİ KAZANALIM, AMORTİYE SONRA BAKARIZ…
admin

BÜYÜK İKRAMİYEYİ KAZANALIM, AMORTİYE SONRA BAKARIZ…

Bu içerik 502 kez okundu.
Reklam

30 Mart 2014 seçimleri ülkemizin olduğu kadar ilçemiz adına da çok büyük ehemniyet taşıyor. Üç dönemdir Hendek Belediye başkanlığını ifa eden başkan Ali İnci, bu seçimlerin sonucunun belli bir seçim olduğunun altını çizerek “ Hendek olarak  oy aranımızı % 85 ya da daha üstünde bir oyla kazanmalıyız. Bu takdirde kazanan Hendek olacaktır” söylemi bazı gerçeklere de ışık tutuyor.

    Yaşımız gereği  yaklaşık 30 yıl öncesinden günümüze kadar yapıla gelen yerel seçimler sonrası ilçeye hizmet eden belediye başkanlarımızın neler yaptıkları ortada.  Önümüzü daha iyi görebilmek için geçmişimizi iyi bilmek gerekir. Mesela  aralılklarla belediye başkanlığına gelen rahmetli Zeki Cömert olsun, rahmetli Ekrem Günay olsun ya da halen hayatta olan  Kamil Kamışoğlu olsun. Hepsi Hendek’imizin yetiştirdiği  ve ilçeye hizmet eden bireyler olarak tarih sayfalarındaki yerlerini aldılar.Onların ufukları o kadar dı onları yapabildiler. Ölenlere rahmet  yaşayanlarada hayırlı ve uzun ömür dileriz.  Bu arada yeri gelmişken ifade edeyim. Gazetemiz dağıtılmasının ardından bir telefon aldım. Sürmanşette  yazdığımız “ Kamil Kamışoğlu’nun katılmaması dikkat çekti”  başlığına atfen, telefondaki ismi bizde saklı  ağabeyim, “Kamışoğlu oradaydı, beraberdik ve arkada ayakta idik” bilgisi verdi. Kamil abinin bilmeden hakkını aldık özür dileriz. Ancak  Hendek’de belediye başkanlığı yapan bir değeri protokol  bölümünde oturtamayan  aday tanıtım toplantısını düzenleyen ekibin eksikliği nide ifade etmeden geçemem.

    İlçemizin son 15 yılını yargıladığımızda çok daha farklı bir fotoğraf ortaya çıkıyor.  İnci başkan sayesinde Hendek altın yılını yaşamış, belediye imkanları ile yapılamaz diye öngörülen hizmetler yapılmış, doğa harikası  ve huzurun adresi olan ilçemiz kabuğunu kırmış ve dünyayay açılan bir ilçe konumuna yükselmiştir.  İnci başkan belediyenin kıt imkanlarına rağmen bazı büyükşehir belediyeleri ile yarışır duruma gelmiş hatta öyleki yaptığı ve hizmete soktuğu projelerle başbakan tarafından ödüle layık görülmesi bir yana hükümet tarafından projeleri örnek alınmış bir ilçe oldu.

   Hendek’in  geleceğinin kader çizgisini belirlemeye matuf önümüzdeki 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin önemi büyük.  Yıllarca Hendek’imizin bir milletvekili  olamamasının acısını ve eksikliğini yıllardır konuşuruz da milletvekili çıkartabilmek için bir gayret sarfetmeyiz, yani leyleğin ömrü lak lak ile geçer misali sadece eleştirir, konuşuruz. Oysa işte önümüzde çok güzel bir fırsat var. Hükümet ile dirsek teması bir yana  kişisel beşeri münasebetleri üst düzeyde olan Ali İnci, ilçemiz adına milletvekili olma gibi  bir şansa sahip. Bu fırsat iyi düşünülmeli ve iyi değerlendirilmeli, kişisel hesaplar uğruna  bu fırsat heba edilmemeli. Sakarya genelindeki oy oranının üzerinde alınacak bir oy potansiyeli Ali İnci’yi milletvekilliği potasına sokacağı açıktır. Düşünün ilçenin kabuğunu kırıp ilçemizi dünyaya tanıtan bir belediye başkanı milletvekili ve akabinden bakanlık koltuğuna sahip olduğunda ilçemize hangi tür yatırımların gelebileceğini bir daha düşünmeliyiz. Şimdiden Sakarya’mızın gözdesi  olan ve örnek  gösterilen ilçemizin milletvekiline kavuşması Hendek adına büyük kazanç olacaktır.Ama bunu hak edebilmek için  kişisel menfaatleri, partizan düşünceleri bir kenara bırakmalı hepimiz bu hedefe kilitlenmeliyiz. Açıkcası  her birey, her kurum ve kuruluş üzerine düşeni fazlasıyla yapmalıdır.

Bir tek örnek verelim.  

Bugün ilçemizdeki Sakarya Üniversitesi ve MYO da  okuyan 6000 öğrenci sayesinde   ilçede yeni bir işkolu olan öğrenci pansiyonları ve yurtlar oluşmuş  6000 öğrencinin barındığı ilçemize  canlı para akışı sağladıkları hepimizin malumu.Peki şimdi yurt sahipleri ile birlikte öğrencilerden kazanç sağlayan esnafımızın  Hendek’lilik adına başkan İnci’yi desteklemeleri gerekmez mi?  

   Bugün gündemde olan “ kimse vatandaşın oyuna ipotek koyamaz” sözüne katılıyorum ancak göstergeler ışığı altında yorumladığımızda aynen başkan İnci’nin dile getirdiği gibi “ sonu beli bir seçim. O nedenle gelin birlik olalım ve Hendek’i şaha kaldıralım” söylemi yabana atılır bir laf olmadığı gibi altı boş olan bir laf da değil. Zira yapılan hizmetleri ilçe vatandaşı olarak yakınen biliyor ve görüyoruz. Nihayetinde bu bir genel seçim değil en sonunda bir yerel seçim şu halde partizanlık ilçeye bir şey kazandırmayacak ama oyların bölünmesi ilçeye çok şey kaybettirecektir. Seçmenlerimizin bir kez daha konuyu bu yönüyle yorumlaması bizi doğru sonuca kanale edecektir.

   Kimse falcı değil padişah değil ama bugün havada bulutları görüp, nem oranının yüksekliğini algılayıpta “ yağmur yağabilir” tahmininde bulunmak, gerçeğe en yakın düşünce biçimidir.

    Zaten Hendek Ak parti teşkilatının  sadece kendi üye sayısı 22.500’ün üzerinde.  Köylerde kullanılacak  16.000  oyun adresi şimdiden % 90 belli.  Şu halde gerek kamuoyu yoklamaları gerekse ilçeye yapılan hizmet yarışı zaten Ali İnci’nin bu seçimlerde rakiplerine oranla çok daha şanslı olduğunu ortaya koyuyor.  Şu halde Ali inci’yi sevsek de sevmesek de onun ilçeye yaptığı hizmetleri yok sayamayız işte bir Hendek’li olarak ahde vefanın en güzel gösterileceği zaman şimdi.

   Sadece  yaptığı hizmetlere oy verelim ve önümüze kadar gelen bu fırsatı  geri tepmeyelim. Unutmayalım ki fırsat insanın ayağına her zaman gelmez.

O nedenle Hendek olarak önce büyük ikramiyeyi kazanalım amortiye sonra bakarız…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER