bizimhendek.com
Advert
Advert
HENDEK SAHİPSİZ DEĞİL…
admin

HENDEK SAHİPSİZ DEĞİL…

Bu içerik 651 kez okundu.
Reklam

    Aslında bu haber malumun ilanından başka  bir şey değildi zira  Sakarya  Ak parti milletvekillerinden dördünün ve il başkanının  ilçemize farklı bir pencereden baktıkları kamuoyunun malumuydu.  Birde buna  üçüncü dönemlerini bitiren milletvekillerinin tüzük gereği  “ nasıl olsa bir daha yokuz” fikri ağırlık basmış olacak ki böylesi davranışları alenen yapar oldular.

     Seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde asıl şaşırtıcı olan ise  büyük ağabey konumunda olan Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu’na ithafen dile getirilen iddia; “ Ali İnci’yi siyasi mefta olarak görmek istiyor, onunla çalışmak istemiyorum”  sözü oldu.

     Aynı partide bir nefer gibi çalışan Büyükşehir  Belediye başkanının söylediği  iddia edilen sözün yalanlanmamış olması çok daha dikkat çekici.

     Bana göre  başkan İnci’nin  tüm bu olumsuz söylemlere sessiz kalıp cevap vermemesi oldukça puan topladı. Zira sanırım bu haberin ardından haberde adı geçen kişiler, İnci’den feryat ve veferan bekledi,  istedikleri olsaydı eğer  “ bakın gördünüz mü Ali İci yine kavgacı tutumunu ön plana çıkardı” denilerek kendilerini haklı çıkartmaya yönelik politikalarına haklılık kazandırabileceklerdi.

   Olayın bir diğer boyutu ise ilçede yaşayan Hendek’liler olarak bizlere büyük görev düşüyor. Yıllardır Hendek’i yöneten Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, bırakın ülke genelini  yaptığı icraatlerle hem ülke genelinde belediyecilik dalında hem yaptığı projeler neticesinde  ödüllere ambargo koydu hemde yurt dışında dahi ilçenin adını ezberletti. 

     Ak partiyi temsilen görev yapan başkan İnci, bu iddialara muhatap oluyor ve biz Hendek’liler olarak buna sessiz kalıyorsak bize de yazıklar olsun. Kimsenin avukatlığını yapmıyoruz ancak Hendek ilçesine karşı Ali İnci üzerinden  yapılanları da görmezden gelmemeliyiz. O nedenle organize STK’ların  tepkisinin daha yerinde olacağından burada başta sivil toplum örgütlerimiz olarak dik duruş sergilenmeli ve bu iddialar telin edilmelidir. Zira ilçede yapılan başarılı icratlerden  en çok fayda sağlayan  Sivil Toplum Örgütlerimiz olmuştur.

   Başkan İnci, konunun her ne kadar birinci muhatabı olmuş görünsede  polemiğe girmeyerek en doğru tavrı sergilemiştir.  Bugün gelinen bu noktada başkan İnci’yi gözüne kestirenlere meydanın boş olmadığını haykırmalı ona sahip çıkmalıyız. Yarın çok geç olabilir. Zaman  Hendek’imize karşı oynanan bu oyunu bu kumpası bozma  zamanıdır.Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Vakit geç olmadan bu tavır sergilenmeli.

   Konunun anlaşılabilirliğ açısından bir örnek verelim ve konuyu kapatalım.

   Engin denizde bir gemi içersindeyiz. Geminin kaptanı Ali İnci, gemi personeli  tayfalar STK’lar, geminin müşteri pozisyonunda olanlar hendek’li vatandaşlar olduğunu düşünelim. Bir müşteri geminin tabanını deliyor. Biliyoruz ki gemi su alırsa batacak. Bu durumu  kaptana iletmek yerine önce gemi personeli tayfaların harekete geçmeleri daha doğru olmaz mı?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER