bizimhendek.com
Advert
Advert
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ALİ İNCİ BELEDİYE BAŞKANI OLACAK MI OLMAYACAK MI ?
admin

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ALİ İNCİ BELEDİYE BAŞKANI OLACAK MI OLMAYACAK MI ?

Bu içerik 728 kez okundu.
Reklam

Son günlerde siyaset kazanı artık fokurdamaya başladı. İlçemizde ilk olarak CHP belediye başkan aday adayını açıklayarak aday adaylarınında yolunu açmış oldu. Peşinden  MHP’den serbest mimar Cengiz Şişman aday adaylığını açıkladı. İlerleyen süreçte de  ilçe spor müdürlüğünden emkliliğe ayrılan Hüdaverdi Bahadır ve MHP Hendek ilçe başkanı Turgut Babaoğlu aday adaylığını açıkladılar.

Gerek aday adaylıklarını açıklayan muhalefet partileri gerekse  seçmenin en çok merak ettikleri konu iktidar partsinin Hendek belediye başkan adayı kim olacak?

Kamuoyunda konuşulanlara baktığımızda  Hendek belediye başkanlığı koltuğunda  üç dönemdir oturan Hendek belediye başkanı  Ali İnci, aday olacak mı  yoksa parti başka birini mi aday gösterecek ?  Bu sorunun yanıtı doğrultusunda  muhalefet partilerinden başka aday adaylarının çıkabilmesi kuvvetle muhtemel.

İktidar partisi AKP’nin adaylık kriterleri  diğer partilerden çok daha farklı.  İktidar partisinden aday adayı olacak kişilerin başta parti delegeleri,  yöresinde tanınmış, toplum tarafından kabul görmesi, yapılan anketlerde yüksek oranda teveccüh görmesi, gibi etkenler aday adayı olacak kişilerin diplomasını belirliyor. Muhtemeldir ki Cumhurbaşkanlığına  göz kırpan AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  görünüşe göre  partisinin yüksek oranla tekrar iş başına  gelmesinin hesaplarını yapıyor. Yakın zamanda muhalefet partisi MHP’den seçim kazanan  Sakarya ilimizin  Pamukova ve Karasu  belediye başkanlarını  yerel seçimlere sayılı günler kala partisine transfer etti, muhtemeldirki her iki adaya da başkan adaylığı sözüde vermiş olabilir. Tabi iş bu aşamaya gelmezden önce her iki belediye başkanı hakkında da raporlar genel merkeze gitmiş olmalı.

Seçimler arefesinde  parti değiştiren her iki adayında geçmişine baktığımıda  parti değiştirme alışkanlıklarının var olduğunu görüyoruz. Görev yaptıkları belediyelerin borç yükü altında ezildikleri ve  elle tutulur bir  projelerinin olmadığıda gün gibi ortada. O halde  Ak parti başarısız olan  iki belediye başkanını niçin partisine aldı? Sorusunu sorabiliriz. Vereceğimiz en makul yanıt da  genel merkeze ulaştırılan raporlar ışığında  Sakarya bölgesinde  firesiz seçimi kazanmak olduğu ortaya çıkıyor. Yani Erdoğan Sakarya’da sadece  büyükşehiri değil  topyekün kazanmayı hedefine koymuş.

Bu pencereden baktığımızda ses getiren  bir projeleri olmayan, borç batağındaki ve muhalefet partisinden seçim kazanarak koltuğa oturan iki belediye başkanının parti rozetlerini bizzat elleriyle taktı. Bu gerçekler ışığında Hendek’i masaya yatıralım ve soralım.

-Ali İnci belediye başkanı adayı olacak mı?

Evet olacak. Çünkü azmi ve isteği bu yönde. Yaptığı projelerle  hem ilçemizin adını hemde  Ali İnci adını ülke genelinde kafalara yazdı mı yazdı.  Seçimler öncesinde  seçmene vadettiği yatırımları yaptı mı yaptı. Projeleri bir bir  hizmete soktu mu soktu. Halk tarafından seviliyor mu seviliyor. Delegelerin tasvibi var mı var. Yapılan anketlerden birinci çıkıyor mu çıkıyor. Yaptığı projeler ile   mensubu olduğu  hükümete örnek  oldu mu oldu. Özürlüsünden işsizine toplumun her kesiminden tasvip görüyor mu görüyor.  Hendek’in ufkunu açtı mı açtı. 24 saatin  çok büyük bölümünü çalışarak geçiriyor mu geçiriyor. Büyükşehir belediyesinin yapması gereken hizmetleri bile  Hendek Belediyesi olarak  zor ekonomik şartlara karşı  kendisi yapıyor mu yapıyor. Saymakla bitmeyecek meziyetlere sahip olan Ali İnci’nin siyasi çizgisinde bir kırık var mı yok.

Peki... Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan , Hendek Belediye başkanı Ali İnci’nin  gerek Hendek gerekse Sakarya bölgesinde seçim kazanamama gibi bir korkusu olmayan,  Sakarya’nın hangi ilçesinde olursa olsun bağımsız olarak dahi gireceği bir seçimde arkasında parti desteği bulunmasa bile kazanabilecek bir potansiyel aday olduğunu bilemeyecek kadar cahil , göremeyecek kadar kör olabilir mi?

Olur diyorsanız evet Ali İnci Hendek’den belediye başkan adayı olamaz.

Yok,  

başbakan ne kör ne cahil diyorsanız ,

durmak yok,

Hendek  yola Ali İnci ile devam edecek...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER