bizimhendek.com
Advert
KANUNLARI HİÇE SAYAN KAHRAMAN BÜROKRAT !
admin

KANUNLARI HİÇE SAYAN KAHRAMAN BÜROKRAT !

Bu içerik 570 kez okundu.
Reklam

Gazeteci yeri gelir kol kola gezdiği arkadaşının haberini yapar, yeri gelir hiç görmediği,tanımadığı kişilerin haberlerini yapar.  Gazeteci tüm bu görevleri kamuoyunun haber alma özgürlüğü ve hakkı doğrultusunda yapar. Bu nedenle gazeteci ,  tabirimi maruz görün lütfen, ne kiliseye ne camiye yaranır.

Konuyu daha iyi anlaşılması adına örnekleyecek olursak,

Bir gün ilçemizde bir siyasi partinin  iştişare toplantısı vardır.  (bahse konu olan kişi önceki yıllarda iktidar partisinden Hendek Belediye başkanlığına aday adayı olmuştu)Devlet memurlarının siyasi parti toplantılarına, binalarına çıkmaları kanunen yasaklanmıştır. Böyle olmasına rağmen ilçemizdeki bir  bürokrat böyle bir kongreye gider.  Aynı siyasi partinin bu iştişare toplantısına bizde gitmişizdir. Salonu ve katılımcıları fotoğraflamışızdır.Ne ilginçtirki bu fotoğraf karesinin içine ilçemizdeki bir bürokrat girmiştir. Bizde kendisinin fotoğrafını internet sitemizde “ kim bu bürokrat?”  diyerek haberleştirmiştik.

Derken  mülki amir tarafından bürokrat hakkında soruşturma açıldığı bilgisi kendisine ulaştığında  bürokratımız paniklemiş adeta etekleri tutuşmuştur.  Bizi telefonla aramak sureti ile; “ yaptığını beğendin mi? Şimdi benim hakkımda soruşturma açılırsa ben siyaseten yasaklı konuma düşerim. Sana verdiğim emeklere haram olsun” diyebilmiştir. Bizde kendisine, “Ne yani hocam, siz bir devlet memuru olarak siyasi partinin iştişare toplantısına katılmanız nedeniye suçluluk hissetmiyor musunuz? Eğer hakkınızda soruşturma açılır sizler siyasi yasaklı konuma düşerseniz o sizin cesaretinizin bir madalyası olur. Diğer konu emeklerin haramlığı... Ben devletime yıllarca çalıştım, vergimi verdim, şartların oluşması  nedeniyle de emeklilliğe hak kazandım. Bu bana sizin bahşettiğiniz bir lütuf değil.  Siz bana hizmet ediyor karşılığınıda alıyorsunuz. Bu davranışınız hiç etik değil” demem üzerine telefonu kapattı.

Aradan yaklaşık 7-8 ay kadar bir zaman dilimi geçti. Ancak dün akşam gördük ki bu bürokratımız içinde biriktirdiği kini , hazır elime fırsat geçmişken kullanayım mantığı doğrultuısunda kullanmakta bir beis görmedi.  Olaya açıklık getireyim. Dün akşam saat 22.00 sularında 112 acil ambulansı ilçemiz Kemaliye mahallesinde bir hasta anonsuna hareket eder, hastayı alır, hastanın sağlık durumu endişe vericidir. Derhal 112 merkezi arayarak Hendek acilin uyarılmasını ister. Bizde o esnada Sakarya’dan Hendek’e gelmekteyiz, anons üzerine   yönümüzü Hendek devlet hastanesine çevirdik. Hastanın yüzünde  maske vardır, dışardan bakıldığında tanınmamaktadır. Hasta acile alınır tedavi süreci başlar. Bu esnada hastanın komşusu olan ilçemiz MHP ilçe başkanı Turgut Babaoğlu  ile hastane koridoruda karşılaştık. Hastanın kimliğini kendisinden öğrendim. Hasta acilde ilk müdahalenin yapılmasının ardından Sakarya Araştırma Hastanesine  oradan da acil olarak Kocaeli Araştırma hastanesine sevkedildiğini öğrendik. Bizde görevimiz icabı  hasta ambulansa taşınırken hastane dışında, hastane bahçesinde hastamızı fotoğrafladık. Tam bu sırada yukarıda bahsettiğim  devlet memuru olmasına rağmen kanunları elinin tersiyle iten kahraman hocamız, hastane bahçesinde hasta yakınlarının endişeli  bekledikleri ve iyi bir haber alabilmek adına hastaya duacı oldukları esnada;  “ sen neden hastanın resmini çekiyorsun ??? Hasta mahremiyeti var bilmiyor musun?” diyerek adeta bahçede bulunan acılı ve umutlu bekleyişlerini sürdüren hasta yakınlarının bize saldırmalarına imkan sağlayacak tarzda  konuşması ve tavır takınması aklın alacağı bir şey olamaz. Bu ne kin hocam ?

Ben gazeteciyim. Orada bulunuyor isem kamuoyunun haber alma  hakkı adına bulunuyorum.. Ben Hastanenin içersinde fotoğraf çekmiyorum. Hastane bahçesinde hasta sedyede ambulansa bindirilme aşamasında fotoğraflıyorum. Sonra bu hasta bayan da değil. Sizin bu takındığınız tavır hiç hoş değil.  Etik de değil.  Bize görevimizi öğretmek de sizin haddinize hiç değil.

Kişisel husumetlerinizi bu şekilde ifşa etmenizi kanunlara kafa tutan kahraman bir bürokrat olarak size hiç yakıştıramadım...

İlçemizde Zoti Sabahattin lakabıyla tanınan  tekel işleme evinden emekli iki çocuk babası Sabahattin  Öznazlı dün akşam saat 22.00 sularında  ikamet ettiği Kemaliye mahallesindeki hanesinde kalp krizi geçirdi. Sabahattin abimize acil şifalar dileriz. Allah çocuklarına bağışlar inşallah...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ