bizimhendek.com
Advert
Advert
AGDAŞ NE YAPMAK İSTİYOR?
admin

AGDAŞ NE YAPMAK İSTİYOR?

Bu içerik 608 kez okundu.
Reklam

Hendek AGDAŞ’a abone bir vatandaşımız  başına gelenleri anlatarak yapılanların  vatandaşı mağdur ettiğini belirterek AGDAŞ ne yapmak istiyor? Sorusunu yöneltti.

İsmi bizde saklı olan vatandaşımızın anlattıklarına hep birlikte kulak verelim. Hendek ilçesinde  ...... konutlarında ikamet eden bir vatandaşım. Altlı üstlü iki daireye sahibim birinde ben oturuyorum diğerinde kiracım var. 2008 yılında abone oldum. Abonem o günden bu güne  kiracımın oturduğu dairede  olmak üzere hala benim üzerimde. Ancak, kiracım, oturduğu evi satın almak istedi ve anlaştık ve satış gerçekleşti. Şimdi ölüm var kalım var. Doğal olarak  SASKİ-TEK ve AGDAŞ aboneliklerimin  yeni evsahibi tarafından alınması söz konusu. İşte işin püf noktası da burada yatıyor.

Kiracımın kundakda bir bebeği var. SASKİ ve TEK abonelerinde bir sorun yok. Çünkü  SASKİ ve TEK yıllar önce benden aldığı abone ücretini bugün günün koşulları doğrultusundayani bugün yeni abonelerin ödediği para miktarını aynen geri iade ediyor. Oysa AGDAŞ öyle mi?

AGDAŞ yetkilisi prosüdür gereği   yıllar önce vatandaştan alınan ücreti aynen iade ediyor, mülkün sahip değiştirmesi üzerine konutun doğalgazı AGDAŞ elemanlarınca  üç gün kesilecek,işlemlerin tamamlanmasının ardından doğalgaz tekrardan verilecek!!!

Şimdi bir vatandaş olarak soruyorum.

Benim yıllar önce ödediğim abone ücreti, enflasyona ezildiğinden bugün bana AGDAŞ tarafından ödenen abone ücreti bir değer ifade etmiyor. Diğer iki kurumda  benzer şekilde abone ücreti ile çalışıyor ve abone sonlandırıldığında günün koşulları doğrultusunda ücret ödemesi gereçekleştirerek vatandaşını enflasyona ezdirmiyor. Peki AGDAŞ’daki bu uygulamanın  adı ne oluyor?

Kaba bir hesap yapalım. Binlerce abone aboneliğini sona erdirdiğinde kurum onlara 5-6 yıl önce ödedikleri abone ücretini ödeyerek enflasyon olgusundan ötürü milyarlarca tl ye haksız kazanca sahip olmuş olmuyor mu? Belki ufacık bir ayrıntı ama unutmayalım şeytan ayrıntıda gizlidir.

Di,ğer önemli konu sahip değiştiren konutun doğal gazı neden kesiliyor. Bu konutlarda soba bacası yok. Elektrik enerjisinin de kesik olabileceği düşünüldüğünde  bu konutta oturan vatandaş nasıl ısınacak ?

Yetkililer prosüdürlerini tekrardan gözden geçirmeliler yani günümüz deyimiyle güncellemeliler. Dolayısıyla kurumlar abonelerini korumak,kollamak zorundadırlar. O nedenle  bu tür konulara biraz daha esnek davranmak hem kurumun hem vatandaşın yararına olacaktır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER