bizimhendek.com
Advert
Advert
SANAL RÜYADAN GERÇEK DÜNYAYA SADECE SEN YOKSUN UYAN!
admin

SANAL RÜYADAN GERÇEK DÜNYAYA SADECE SEN YOKSUN UYAN!

Bu içerik 655 kez okundu.
Reklam

 

              

Facebook ve twitter çağındayız.Vaktimizin çoğunu bilgisayar başında geçiriyoruz.

Kimseye ihtiyacımız yok Allaha şükür.

 

Sosyal paylaşım sitelerinde en çok paylaşılan konu başlıkları,sloganlar genellikle 3 günlük dünya dilediğince yaşa!Hiç kimse sen den daha değerli değil! Vb..Evet doğru dünya 3 günlük fakat içinde yaşayan herkes bizim kadar değerli.Lakin bu sloganlar hepimizin beynini sulandırdı. Hepimiz kendimizi önemsediğimizden diğerine kulaklarımızı kapadık.Sadece sloganların sesine kulak veriyoruz.Bu sloganlar,  yoğun bir hayat temposu için de işe gidip para kazanmak dışında ki sorumluluklarımızı görmezden gelmemizi sağlıyor çünkü..

 

Size ve kendime duymaktan hiç hoşlanmayacağımız şeyler söyleyeceğim;Sloganların esiri olmuşuz.Sanal dünyada hepimiz harikayız,düşüncelerimizi paylaşıyoruz.Sanal dünyanın dürüstlüğünde mangalda kül bırakmıyoruz.Peki bize dışarı çıktığımızda ne oluyor da afallıyoruz..Öylesine kendimize düşmüşüz ki haklı olanı savunmaktan aciziz.Sayemiz de haklı olan haklılığından, haksız olan haksız olduğundan habersiz.Ya bize ne deyip susmayı tercih ediyoruz ya da hepimiz kendi menfaatimizin gerçeklerini söylüyoruz.Evet bütün bunları facebookta,twitterda bencilliğimizin belgesi olarak yayınladığımız paylaşımlarla biz yapıyoruz.Birbirimizin bencilliğini,sorumsuzlukta 1 adım daha yol almasını destekleyerek hem de..

 

 Uzmanlar kendiniz için bir şeyler yapın derken,sorumluluklarımız dışındaki zamanları değerlendirmemiz gerektiğini kastediyorlar.Bu cümle sorumluluk sahibi olanlarımız için geçerli.Sorumluluklarınızdan kaçıyorsanız zaten her şeyi kendiniz için yapıyorsunuz demektir.

 

Bencilliği destekleyen sosyal paylaşımlarımızla sorumsuzluğu destekliyoruz.Hepimiz kendimiz için bir şeyler yapmak istiyoruz.Kendi kendimize yapılan bir aktivite ne kadar keyifli olacaksa.En güzel aktiviteler sevdiğimiz insanlarla yapılanlardı oysa!

Kendi başına güzel bir anısı olan kaç kişi var aramızda.

 

Baylar,bayanlar 18 yaşını geçmiş tüm yetişkinler eski düzene dönme zamanı. Sorumluluklarımıza önce çocuklarımızı iyi yetiştirmekten başlayalım.Onların dünyaya gelme sebebi biziz.Benden daha değerlisi yok diye düşünürken onlara örnek olma sorumluluğumuzu unutmayalım.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER