bizimhendek.com
Advert
Advert
Tarım Bakanı Misafirimiz
admin

Tarım Bakanı Misafirimiz

Bu içerik 468 kez okundu.
Reklam

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel başkanı Şemsi Bayraktar bugün biz Akyazılıların misafiri olacaklar.


Bakan ve Genel başkan bugün Borsa alanı olarak da adlandırılan alan içinde yaptırılan Ticaret Borsası, Ziraat Odası ile İlçe Tarım Müdürlüğü binalarının açılışlarını birlikte yapacaklar.


Bugün açılacak olan üç hizmet binasının aynı alan içinde yapılmış olması daha ziyade çiftçiyi memnun ediyor. Zira her üç kurumun hizmet ettiği kesim aynı. Yani çiftçi kesimi. Zaten çiftçide bu nedenle memnunluk duyuyor. 


Bugün yapılacak olan tören aslında Nisan ayı içinde yapılacaktı. Ancak o tarihlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Anayasa değişikliği görüşmelerinin olması, Başbakan’ın da ben dahil kimse Ankara dışına çıkmayacak talimatı nedeniyle açılış tarihi bugüne sarktı.


Son zamanlarda Tarım Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin uyumlu çalıştığını görüyorum. Bu uyum kuşkusuz çiftçiye de olumlu yansıyor. Çiftçinin alacağı destekler bu uyum sayesinde geciktirilmeden gününde hatta bazen gününden önce bile ödeniyor. Bu durumdan elbette ki en fazla çiftçi yararlanıyor ve de memnun oluyor.


Bu uyumun sağlanmasında her iki tarafın katkısı inkar edilemez. Ancak TZOB Genel başkanı Şemsi Bayraktar’ın bu uğurda verdiği mücadele ise asla inkar edilemez. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Böyle bilinmeli ki, Sezar’ın hakkı Sezar’a verilmiş olsun.
                                                                 ++++++


MHP’li hanımların ilklere imzaları sürüyor. Gerçekleştirdikleri faaliyetlere baktığınızda tamamına yakınının ilk olduğunu, yani ilk kez yapıldığını görürsünüz. Bu nedenle MHP’li hanımların ilkler konusunda mahir olduklarını söyleyebilirim.


MHP’li hanımlar geçen yıl zihinsel ve bedensel engelli çocukları aileleri ile birlikte İstanbul’a götürüp güzel b ir gün geçirmelerini ve özellikle de engelli çocukları sonsuz bir mutluluğa ulaştırmışlardı.


Aynı hanımlar bu yıl ki etkinliği Kuzuluk belde teşkilatlarının bahçesinde piknik havasında yaptılar. Bunu yaparken engelli çocukların annelerini de unutmadılar ve anneler gününün geçmiş olmasına rağmen düzenledikleri etkinlik çerçevesinde engelli çocukların annelerine de çeşitli hediyeler vererek yanınızdayız sizleri sonuna kadar destekliyoruz mesajı verdiler.


Düşünebiliyormusunuz, bir partinin kadın kolları Akyazı’da bir çalışma yapacak, o çalışmanın sonunda Akyazı’daki zihinsel ve bedensel engelli çocukların ve aileleri tespit edilecek ve onlarla ilgili gün düzenleyecek ve hem çocukları hem de ailelerini bir günlüğüne de olsa sevindirecek ve mutlu edecek. Bir defa bunu düşünmek bile başlı başına bir başarı. Özellikle bunun altını çizmek isterim.


Kuzuluk beldesindeki piknik görüntülü ama içinde her şey olan etkinliğe bende bir  süre katıldım. Aralarında bulunduğum süre içinde gördüğüm güzellikler, o çocukların gözlerinden okunan mutlulukları gerçekten görülmeye değer nitelikteydi.


 Hele hele MHP İlçe başkanı Ahmet Birinci ile Kadın Kolları başkanı Hacer Özdemir başta olmak üzere etkinliği düzenleyen ve düzenlenen etkinliğe maddi ve manevi her türlü katkıyı verenlerin zihinsel ve bedensel engelli çocuklarla kurdukları diyalog da gördüğüm güzelliklerden sadece biriydi.


MHP’li hanımlar ve beyler o gün en az o çocuklar kadar mutluydular ve sevinçliydiler. Çalan kıvrak müziğin eşliğinde onlarında çocuklarla birlikte oynaması bile başlı başına bir güzellikti.


Konuyu fazla uzatmak ve de dağıtmak istemiyorum. Onun için ben o pikniği düzenleyenleri, düzenlenen o muhteşem etkinliğe maddi ve manevi katkı verenleri tebrik ediyorum. Buradan MHP’li hanımlara bir çağrı daha yapıyorum ve diyorum ki; İlkleri yapmaya devam edin. Çünkü o ilkler size çok mu çok yakışıyor.
                                                               ++++++


Hangi taşı kaldırsanız altından mutlaka Ali İhsan Tarım çıkar. Ali İhsan futbolcudur. Antrenördür. Kulüp başkanıdır. Kooperatif başkanıdır ve gazetecidir. Gördüğünüz gibi bizim Ali İhsan’ın iki elinde bin bir marifet vardır.


Bizim Ali İhsan geçen gün benimle ilgili bir yazı yazmış. Yazıyı okuduğumda hem güldüm hem de kuyruk acısının önemini bir kez daha anladım. Dikkatinizi çekerim kuyruk acısı diyorum. Zira okuduğum benimle alakalı o yazıda kuyruk acısı çok net görülüyordu.


Kuyruk acısının ne olduğunu önümüzdeki günlerde geniş bir şekilde sizlerle paylaşacağım. Bugün sadece şu kadarını söylemekle ve Ali İhsan’a küçük bir hatırlatma yapmakla yetineyim.


Önce yazımı dikkatli oku. Yazımı başka tarafından okursan anlamazsın. Nitekim anlamamışısın. O yazıyı bir kez daha okumanı öneririm. Aynı öneriyi Zekeriya Yıldırım için de yapıyorum.


Mesleğine bir yenisini daha eklemişin. Yani Avukat bile olmuşsun. Hayırlı olsun. Yalnız yanlış müvekkille karşıma çıkıyorsun. Böyle gidersen senin dava kazanman hayal olur. Sürekli kaybeden Avukata dava verilmez. Bilesin. Dostluğunuz inşallah uzun sürer ancak kurmaya çalıştığın dostluğun şu kuyruk acına neden olan hatla ilgili olmasın. İlgisi varsa yine kaybettin demektir. Şimdilik bu kadarı yeter diyorum. Devamı mı o da önümüzdeki günlerde.
                                                               +++++


Yaşar başkana şu rezalete son ver diye son kez sesleniyorum. Rezalet yaya yollarının gasp edilmesi ile ilgili.


Konuyu birkaç kez yazdım ama s on bir kez daha yazayım istedim. Konu ardı ardına açılmakta olan süpermarketlerin yayaların yollarını gasp etmeleriyle ilgili. Onlar yaya yollarını gasp etmeyi sürdürüyorlar ama belediyemizin bu konuda gıkı bile çıkmıyor olması beni çileden çıkarıyor.


Geçen gün bu konuyu Yazıcı başkanla konuşmuştum. O da bana yaya yollarını gasp edenlere birer yazı gönderip ikaz ettim. Bundan sonra ceza yazacağız demişti. Aradan geçen bunca zamana rağmen ne yazılan bir ceza gördüm ne de gaspı terk eden süpermarketi. Yani aynı tas aynı hamam gidiyor.


Artık bu duruma dur denmeli. Açılan süper marketlerin yaya yollarını kapatmaya, yayaları kendi yolları yerine araç yolundan yürütmeye haklarının olmadığı onlara iyice anlatılmalı.


Eğer belediyemiz bunları yapmazsa doğacak olan her türlü olumsuzluktan sorumlu olacağını hiçbir zaman aklından çıkarmamalıdır diyor ve Yaşar Başkanı bu konuda hassas olmaya davet ediyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖZGENUR AVCIL’A BÜYÜK İKRAMİYE !
ÖZGENUR AVCIL’A BÜYÜK İKRAMİYE !
Boksçularımıza maşallah diyelim
Boksçularımıza maşallah diyelim