bizimhendek.com
Advert
HİSLERİM DÜŞÜNCELERİMİ BALTALADI..
admin

HİSLERİM DÜŞÜNCELERİMİ BALTALADI..

Bu içerik 548 kez okundu.
Reklam

 

 

2007  yılında Rhonda Byrne ‘ın adlı bir yazar ‘The Secret’ Sır ‘ adlı bir kitap yayınlamış, bütün dünya ve ülkemizde büyük ilgi görmüştü.Rhonda’ya göre; yaşamda mutluluğun ve istediğimiz şeylere kavuşmanın sırrı düşüncelerimize dayanıyordu.

 

Düşüncelerimize de hava gibi para vermediğimizden olsa gerek insanımız bu akıma pek ilgi gösterdi.Ben de “insanımız” gibi düşündüğümden, hayatta mutlu olmanın,sağlıklı olmanın,paraya oturduğum yerden kavuşabilmenin hayaliyle yazarımızın tekniklerinden yararlanmaya karar verdim.Olumlu düşünmenin kimseye bir zararı olmazdı.En fazla kendinize güvenmenizi sağlardı ve kendine güvende beraberinde sağlam bir hayat duruşu ve başarıyı getirirdi.

 

Nitekim kitaptan feyz alarak bazı denemelerim oldu. İlk deneyimi otoparkta yer bulabilmek için deneyimledim ya bu konu da hep çok şanslıydım ya da büyük ‘SIR’

Sayesinde evren yerimi hazırlamıştı bilemiyorumJ

 

Sırra ya da yazarımızın deyimiyle çekim yasasına göre siz ne düşünürseniz evrende size onu veriyordu.Örneğin bir arabanız yok ama olmasını hayal ediyorsunuz.Hayal etmek,düşünmekle olmadı mı?Eksik yaptınız! Bir de garaj hazırlayıp arabanız var gibi davranmalısınız.Düşünsenize olmayan arabaya garaj hazırlıyorsunuz; varmış gibi..Hoppala..

Bizim nadide bir atasözümüzün dediği gibi doğmamış çocuğa don biçiyorsunuz..Araba en fazla 1 haftada kapıda olmazsa komşuların bakışlarını düşünebiliyorsunuzdur sanırımJ

 

‘Sırrı’  denemeye uzun  süre devam ettim. Ne zamana kadar mı hislerimle başa çıkamadığımı anlayana kadar..Olumsuz düşüncelerimle başa çıkamıyor,yazarımızın tavsiyelerine uyarak olumsuz düşündüğümde güzel anılarımı,,sevimli bir kediyi,oğlumun ilk gülücüklerini hatırlıyordum..Fakat olumsuz düşünmüştüm bir kere ya evren olumsuz düşüncelerime reset atmaz ilk mesajımı alırsa,nitekim çekim yasası ben de panik atağa neden olduJRhonda ve benzeri kitapları yazanlar ise o dönem parayı buldu ve bulmaya devam ediyor.

 

Emeğe büyük saygı duyduğumdan,şu sıralar toprağa gömdüğüm ‘Çekim Yasasını’ gündemi meşgul ettiği için saygıyla anıyorum.

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya UMKE  Hendek Selmandede’ de 3 günlük  kamp düzenledi.
Sakarya UMKE Hendek Selmandede’ de 3 günlük kamp düzenledi.
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ
ALGIYA GEREK YOK İSİMLERİNİ AÇIKÇA YAZINIZ