bizimhendek.com
Advert
Advert
İTFAİYE ERİMİ, HABER ELEMANI MI?
admin

İTFAİYE ERİMİ, HABER ELEMANI MI?

Bu içerik 502 kez okundu.
Reklam

İtfaiye Türkçeye, söndürmek anlamına gelen Arapça kökenli itfa etmek sözcüğünden girmiştir. Yangın söndürme işlemi ve bu işlemi yapan kuruluşa verilen genel addır. Yangın söndürmekle yükümlü devlet memurlarına itfaiyeci denir. Bir itfaiyeci yangınları söndürmek için eğitilmiş ve buna göre donatılmıştır. Yangınların yanında itfaiyecilerin araba kazalarına müdahale etmek, çöken binalarda mahsur kalan insanlara yardım etmek gibi görevleri de vardır. Genel olarak görevi hayat kurtarmaktır. Bu yüzden itfaiye bir acil servistir ve diğer acil servislerle sürekli irtibat halinde olmak zorundadır.

Evet itfaiye personeli kendilerinden sonraki personellere tecrübe ve birikim kazandırmak amcıyla olay yeri görüntüleri ve fotoları çekerek arşivleştirirler  bu da çok doğaldır.

Ancak; Görüldüğü üzere itfaiye erinin görevleri arasında basına fotoğraf servis etmek gibi bir görevi yok. Bu durumda eğer bir itfaiye eri basına fotoğraf ve görüntü servis ediyor ise bunun altındaki nedenleri de bulmak,ortaya çıkarmak o birimin bağlı olduğu amirine düşer.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Veteran Hentbolcular  Gaffar Okkan’ı unutmadı
Veteran Hentbolcular Gaffar Okkan’ı unutmadı
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER
GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER