bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

ŞOFÖRLER ODASINDA VARLICA GÜVEN TAZELEDİ

Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlık seçimleri Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi konferans salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Cemil Varlıca güven tazeledi.

ŞOFÖRLER ODASINDA VARLICA GÜVEN TAZELEDİ
ŞOFÖRLER ODASINDA VARLICA GÜVEN TAZELEDİ admin
Bu içerik 1033 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Divan başkanı Hasan Alişan

   Yüksek oranda katılımın görüldüğü kongrede divan başkanlığını Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Alişan yaparken divan başkanlığı üyeliğinide Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Demirel, Berberler ve Kuaförler Federasyonu yönetim kurulu üyesi Vahdet Çilek, Ridvan Şahin ve Ahmet Hamdi Ülkü yaptı.

    Divanın yerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşının hep birlikte okunmasının ardından divan başkanı Alişan, Suriye Afrin bölgesinde terör odaklarına yönelik harekatta görev alıp şehit olan Mehmetçiklere rahmet, gazilerimize de acil şifalar dileyerek gündemin diğer maddelerine geçildi.

     Parası olan değil mesleği olan işini yapacak

   Divan başkanı Hasan Alişan her önüne gelenin her istediği meslek dalında faaliyet gösteremeyeceğini vurgulayarak; “artık sapla samanı ayırmanın zamanı geldi, herkes işini yapacak” dedi. Alişan, şoför esnafının haklarının savunucusu olarak Sakarya genelinde yaptıkları ( S) Servis taşımacılığı, (J) yolcu taşımacılığı dalında farklı plaka uygulamaları ile Türkiye’ye örnek olduklarının altını çizerek hiçbir şoför esnafının mağdur edilmediğini belirtti. Alişan, 2020 yılından sonra her meslek sahibinin taşıması gereken öncelikleri düzenleyen resmi evrak uygulamasına geçileceğini ifade ederek; “oda başkanlarımızın birlikteliği ve görüşleri doğrultusunda bundan böyle benim ağır vasıta ehliyetim var ben yolcu taşımacılığı yaparım anlayışı sona erdi”dedi.

     Esnafımızın hakkını almasından yanayız

    Kongrede siyasilerede seslenen divan başkanı Alişan; şoför esnafımız yolcu taşımacılığında ücretsiz olarak 65 yaş üstü vatandaş, memur, gazi, engelli taşımakta siyasiler bunun üzerinden oy  devşirmektedirler. Şoför esnafımız akşam evine helal lokma götürmenin mücadelesi içerisinde tamam taşısın ama biz şoför esnafımızında hakkını almasından yanayız” diye konuştu. Alişan yaptıkları proje ve uygulamalarla şehre birliktelik getirdiklerini, ahenk sağladıklarını belirterek kongreye çok sayıda oda başkanının katılım göstermesinin ardında birliktelik mesajı, Sakarya’nın her sorununda kendilerininde çözüm aşamasında katkılarının olduğunu belirtmek adına katıldıklarını söyledi. 

   Halkı memnun etmek siyasilerin işi

   Alişan her şeyin siyasilerin olmadığının altını çizerek; bizlerde bu şehirde yaşıyoruz, bizlerde bu şehirde varız,biz bu şehrin sosyal dengesiyiz” dedi. Alişan genel kurula seslenerek “ sakın bu söylemlerimiz yanlış anlaşılmasın. Niyetimiz halisanedir. 15 Temmuz’da esnaf vardı, sıkıntı olduğunda esnaf vardı, her yerde her şeyde esnaf var ama kazanıma geldiğinde ( olmaz halk memnuniyeti var) söylemi ne sığınıyorlar” diyerek halkıda sisyasiler memnun etsinler “ sözleri alkışlarla destek buldu.  Alişan siyasilere seslenerek; “ biz birliektiliği fedakarlık yaparak sağlayacağız, ama bu bedava taşımakla olmaz, kaliteli taşımakla olur, namusuyla, şerefi ve haysiyetiyle burdan almış olduğumuz çocuklarımızı evine en iyi şekilde götürebilmek için en iyi sistemi kurmak için çalışıyoruz. Bu konuda bizlere lütfen destek verin, bu konuda bize yardım edin başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

      Biz reklam peşinde değiliz

     Suriye bölgesinde yaşanan olaylara da parmak basan divan başkanı Alişan;  biz duyarsız değiliz ama biz reklam peşinde de değiliz. Başından beri bu işin içersindeyiz. Bizler bu konuda beyanatlarda vermiyoruz ama bazıları sıkışınca ( biz Afrin harekatını destekliyoruz) şeklinde basına beyanat veriyorlar. Bizim ona ihtiyacımız yok. Çünkü bizim abdestimizden hiç bi,r zaman şüphemiz olmadı” dedi.  Alişan, kendilerinin ülke sevgisi, memleket sevgisi, insan sevgisi bizlerde var. Sadece bizler siyasi otoritede değiliz. “ anlayışı doğrultusunda topluma hizmet etmenin mücadelesini verdiklerini söyledi.

Divan başkanı Alişan, esnaf arkadaşlarına güvendiğini yöneticiler olarak onların sorunlarına tercümen olmaya çalıştıklarını belirterek; “  eksik söylediğimiz vardır, noksan söylediğimiz vardır, yanlış anlaşılmış olabilir ama niyetimiz şu sektördeki arkadaşlarımızın sesini duyurmaktır. “ diyerek sözlerini sonlandırdı ve kongreye katılan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet etti.

    Hendek’i ortak akıl ve istişare ile yönetiyoruz

   Başkan Püsküllü,  genel kurulda yaptığı konuşmasında katılımcılara katıldıklarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında kongrenin ilçemize, Sakarya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun “ sözleriyle başladı. Püsküllü; “ bu tür meslek kuruluşlarının ne tür sıkıntılar yaşadıklarını yakınen biliyorum.  Biz AK partiden seçilen bir başkan olarak geliyor olsakta illçemizi sivil toplum örgütü temsilcileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile ortaklaşa olarak yönetiyoruz. İstişare bizim çok önem verdiğimiz bir icraat. Bu nedenle meslek guruplarının sorunlarını çözmek onlara katkı sağlamak adına sık sık bir araya geliyor fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu konuda ortak kararlar alıp ve şoförler odası başkanımıza sonsuz destek vererek  hizmet ediyoruz. Bu bundan sonra da böyle devam edecek” dedi.

    Mehmet Demirel’e huzurlarınızda teşekkür ediyor görevde devamından yana destekliyorum

  Püsküllü; “ ne olursa olsun biz burada Hendek halkının haklarının zayi olmaması için sizlere destek maksatlı buradayız. “diyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü  Hendek esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Demirel’ye teşekkürünü şu sözlerle ifade etti Püsküllü; “ başkan Demirel zor koşullarda ladığı esnaf kefalek kredi kooperatifine işlerlik kazandırmasının yanı sıra ilçe esnafını yüksek banka faizlerine ezdirmedi, esnafımıza dağıttığı kredi limitlerini yükselterek  esnafların kendilerine verilen değerlerin kat kat üzerine çıkarttı. Gösterdiği bu çaba dolayısı ile Mehmet başkanımıza teşekkür ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz, inşallah önümüzdeki seçimlerde de  kendisi esnafımızı esnaf odalarında güzel bir şekilde temsil eder temennisinde bulunuyoruz” diye konuştu. Püsküllü sözlerini; “Allahu teala sizlere güç versin, kudret versin” diyerek sonlandırdı.

    Benim yönetim kurulu üyem olmak kolay bir şey değil

   Tekrar söz alan divan başkanı ve SESOB başkanı Hasan Alişan Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Demirel’in kendisinin yönetim kurulu üyesi olduğuna vurgu yaparak; “ benim yönetim kurulu üyem olması o kadar kolay değil. Sizleri sorunlarına vakıf olacak, sorunları üst kurullara taşıyacak ve takipçisi olacak. Çalışkanlığı, azmi ve temsil ettiği makamı en iyi şekilde yapması ve gelecek nesillere güven vermesi gibi kriterleri aşması gerekiyor. O da bunu fazlasıyla aştı bende kendisine teşekkür ediyorum” diyerek Demirel’e desteğini yineledi.

   40 yıldır mesleğin içerisinde olan kardeşinizim. Güveninize asla leke sürdürmeyeceğim

   Kongrede ilerleyen süreçte kürsüye gelen ve yapılan kongrede tek aday olan Cemil Varlıca kürsüye gelerek genel kurul üyelerine hitap etti. Varlıca konuşmasında; “  40 yıldır camianın içerisinde olan bir kardeşinizim. Şoför esnafının sorunlarını çok iyi biliyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bize olan güveninizi boşa çıkartmayacağım ve daha profosyenel çalışarak şoför esnafımızın sorunlarını çözmek adına mücadeleme devam edeceğim.  Belediye başkanımız sayın İrfan Püsküllü’ye de  sizlerin huzurunda bizlere verdiği katkı ve destekten ötürü teşekkür ediyorum.

   25. dönem milletvekilimiz Ali İnci’ye teşekkür ediyorum

   Daha önce birlikte görev yaptığımız 25. Dönem milletvekilimiz sayın Ali İnci’yeve Sakarya Büyükşehir Belediyesinde başkan yardımcısı görevinde bulunan sayın Şenay sakal’a da bizlere verdiği desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyor şükranlarımı sunuyor ve genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

    Heyete Demirel ev sahipliği yaptı, heyet Mimoza restoranda ağırlandı

   Divan başkanı Hasan Alişan divana gelen listeyi tek tek okuyarak genel kurul üyelerine iletti ve seçimlere geçilmesinin ardından genel kuruldan ayrıldı. Hendek esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mehmet Demirel ev sahibi olması münasebeti ile  başta divan başkanı Hasan Alişan olmak üzere Hendek Belediye başkanı irfan Püsküllü,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal ve  kongreye katılan oda başkanlarını Mimoza restoranda ağırladı.  AHMET ÇİLECİ -HENDEK

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?