bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Mermiyi namluya sürdü… Göğsümü açıp ‘VUR’ dedim

Ali İnci, 15 Temmuz gecesi Sakarya Valiliği önünde ölümle nasıl burun buruna geldiğini anlattı: Darbeci Albay namluyu bana doğrulttuğunda, kalabalık önüme geçti

 Mermiyi namluya sürdü… Göğsümü açıp ‘VUR’ dedim
 Mermiyi namluya sürdü… Göğsümü açıp ‘VUR’ dedim admin
Bu içerik 1654 kez okundu.

Darbe girişimini kızının düğünü esnasında haber aldığını söyleyen İnci, o geceyle ilgili şunları anlattı:

Haber geldiğinde, düğüne gelen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile beraberdik. Televizyona baktık. İstanbul ve ya Ankara’ya gidecektim, mücadele için. Dönemin valisi Hüseyin Avni Coş ile görüştüğümde Sakarya Valiliği’nin de işgal altında olduğunu öğrenince mücadele için Sakarya’da kaldım.  Valiliğe doğru yola çıkarken, Hendek Kaymakamımız ile de defalarca telefonla konuştuk. İlçe Jandarma’da ışıkların kapatılması, dışarıda asker varsa da içeriye alınması gerektiğini söyledim. Allah korusun bir kıyım olabilirdi.

ALBAY’DAN VURUN TALİMATI

Valiliğe ulaştığımda, A kapısından giriş yapmak istedik. Darbeciler engel oldu. Ardından kalabalık toplanmaya başladığında, oradaki hainlerin başı olan Albay beni gördü ve askere beni göstererek vurun talimatı verdi. Ben de o albaya dönerek göğsümü açtım ve vur dedim. Mermiyi sürdü ve namluyu çevirdiğinde kalabalık önümde set oldu.

TABİ Kİ MÜŞTEKİ OLACAĞIM

O sıra hava desteği de istiyor, hava desteği gelse aynı Ankara’daki gibi tepeden vuracaklardı bizi. Ardından C kapsından yüklendik. Yaklaşık 50 darbeciyi ezerek geçtik. Valilikteki bu mücadelede de en öndeydim. Biz bu davaya müteki olmayacağız da, kim olacak? Üzerimize mermi sıkıldı, ölümle tehdit edildik. Ali İnci tabi ki müşteki olacak. 

53 BİN KİŞİYE MESAJ YOLLAMIŞ...

Yine gece saat 24.00’de 53 bin kişiye mesaj yolladım ve bu hainliğe karşı herkesi ayakta olmaya çağırdım. Kızımın düğünündeki ses tesisatını, getirterek valilik önüne kurdurdum. Canla başla saatlerce bir mücadele söz konusuydu orada. Bir ara nefesim gitti, susuzluktan. Onca kişi var orada, Herkes aynı halde. Aytaç Fabrikası’ndan 1 TIR su getirttim. O gece orada olanlar ve halkımız her şeyin farkında ve biliyor. 15 Temmuz Milli İrade Derneği’ni kuracak başka biri var mı ki, bu derneği Ali İnci’nin kurması rahatsız ediyor.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?