bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

“Bunlar en sağlam olduğum yerden vuruyor”

Eski belediye başkanı ve milletvekili Ali İnci, 2014 seçimi sonrası yaptığı balkon konuşması üzerinden, kendisinin FETÖ ile ilişkilendirilmek istenmesini ahlaksızlık olarak niteledi. İnci, “Boksta rakibinin zayıf tarafına çalışırsın, bunlar en sağlam olduğum yerden vuruyor” dedi

“Bunlar en sağlam olduğum yerden vuruyor”
“Bunlar en sağlam olduğum yerden vuruyor” admin
Bu içerik 67956 kez okundu.

En son belediye başkanlığına seçildiği 30 Mart 2014 seçimlerine dikkati çeken Ali İnci, “Hendek’te bu yapının o zaman kimi desteklediği, hangi parti için oy topladığı bilinen bir şey. Halen çıkıp, Ali İnci’yi FETÖ ile nasıl yan yana koyuyorsun. 17-25 Aralık sonrası benim bu yapıyla ne işim olur. Seçimden sonra balkondan da söylediğim gibi; bize taşla vurana granitle vurur, odunla vurana demirle vururuz” dedi.

Gazeteci Serkan Köse’ye konuşan İnci, 5 Ocak 2014 günü yaşananları ve bu yapıya nasıl rest çektiğini şöyle anlattı:

BAŞKAN DA OLAMAZSIN, ADAY DA…

“17-15 Aralık olaylarının üzerine; 10 gün sonra, bunların Hendek’teki başı Sinan’la Ümran Yurdu’nda bir araya geldik. Dershaneler konusunu açtım. ‘Ne dershanesi?’ deyip,  ‘Ayakkabı kutularındaki paraları, 4 Bakan’ın yaptıklarını görmüyor musun?’ gibi şeyler söyledi. Mavi Marmara, İran’la ilişkiler ve MİT TIR’ları olayından da bahsetti.  

Bunun üzerine, ‘Sizin ne işiniz var kutudaki parayla, İran’la ilişkilerle…’ diye çıkıştığımda, elini kaldırıp masaya vurdu ve ‘Önce Devlet’ dedi. Bu kez de, ‘Siz kimsiniz, İçişleri Bakanı mı, Dışişleri Bakanı mı, Milli Eğitim mi, Milli Savunma mı?’ şeklinde çıkıştım. Bana, bu kişinin son sözleri ‘Sen değil belediye başkanı, Hendek’ten aday bile olamayacaksın’ şeklindeydi.

(Bir ressam resim yapmış. İnsan resmi. Bakmış biri çok eleştiriyor. Dönüp sormuş: Ne iş yapıyorsun? Ressam, ‘Çizmeciyim’ yanıtı aldığı adama; ‘Çizmeyi aşma’ demiş. Çizmeyi aşma lafı buradan gelir. O gün bunların yaptığı da buydu. Çizmeyi aşmak)

YAN YANA KOYMAK NASIL BİR AHLAK?

Seçimlere yeniden AK Parti’nin adayı olarak girdiğini anımsatan İnci, bu süreçle ilgili olarak ise “Bu yapı, benim ve dolayısıyla da AK Parti’nin Hendek’te kaybetmesi için gece gündüz çalıştı. Gazete çıkartıp dağıttılar. 4 Bakan’ın ve benim fotoğraflarımı basıp ‘hırsız’ diye yazdılar. CHP ve Saadet’i de o seçimdeki rakibimiz olan MHP ile bir araya getirdiler. AK Parti’den bir kısım arkadaşlar da onlarla ilişkileri yüzünden MHP’ye oy verdi. Bütün bunlarla o seçimde, MHP yüzde 43’e çıktı. Seçime 10 gün kala ise AK Parti’ye oy verecek olanları yurtlardan attılar. Gece vakti yurtlardan atılan o kız çocuklarımızı sosyal tesislere ve KYK’da boş olan yerlere yerleştirdik. Şimdi soruyorum, Ali İnci’yi bu yapıyla yan yana koymaya çalışmak nasıl bir ahlaktır?” dedi.

ATEŞ ÇEMBERİNE ALINMAK İSTENDİM

İnci, Hendek’te FETÖ’ye karşı yapılan mücadeleyle ilgili de şunları ifade etti:

Bu örgüte ait 5 öğrenci yurdunu, 120 daireyi boşaltan, İş Adamları Derneği’ni kapatan, Hendek’te ticaret yapamazsınız, yaşayamazsınız diyen, bununla ilgili de Lahey’deki İnsan Hakları Mahkemesi’nde yargılanan, hakkında 30’a yakın dava açılan bir belediye başkanıydım. Bu yapının destekçileri sosyal medyada beni linç etmeye kalkıştı. Hem basın, hem mahkemeler, hem de sosyal medya ile ateş çemberine alınmak istendim.  O döneme bakıldığında bu örgütün gazeteleri neler yazdı. Buna karşılık bizim mücadelemizi takdir eden yazarlar da oldu. Mesela Hasan Karakaya’nın, ‘Bu kadar belediye başkanı var. Ali İnci’den başka kimse bu örgütle uğraşmıyor’ diye yazısı var.

Tüm bunlara rağmen, Ali İnci’yi nasıl FETÖ’cü yapıyorsun? Hangi vicdan, hangi ahlak, hangi basın ahlakıyla bunu yapıyorsun?

SAYIN VALİM BU BİNANIN İSKANI YOK

Örgütün gerçek yüzünün ortaya çıkmadığı ve hizmet hareketi olarak bilindiği dönemde de, bu yapıyla aralarının iyi olmadığını savunan Ali İnci şunları söyledi:

Bunlar 2009 yılında gelip Tepecik’te yapacakları bina için ruhsat istediler. Ruhsat harcına indirim yapmadığımız gibi üst limitten aldık. Bundan dolayı daha o zaman bana kafayı taktılar. Buraya İskan ise hiçbir zaman verilmedi. Daha sonra 2012’de Ümran Yurdu için geldiler. Burası için de iskan vermedik. 2013’te açılış yapacakları zaman dönemin Valisi Mustafa Büyük’ü arayarak, buranın iskanı olmadığını açılaşa katılmalarının doğru olmayacağını ilettim. Vali Bey söz verdiğini ve katılacağını söyleyince, ben o gün orada olmamak için ilçe dışına çıktım. Belediye Başkanı olarak orada bulunamaz, iskanı olmayan bir binanın açılışına katılamazdım.  İl ve ilçe protokolü oradaydı ama.

Yine bunların aynı yıllarda bir dernek açılışları oldu.  Açılışa yarım saat kala beni arayıp davet ettiler. Bu gelmeyin demektir. Gitmedim de zaten.

2 MEMUR GİTTİ 4’Ü DİREKTEN DÖNDÜ

İskan verilmesi hadisesine gelince, seçimin ardından tekrar göreve geldiğimde imzası bulunan 4 memurum hakkında soruşturma başlattım. Başkan adaylığı için görevden ayrıldığımda, bunlar belediyeden iskanı almışlar. Sonra bize yazı gönderdiler. Ruhsata aykırı olan yerleri, iskanı aldıktan sonra değiştirdikleri yönünde. O memurlar böylelikle kurtuldu. Sonra gönderdiğimiz 2 zabıta memurunun 3 ay uzatma konusunda inisiyatif kullanmaya kalktığını öğrendik. Bu 2 zabıtayı, siz artık bu üniformayı giyemezsiniz diyerek, görevden aldım ve Hendek’ten sürdük onları. İskanı da iptal ettik zaten.

GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKANA DEK…

“Hizmet hareketi olarak bilindiği dönemlerde bu yapıya yardımcı da olduk” diyen İnci şöyle devam etti:

Gerçek yüzü ortaya çıkana dek, bu yapının sadece AK Parti iktidarı dönemlerinde değil, önceki iktidarlarla da işlerini yürüttüğü ortadaydı. AK Parti’nin ilk çıkışı ve iktidar olduğu döneme bakıldığında, milletvekilleriyle ve kabinesiyle Türkiye mozağinin yansıdığı görülüyor. İçerisinde CHP’li, MHP’li ve Anap’lıların da yer aldığı bir birliktelik. Cemaatler de bu mozağin bir parçası olmuştu. Bizim belediyemiz de yardımcı oldu. Mesela Ticaret Merkezi üzerini, bunları müslüman sanıp yurt olarak vermiştik.  Ama bunların 2012’de hainlikleri ortaya çıkmaya başladı. Gerçi bana daha önceden kafayı taktıkları için, benimle uğraşmaya daha erken başlamışlardı. 2009 seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımı engellemeye kalkıştıklarını biliyorum. 

Serkan Köse'nin yorumu...

   Sayın Ali İnci ile epeydir, denk gelememiştik.

   Bayraktepe Derneği’nin toplantı salonunda konuştuk.

   Resmen içini döktü…

   Hak vermemek elde değil.

   Ali İnci’yi FETÖ’cü gibi gösterme gayreti hakikaten akla ziyan bir hadise.

   İnci’nin de ifadesiyle resmen ahlaksızlık.  

   Nereden mi çıktı bu?

   Hendek’te sözde köşe yazısı diye, sokakta dedikodusu bile yapılmayan şeyleri  yazıyor biri.

   Aklınca Ali İnci ile FETÖ arasında, aslında olmayan bir köprü üzerinde gel-git yapıyor 

   Bu hayali, yalan ve art niyet köprüsünün mimarları vardır mutlaka da…

   Şunu söylemekle yetineyim.

   Gerçek yüzünün ortaya çıktığı 17-25 Aralık’tan sonra; bu örgüte karşı Ali İnci’nin verdiği savaşa, biz gazeteciler gibi tüm Hendekliler şahittir.

   Gerisi deli saçmalığıdır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?