bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Bahadır gündeme taşımıştı, SASKİ programa aldı

MHP’li Hüdaverdi Bahadır’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde her fırsatta gündeme taşıdığı tamamlanmayan Çamlıca ve Altındere altyapı çalışmalarının bu yıl bitirileceği açıklandı

Bahadır gündeme taşımıştı, SASKİ programa aldı
Bahadır gündeme taşımıştı, SASKİ programa aldı admin
Bu içerik 1223 kez okundu.

SASKİ’nin 240 milyon lirayı bulacak yatırım programının açıklandığı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün de söz alan Bahadır, “Yatırım planının okuduğumda Çamlıca ve Altındere’yi göremedim” dedi. Bunun üzerine SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Çamlıca ve Akyazı Altındere mahallelerinin Akyazı 2. Etap çalışmaları kapsamında ele alındığını ve söz konusu iki mahallenin altyapı çalışmalarının kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.

HACI ADAYLARINA SIRT ÇANTASI ÖNERDİ

Bahadır, konuşmasının devamında gündem dışı bir öneri de sundu. Geçen yıl Hac görevini yaparken, Türkiye’den gelen hacı adaylarında gördüğü sırt çantalarını anlatarak, “Örneğin hacı adaylarında üzerinde Denizli Büyükşehir Belediyesi yazan sırt çantaları vardı. Hac görevini yapacak olanlara Büyükşehir Belediyesi olarak biz de sırt çantası hediye edelim. Orada Sakarya Büyükşehir Belediyesi de görülsün” dedi.

AK Parti Grubu sıralarından “Orada siyaset olmaz” şeklinde gelen bir tepkiye, Bahadır, “Belediyenin siyaseti olmazki. Belediye hizmet kurumudur. Ben öneride bulundum, kabul edip etmemek bu meclisin kararıdır” ifadelerini kullandı.

İŞTE SASKİ’NİN HENDEK YATIRIMLARI

SASKİ’nin 240 milyonluk yeni yatırım programına göre, Dikmen İçmesuyu Arıtma Tesis İnşaatı için 9 milyon, Dikmen Grubu Mahalleleri İçmesuyu İnşaatı için 7 milyon ve Uludere Grubu Mahalleleri İçmesuyu İnşaatı için de 15 milyon lira harcanacak.

Ayrıca Çamlıca ve Altındere’de kalan altyapı çalışmalarını da kapsayan Akyazı 2. Etap çalışmaların maliyeti de 30 milyon lira olarak hesaplandı.  Serkan Köse

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek