bizimhendek.com
Advert
Advert

15 Temmuz Milli İrade Derneği'ne coşkulu kongre

15 Temmuz Milli İrade Derneği'nin 1. Olağan Kongresi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katılımıyla kent merkezindeki Orhangazi Kültür Merkezi'nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Milli İrade Derneği'ne coşkulu kongre
15 Temmuz Milli İrade Derneği'ne coşkulu kongre admin
Bu içerik 915 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Adapazarı'nda darbe girişiminden sonra kurulan 15 Temmuz Milli İrade Derneği'nin kent merkezindeki Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ilk genel kuruluna katıldı.

Düzenlenen programa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Sakarya Vali Yardımcıları Mehmet Fatih Çiçekli ile Abdul Rauf Ulusoy, dernek başkanı olan Ak Parti 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını dernek başkanı olan Ak Partili eski milletvekili Ali İnci yaptı.

Başkan İnci, yaptığı konuşmada derneğin yönetiminde olan kişiler ve Sakarya halkıyla 15 Temmuz gecesi neler yaşadıkların anlattı.

 Dernek olarak hedeflerinden bahseden Ali İnci birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Prof. Dr. Ali Erbaş, Afrin yürütülen 'Zeytin Dalı' herekatında Türk askerinin İslami ahlaka göre savaşıp sivil hassasiyeti gösterdiği için yavaş ilerlediğini belirterek, "Bizim askerimiz Afrin'de niye bu kadar yavaş ilerliyor? Biliyorsunuz Irak'ı bombalayanlar çoluk çocuk, masum insanlar demeden 1 milyon insanı katlettiler, kimdi bunlar? Kim oldukları belli, Müslüman olmayan Amerikan askerleri. 1 milyon insanı öldürdüler. Suriye'de ölen insanların sayısı yine 1 milyona çıktı. Bizim Müslüman askerimiz yaptığı savaşı İslam ahlakına göre yapıyor. Onun için yavaş ilerliyor Afrin'de. Hiç bir masum insanın burnu dahi kanamasın bilinci içinde hareket ediyor ki bu zaten İslam'ın emridir. Müslüman askerin yapması gereken de budur. Bunu yapıyor bizim askerimiz elhamdülillah." dedi.
FETÖ Terör Örgütü ve DAEŞ Terör Örgütü gibi örgütlerin yanlış dini algılarla ortaya çıktığını ifade eden Başkan Erbaş, "DAEŞ nasıl ortaya çıktı Boko Haram nasıl ortaya çıktı? Şebap nasıl ortaya çıktı? FETÖ nasıl ortaya çıktı? Yanlış dini bir takım algılarla ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 1 yıl içinde yapmış olduğumuz çalışmalarda hem DAEŞ raporunu kitaplaştırdık. Nasıl bir din algısıyla camiye dalıp namaz kılan insanları, öldürebilecek, öldürtebilecek bir ruha kavuşturabiliyorlar onlar. Nasıl bir din algısıdır bu, FETÖ gibi işte 15 Temmuz gecesi yaşadığımız olay. Bu hale nasıl getirdiler insanları? Bu konuda kimin ne kadar eksiği var? Biz de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hangi konularda eksik kalmışız onları gördük, bundan sonra daha iyi bir şekilde çalışmak konusunda büyük bir gayretin içine girdik." diye konuştu.

Konuşmaların ardından kongreye geçilirken Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve protokol üyeleri salondan ayrıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
haci     2018-02-17 Sayin Diyanet isleri baskanimiz plaket aldiginiz ali inci bizim yeni caminin dibindeki kadin pazari dediimiz yeri satarak...
Alper     2018-02-13 Ey diyanet; Madem ki millet, Madem ki milli irade, O zaman; 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin darbe teşebbüsünden sonra ardı arkası kesilmeyen selalar, sınır ötesinde şehit olan evlatlarımız için neden okutmuyorsunuz?
Alper     2018-02-12 PKK, hendek kazarken (!) akiller 45 bin TL. maaş alıyordu. Toplamda akil adamların devlete maliyeti 35 milyon dolara mal oldu. Şimdi şehitlerimiz geliyor. Ne oldu? Hiç ses sedanız yok.
Kemaliyeli     2018-02-12 Anayasamızda ve kanunlarımızda da “Müslüman asker” ve “Müslüman ordu” diye bir tanımlama yoktur.Bırakın artık şu din ve ordu işlerini birbirine karıştırmayı.Bunu dün yaptınız.Bu gün yine yapıyorsunuz.Hem de, 15 Temmuz’dan önce alnı secde gören dindar ve Müslüman askerler dediğiniz FETÖ’cü alçakların ve namussuzlarının Türk ordusuna ve ülkemize verdiği onca zarara rağmen.Hala, geçmişten ders almamışsınız.Müslüman olmakla birlikte; ordumuza “TÜRK ORDUSU”, askerimize de “TÜRK ASKERİ” denir. Öğren..
Kemaliyeli     2018-02-12 Elbette ki Elhamdülillah hepimiz Müslümanız. Silah altına aldığımız bazı gayri Müslim vatandaşlarımızı saymazsak Ordumuz da askerimiz de İslam dinini kabul eden bireylerden oluşur. Uluslararası literatürde, Birleşmiş Milletlerde, NATO’da, Dünya orduları arasında, Dünya Harp tarihinde, dünya siyasi tarihinde kahraman ordumuza “TÜRK ORDUSU” (Turkish Armed Forces) bu ordumuzu oluşturan erinden generaline kadar askeri personelin tamamına da “TÜRK ASKERİ” (turkish Soldier) denir.
cemil çakıroğlu     2018-02-12 aynı başlıgı kaçgündür görmekten bıktık buneya haber yapın haber yapamıyosanız bırakın bugunkü cenaze haberi bile yok bide hep kendi resminizi koyuyonuz haber bulamnca EDİTÖR: Ön yargı ile değil okuyucu gözüyle bakabilseydin vefat haberlerinde bugünkü cenaze haberini de görürdün.
Alper     2018-02-11 Bu güne kadar her kim ki; FETÖ'ye, İŞİD'e, PKK'ya, YPG/PYD'ye destek verdi, Allah hepsinin belasını versin.
Kemaliyeli     2018-02-11 Ordumuz ve askerimiz tabii ki Müslümandır. Ama; "BİZİM TÜRK ASKERİMİZ" "BİZİM TÜRK ORDUMUZ" diyeceksin. Bunu onurla, gururla ve şerefle söyleyebilirsin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI